Ömrünü Beykoz’a Adayan İnsan…

02-03-2019 925 Yorum yok. Yorum Ekle

Değerli dostlar hepinizi saygıyla selamlıyorum…

Yine koca bir Ay geçti sizden uzak. Bu süre içerisinde yine birçok tanıdık Hakkın rahmetine kavuştu. Bir çok Şehit haberi ile yıkıldık. Birçok ülkede terör saldırı haberlerini duyduk. Fakat şu an en önemlisi Ülkemizin yerel seçim sürecinde olması. Tabi ki bizi en çok ilgilendiren ise Beykoz yerel seçimleri. Bir çok siyasi partinin adayları var, bağımsız adaylar var. Hepsinde hummalı bir çalışma, hepsinde bir umut, hepsi Beykoz’a nasıl faydalı olabilirim, neler yapabilirim heyecanı içinde. Ama birde Beykoz’a geçmiş dönemlerde hizmet etmiş Başkanlarımız var. Beykoz’un ilk belediye başkanı, bir sonraki, bir sonraki derken hepsi iyi veya kötü Beykoz’da Belediye başkanlığı yaptı.

Ve son Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek, toplam 15 yıl başkanlık yaptı. Hayatının, gençliğinin en güzel yılları. 31 Mart sonrası Başkanlık görevi sona erecek. Ama biliyorum ki hizmetleri farklı kulvarlarda devam edecektir. Yücel başkanımız bana göre son derece iyi niyetli, yanına giden hiç kimseyi geriye boş çevirmeyen, olabilecek, yapılabilecek her konuda söz veren ve yerine getiren kişi. Bildiğimiz, bilmediğimiz onlarca kişiye tahmin edemeyeceğiniz yardımları olmuştur. Belki de sadece kendisinin bildiği yardımları vardır. Tabi ki herkes aynı fikirde olmaya bilir. Herkes sevmeye bilir. Ama her ne olursa olsun O hepimizin belediye başkanı. Bana göre O iyi kalpli, iyi bir aile reisi. Aslında Beykoz’a çok şeyler kazandırdı. Çok şeylerde kazandırabilirdi, eğer ki bazı bürokratik engeller olmasa idi. Yaptıkları eserleri ile yaşayacak kalbimizde. Cesur kişiliği ile anılacak hep. Evet, yapılan tabi ki bir hizmet yarışı. Şimdi 31 Mart’ta seçimde çoğunluk sağlayan Partinin temsilcisine bayrağı devredecek. Ama O bir Beykozlu. Burada yaşadı bizimle birlikte ve yaşamını da yine bizimle birlikte sürdürecek. Kendisinin söylediği gibi ”Anam, Babam ve akrabalarımın mezarı burada” ben nereye gidebilirim ki. Tıpkı benim gibi sizin gibi… Hani derler ya Onçeşmelerden su içti iseniz zaten Beykoz’u terk edemezsiniz. Benimde çocukluğum, gençliğim burada geçti. O’nun gibi… Biliyorum ki en büyük özlemi ailesine yıllardır ayıramadığı zamanı onlara verebilmek… Kendisine özel ayıramadığı zamanı yaşayabilmek olacaktır. Sahilde yürümek, Beykoz’un sokaklarını yalnız dolaşmak, Kahveci Ahmet bey, manav Hasan bey, Terzi Hamdi bey, bakkal Selami bey, kasap Necip bey biliyorum ki hepinizi tek tek ziyaret edecek… Bir gün Kanlıca’da, bir gün Anadoluhisarı’nda sohbet edecek. Yani yine içimizde olacak. Çünkü O gönülden bir Beykoz’lu.

Yücel Çelikbilek torunlarımızın dedesi, Çocuklarımızın Yücel amcası, Bizlerin ise Yücel Başkanı. Ömrünü Beykoz’a adayan insan Seni sevdik, seveceğiz de. Rabbim sağlıklı uzun ömürler nasip etsin inşallah. Hep aramızda ol, bizimle ol.

Yeni yaşamında sevdiklerinle birlikte ol inşallah Ömrünü Beykoz’a adayan İnsan…

Saygılarımla…

 

 

 

 

 

 

 

 


Ozan Derviş

UNUTMAYALIM SEÇİM GERİDE KALDI

01-05-2019 Yorum yok. 1315
Makbule İnaç

Bahar Ayının Müjdecisi HIDRELLEZ

01-05-2019 Yorum yok. 644
Taner Mert "Mert Beykozlu"

Hiç Düşündük mü?..

01-05-2019 Yorum yok. 444
Hacı Arıcı

RAHMET AYI RAMAZANA GİRERKEN

01-05-2019 Yorum yok. 590
Zeynep Küçük

Bakla ve Gül Kokusu

01-05-2019 1 yorum. 427
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

OTİZM ve FARKINDALIK

01-05-2019 Yorum yok. 616
Yaprak Akın

İyi Niyet...

01-05-2019 Yorum yok. 407
Asiye Çakır

DÜRÜSTMÜSÜNÜZ?

01-05-2019 Yorum yok. 1184
Çiğdem Topatan

SANAT EĞİTİMİNİN ÇOCUK GELİŞİMİNE ETKİSİ

27-03-2019 Yorum yok. 970
Ergin Tüfekçi

Sevgili Beykoz

02-03-2019 Yorum yok. 1134