Canım Türkiye’m

08-09-2016 2040 Yorum yok. Yorum Ekle

Millet olmanın şuurunu 15 Temmuz Hain Darbe Kalkışması Gecesi yeniden pekiştirdik. Yeniden Kurtuluş savaşı mücadeleleri, kazanılan zaferler, şehit ve gazi dedelerimizin yaşadıkları, koca bir tarih, hepsi gözümüzün önünden bir bir geçti.

Bu travmayı milletimize yaşatan teröristleri Yüce Allah’a havale ediyorum.

Bizler, Osmanlının torunları, Türkiye Cumhuriyeti evlatları olarak, Devlet-i ebed – müddet ruhunu taşıyoruz. Tarih boyunca medeniyetler, meydanlar, mevkiler,  ovalar, obalar, yollar değişti ama bizlerin içindeki neslimize ve aslımıza yüzyıllar arkasından gelen o ruhla bağlı kalma fikri ve yapısı hiç değişmedi.

Vatanını milletini bayrağını sevenlerin o gece yaşadıkları, unutulamaz. Hele de olayların göbeğinde oturan biz Beykozluların… Anlatırken olayı, tekrar yaşamak yaşatmak değil amacım. Ancak çıkaracağımız sonuçlar olmalı, dersler almalıyız.

Darbe ve girişimlerini yakın tarih kitaplarında hep okumuştuk. O günlere dair, sokağa çıkma yasakları, özgürlüklerin kısıtlanması vb. birçok hak elden alınıyor, ülke elden gitmekle kalmayıp geri de gidiyordu. Bu gerçeği bildiğimize göre günümüz Darbe Kalkışması’nda Türk milletinin ve devletinin tavrı ve darbeye karşı duruşu çok önem arz ediyor, takdiri de hak ediyor. Allah bir daha hainlerin kalkışmaya çalışmalarına bile fırsat vermesin inşallah.

15 Temmuz FETÖ / PDY Darbe Girişimindeki eli silahlı hainlerin kalkışma hareketine karşılık, Başbakanımızın dediği gibi vatandaşımız ‘Gündüz İşe, Akşam Nöbete’ katıldı. Türkiye’mizin tüm bölgelerinde olduğu gibi, Beykozlular da ellerinde bayrak, marş ve dillerinde dua, göğüslerindeki gayret ve imanla 7’den 70’e destan yazdılar adeta.

Gece yarısı ve seher vakitlerinde okunan ezan ve salalarla birlik ve bütünlüğümüz, huzurumuz için eller semaya açıldı.  Öyle ki , “Darbelerin Susturduğu Ezanlardan, Selaların Susturduğu Darbeye” gerçekliği gündeme bomba gibi düştü.

Diğer Belediyelerde olduğu gibi, Beykoz Belediyesi de bu konuyla ilgili bir dizi etkinlik düzenledi. Bunlardan birisi olan tüm siyasi partilerin ortak duruşunu simgeleyen deklarasyon toplantısında, Beykoz Belediye Başkanımız Sn. Yücel Çelikbilek’in “Geçmiş yıllardaki darbelerde yurt dışına kaçan devlet erkânına karşın; bugün bu olayda başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere devlet büyüklerimizin duruşu da takdire şayandır” tespitine katılmamak mümkün değil.

Sayın Cumhurbaşkanımızın “Evlerinizden Çıkınız. Milletimizi Meydanlara Davet Ediyorum. Halkın Gücünün Üstünde Bir Güç Tanımıyorum” sözüyle Belediye Başkanımızın “Köprülere Yürüyün” talimatıyla o gece Bayrağını alan her vatansever yollara, köprülere akın ederken, gidemeyenler, okudukları Kur’an ve dualarla gidenlere destek oldu. Bu sözlerden sonra bir saniye bile düşünmeden o geceden itibaren sonuna dek Demokrasi ve Milli İrade nöbetlerine katıldık. Taki Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla yapılan milyonlarca insanın coşkuyla akın ettiği tüm siyasi partilerin de iştirak ettiği Yenikapı Mitingindeki “Tek yürek, tek ses, tek millet, tek bayrak, tek devlet ve milli irade” vurgusu yapmasına ve nöbetlerin bitirildiğini duyurmasına dek…

Şehit ve Gazi aileleriyle yaptığım görüşmelerde bir şehidimizin eşi, o gece yaşananları oldukça dik durarak anlatıyordu. Ben ağlarken o bana teselli vererek, “Bizler Kurtuluş savaşını gören şehit dedelerimizin torunları olarak bu kalple yetiştik. Evlatlarımızı da bu bilinçle yetiştiriyoruz. Şehit eşi olmaktan gurur duyuyor, suçluların cezalandırılması hususunda ise Allah’ a inanıyorum” diyordu… Bunun gibi onlarca görüşme yaptığım, yaşayarak duygularını bu yönde bizzat anlatan şehit ve gazi yakınlarından izlediğim kadarıyla biz gerçekten çok güçlü ve zor durumlarda her daim kenetlenecek olan bir milletiz. Bizi kimseler, hiçbir güç yıldıramaz Evel Allah!

Bu sebeple Türkiye Cumhuriyeti Devleti’mizin varlığı için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, ailelerine başsağlığı diliyorum. Ayrıca demokrasiye katkısı olan bütün gazilerimizden, vatansever halkımızdan da Allah razı olsun diyorum.

Milletçe aynı kararlılıkla, İstiklal Marşımızda en güzel ifadesini bulan ortak değerler ve amaçlar etrafında birleşerek, daha iyi bir gelecek için azimle, inançla çalışmaya devam edelim. Her daim uyanık olmaya çalışalım. Su uyur, düşman uyumaz. Bugün hepimize düşen en büyük görev, geçmişte gösterilen çabaların anlam ve öneminin bilincine vararak, atalarımızın emaneti olan memleketimizin güzel topraklarına, milletimize, bayrağımıza sahip çıkmaktır. O yüzden Allah bir daha ülkemizin, milletimizin istiklâlini tehlikeye düşürmesin!


Ozan Derviş

Siz Olsanız Ne Yapardınız

21-11-2018 Yorum yok. 1666
Neyir Erkan Şişman

Geç Kalan Göç

21-11-2018 Yorum yok. 1038
Bilal Karabacak

BEYKOZ ANADOLU’DUR…

21-11-2018 Yorum yok. 1565
Makbule İnaç

BEYKOZ’DAN ESİNTİLER

21-11-2018 Yorum yok. 786

ÖĞRETMENLER GÜNÜ

21-11-2018 Yorum yok. 914

Doğru İlet –iş-im

21-11-2018 Yorum yok. 1000
Hacı Arıcı

HZ.MUHAMMED (sav)’İN ÖĞRETMENİ KİMDİR

21-11-2018 Yorum yok. 886
Asiye Çakır

GELECEK DE AN' DA…

21-11-2018 Yorum yok. 920
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

VİRÜS…

21-11-2018 Yorum yok. 973
Yaprak Akın

EGO VE BİZ

21-11-2018 Yorum yok. 674
Taner Mert "Mert Beykozlu"

İnsanlık Nereye Gidiyor

26-10-2018 Yorum yok. 1365
Zeynep Küçük

Beykozlu İnsanımız Sıfır Atık’ta da Öncü

26-10-2018 Yorum yok. 900
Ergin Tüfekçi

BEYKOZUMUZ DAKİ TURİZM ELÇİLERİMİZ

15-08-2018 Yorum yok. 1226
Füsun Sökmez "Al Yazmanın Sesi"

OYUMU NASIL KULLANACAĞIM?

13-06-2018 Yorum yok. 2752