Sığınacak başka limanımız yok ki.

10-08-2016 4224 Yorum yok. Yorum Ekle

Merhaba Değerli dostlar…

Yine günlerin ve gecelerin geçtiği bir ay su gibi aktı, ama bu kez zor geçti, kanlı geçti, gözyaşları ile dolu geçti. İçimiz yandı millet olarak. Yıllardır nifak tohumları ekmiş, ülkemizi parçalamak isteyen bir takım katil sürüsünün yapmaya çalıştığı darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlandı. Ülkemizde bugüne kadar darbe girişimi oldu. Fakat hiçbiri halkına silah sıkmadı, tankla üzerinden geçmedi. Bu nasıl bir anlayış? Nasıl bir insanlık? Gözü dönmüş canilikten başka bir şey diyemiyorum. Onlara göre her şey hesaplanmış, planlar yapılmış, hayaller kurulmuş. Ama unuttukları iki şey vardı. Biri Allah’ın (C.C) adaleti diğeri Türk Milleti.

İstiklal marşımız “KORKMA” diye başlıyor. Bir başka devamında “Ben ezelden beridir HÜR yaşadım, HÜR yaşarım”. Sanırım bunu unutmuşlar. Dahası İstiklal Marşımızı ezberleyememişler. Türk Milleti özgürlüğüne alışmış bir millettir. Hür yaşamıştır. Bizler tarihte hep, Ya Hür bir millet olarak yaşamak ya da Ölmeyi tercih etmiş bir milletiz. Bizler, Türk Milleti ekmeksiz yaşarız ama Hürriyetsiz yaşayamayız. Ve Yüce Allah(C.C)bize hayatı verirken Hürriyeti de verdi. Hz. Ali (R.A) bir sözünde “ALLAH (C.C) Seni özgür yaratmışken başkasının kölesi olma “ der. Özgür ol Hür ol. Tarihte tek kaybolup gitmeyen şey özgürlük olmuştur. Özgürlüğün eşitliğin, adaletin kaynağı ise ulusal egemenliktir. Bir milletin ulusal egemenliğini elinden almak için kentlerde savaşlar çıkarabilir onları zapt edebilirsiniz. Ama Özgürlüğe alışmış bir ulusu asla yenemezsiniz. Tıpkı 15 Temmuz akşamı gibi. Türk Milletini yenemezsiniz. Biri birine kenetlenmiş, gözü kararmış bu millet öyle kolay teslim eder mi özgürlüğünü, demokrasisini, egemenliğini ve bu vatanını. Başkasının boyunduruğu altında nasıl Hür olabiliriz, Nasıl Özgürüz diyebiliriz ki. O gece Özgürlüğümüze, Ülkemize, Demokrasimize, Cumhuriyetimize, Bayrağımıza, Vatanımıza sahip çıktık. Çünkü bizde o şekilde teslim aldık Ecdadımızdan. Gelecek nesillere de öyle teslim edeceğiz. Öyle o kadar ucuz mu bu özgürlüğü kazanmak. Bedeli kanla ödenmişti, bu günde kanla ödendi. Öyle Özgürlük bir ülkede belirli kişilerin değil, herkesin hakkı olmalıdır. Demokrasi bunu gerektirir. Kaldı ki doğa bile dilsiz hayvanlara özgürlüğünü vermiştir. Siz, insanların özgürlüğünü, demokrasi haklarını elinden alacaksınız. Hem de Türk Milletinin!

İşte o gece Yüce Türk Milleti Sen Ben demeden kenetlendi. Organize oldu. Bir oldu. Tek bir düşünce vardı. Bu Vatan, Bu bayrak, Özgürlük, Demokrasi. Bir toplum her hangi bir şeyi, parayı, şöhreti, özgürlüğünden daha değerli görürse işte o zaman özgürlüğünü kaybeder. Özgürlük, İnsanın istediği bir şeyi yapabilmesi değil, İstemediği hiç bir şeyi yapmak zorunda olmamasıdır.

Değerli dostlarım. Bu ülke bizim. Bu vatan bizim. Bizler bu topraklar üzerinde yaşayan TÜRK Milletiyiz. Bizler bu limana demirlemiş, bu limanda yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyetinde. Her türden kayık, tekne var bu limanda. Bu liman her türlü fırtınaya, dev dalgalara karşı koruyor bizleri. Bizler sıkı bir şekilde, emniyetli bir şekilde bağlanırsak hiç bir dalga, fırtına, darbe bize bir şey yapamaz. Eğer bir iki, tekne öylesine bağlanmışsa aralarında yok olur gider. Limandan çıkar derin sularda, dev dalgalarda parçalanır yok olur gider. Tıpkı bu hainler gibi.

Diğer milletlerin gidecek başka limanları olabilir. Ama bizim başka Limanımız yok. Başka limanda da yapamayız. Yaşayamayız. Bizim Limanımız TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ. Bizler bayrağımıza, vatanımıza, özgürlüğümüze, demokrasimize sahip çıktık. Tüm Dünyaya bunun en güzel örneğini gösterdik. Demokrasinin, Hakimiyetin Millette olduğunu gösterdik.

Bu uğurda, Gerek 15 Temmuz akşamı, gerek terörle mücadele ederken hayatını kaybeden ve Şehit olan  tüm Türk vatandaşlarımıza Rabbimden Rahmet diliyorum. Yaralı olanlarımıza acil şifalar diliyorum.

Demokrasi içerisinde, birlik ve beraberlik içerisinde Özgürce, Hür yaşamak dileğiyle…

“NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE”

Saygılarımla…

Ozan Derviş

Kalkınma Projeleri Yaşam Mücadelesinin Önüne Geçmemeli

27-01-2020 Yorum yok. 3300
Neyir Erkan Şişman

Geri Dönüşüm / Yeni İş Alanı

27-01-2020 Yorum yok. 2426
Tuncay Ünde

Büyüklere Masallar!

27-01-2020 Yorum yok. 2509
Hacı Arıcı

İHANET

27-01-2020 Yorum yok. 1559
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

Haydut Devletler

27-01-2020 Yorum yok. 2313
Yaprak Akın

BİZLER VE TEKNOLOJİ

27-01-2020 Yorum yok. 2379
Osman Topuz

Sormayın Ne Olur...

27-01-2020 Yorum yok. 2506
Cüneyt Pulant

GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE

27-01-2020 Yorum yok. 3023
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

SOKAK OYUNLARI…

27-01-2020 Yorum yok. 2816
Asiye Çakır

KAFAMDA DELİ SORULAR…

27-01-2020 Yorum yok. 3315
Makbule İnaç

Ben Bir TEGV'liyim,

25-11-2019 Yorum yok. 3590

KUTSAL ÖĞRETMENLİK MESLEĞİ

25-11-2019 Yorum yok. 3008
Çiğdem Topatan

Kyzikos...

28-10-2019 Yorum yok. 1191
Bilal Karabacak

Beykoz’da etkinlikler arka arkaya gerçekleşiyor

28-10-2019 Yorum yok. 3009
Zeynep Küçük

Spor ve Çocuk

05-08-2019 Yorum yok. 3879