Yeni Bayrama Çeyrek Kala

02-05-2016 2931 Yorum yok. Yorum Ekle

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını karşılayacağımız ve bu tarihe endeksli çıkaracağımız basılı gazetemize hazırlanırken, paylaşma gereği duyduğum anlık duygularım var.

16 yıla girmek üzere olduğumuz yayıncılık sürecimiz içerisinde hiçbir kurumu ve kişiyi asla taklit etmedik. Yayınladığımız her haberin sonuna kadar arkasında durduk.

İlk etapta haberimizi anlayamayanlar olabilir düşüncesi ile her zaman eleştiriye açık olduğumuzu, ayrıntılı bilgi verebileceğimizi belirtmemize rağmen, hiçbir haberimiz konusunda açıklama talebi oluşmadı.

İnternet gazetemizde yayınladığımız haberlerimizden hiç birisini geri çekmedik. Onları da sonuna kadar savunduk. Ve savunmaya devam ediyoruz.

İddialı olduğumuz fotoğraf arşivimizi talep edenlerden hiç saklamadık. Bedelsiz istenildiği kadar fotoğraf verdiğimiz gibi kesinlikle bir yerde yayınlarsanız bizim logomuzu koyun talebimiz asla olmadı.

Örneğin, İlçemizin çok önemli kurumlarından birisinin çöken fotoğraf arşivinin, çöküş tarih sürecini güncelleyecek şekilde, binlerce fotoğraf karesi ile yenilenmesine bedelsiz vesile olduk.

Yayın hayatımız boyunca vefaya ve arkadaşlığa son derece önem verdik, ilçemizdeki yayıncı kurumlarımızın ve çalışanlarının her türlü sosyal etkinliklerinde ve sıkıntılı anlarında yanlarında olmaya özen gösterdik.

İlçenin yayında olan en eski gazetesi olarak, adeta yazarçizer mektebi gibi olduk, gazetemiz kadrosunda yazarlığa başlayıp ilçedeki ve ilçe dışındaki birçok gazetede yazarlığa devam eden arkadaşlarımız ile hep gurur duyduk ve hiç birisi ile diyaloglarımızı ve dostluğumuzu kesmedik. Hatta bünyemizde çalıştığı dönemden sonra, gazete çıkartan arkadaşımıza tabir yerindeyse dükkanı açtık emrine sunduk ve hala en ufak bir ayırım göstermeksizin sunmaya devam ediyoruz.

Yaşadığımız ve yaşatılmaya çalışılan zorluklara karşı tepkimizi anında en sert şekilde vermemize rağmen asla kinci olmadık. Her zaman uzlaşmadan ve barıştan yana olduk.

Yine 16 yıla yaklaşan yayıncılığımız süreci içerisinde, birçok kuruma fahri ve resmi olarak bedelsiz danışmanlık yaptık ve yapmaya devam ediyoruz.

Süreçte tabi ki sıkıntılı dönemlerimiz de oldu, aile içi sıkıntılar, bazı güçlerin çeşitli ambargoları, tehditleri, yasal süreçler yayın hayatımızın parçası oldu. Bu dönemlerimizi de öz eleştiriden kaçmadan dostlarımızın sağduyulu yaklaşımları ile aştık.

Yayın politikamızda hep sivil toplum kuruluşlarını öncelikli tuttuğumuz gibi, ilçemiz ile klişeleşmiş “şiir akşamlarının sürekliliğini” sağladık ve kültür sanat tutkunu Beykozlular sayesinde, devam ettirmeye çalışıyoruz.

Değerli okuyucularım daha çok konu ve özelliğimizi sıralayabilirim, ne var ki, bu bir kurgu değil spontane bir duygu aktarımı oldu. Her zaman olduğu gibi böyle yazılarımın arasına sıkıştırdığım duygusal paylaşımlarımda, hep hoşgörü talebinde bulunmuşumdur. Yine talebimi yeniliyorum. ”hoşgörü, hoşgörü, hoşgörü”


Ozan Derviş

RAMAZAN RUHUNU VE BEREKETİNİ KAYBETMEYELİM

13-06-2018 Yorum yok. 1407
Füsun Sökmez "Al Yazmanın Sesi"

OYUMU NASIL KULLANACAĞIM?

13-06-2018 Yorum yok. 1343
Neyir Erkan Şişman

Seçime Doğru

13-06-2018 Yorum yok. 557
Taner Mert "Mert Beykozlu"

Geleceğin Gençliği

13-06-2018 Yorum yok. 702
Zeynep Küçük

Kahve ve Kitap

13-06-2018 Yorum yok. 486

HOŞGÖRÜ VE SABIR

13-06-2018 Yorum yok. 265
Makbule İnaç

Şeker Tadında Eski Bayramlar

13-06-2018 Yorum yok. 881
Yaprak Akın

İMAR AFFI ÖZETİ

20-06-2018 Yorum yok. 328
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

HAKSIZMIYIM… ?

13-06-2018 Yorum yok. 797
Asiye Çakır

NE GÜZEL ÇOCUKLARDIK BİZ!

13-06-2018 Yorum yok. 1606
Cüneyt Pulant

Üslup !

20-05-2018 Yorum yok. 945