Değerli dostlarım.

12-11-2016 3595 Yorum yok. Yorum Ekle

Kasım ayının yağmurlu bir gününden yeniden merhaba diyorum sizlere. Daha dün yeni bir yıla girdik, bahar kendini göstermeye başladı, sıcaklar iyice arttı bunalıyoruz derken şimdi kışa hazırlanıyoruz.

Geçen giden  zamana yetişmek mümkün değil. Âmâ asıl geçip giden ömür. Geriye dönüp baktığımızda hatırladığımız, hatırlayamadığımız veya hatırlamak istemediklerimizle dolu bir yaşam. İyisiyle kötüsüyle bizim yaşadıklarımız.

Yetmişli yılların başında karşılaştığım yaşlı birisi elli yaşındayım diye söylediğinde şaşırırdım. Ne kadar büyük bir yaşı var diye. Şimdi  o kişilerden kimse yok etrafımda. Bizler o yaşlara geldik te geçtik bile.

Tarihe baktığımızda kimler yok ki. Padişahlar, krallar, Siyaset adamları, Bilim adamları, Asker olanlar, sanatçı olanlar, sporcu olanlar. Kimini hatırlıyoruz, kimini hatırlamıyoruz. Hepsi yıllar önce rahmetli olmuş. Giderken ne götürdüler ki yanlarında. Ama Tarihimizde iz bırakanlar, bir eser bırakanlar, iyi şeyler yapanlar elbet unutulmuyor. Hele vatanına, milletine, insanlığa bir eser bırakanlar asla unutulmuyor.

Beykoz’da yaşamış hala ismini her fırsatta andığımız, Hacı Osman Akfırat, Ahmet Mithat efendi, Orhan Veli Kanık, Sadri Alışık, İbrahim Kelle, Osman Hamdi bey, Mareşal Fevzi Çakmak, Üç İhsan (Koca İhsan, Arap İhsan, Çamur İhsan).Hepsini rahmetle anıyorum.

Birde ülkemizin temel taşı olmuş olanlar var. Alp Arslan han, Osman Gazi, Fatih Sultan Mehmet Han diğer tüm padişahlarımız ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk.( silah arkadaşları)

Son lider, Tek adam Mustafa Kemal Atatürk. Hep askerlerinin yanında cephede savaşmış, tek düşüncesi yurdumuzu işgal eden yabancılardan ve içimizdeki hainlerden kurtarmak. Tabii yurdumuzu düşmanlardan kurtardı. Ama içimizdeki hainlerden bir türlü kurtaramadı. O hainlerin ektikleri günümüzde hala devam ediyor. Bu hainler ki hala Ülkemizi bölmenin, yok etmenin, avını bekleyen çakallara teslim etmenin uğraşı içerisindeler.Ama unuttukları bir şey var, bu yüce Türk Milletinde hala O Vatan aşkı,O İman aşkı devam ediyor. Hiç bitmeyecekte.

Önemli olan öldükten sonra iyi sözlerle hatırlanmak. Arkasından dua ettirmek. Her sohbette adı geçtiğinde güzel sözlerle anılmak.

Vatanını seven güzel ahlaklı evlatlar yetiştirerek, Ülkesine güzel eserler bırakarak sizlerde gelecekte güzel sözlerle anılabilirsiniz. Ama bizler bir kavganın bir keşmekeşin içerisinde savrulup duruyoruz, Oradan oraya. Dönüp geriye baktığımızda elde ne var. HİÇ BİR ŞEY. Hanı derler ya “Mal da yalan, mülk te yalan. Gel biraz da Sen oyalan”. Nefes, alamazsak yaşayamayız. Hatta nefes bedava. Alın nefesinizi doyasıya, tutun içinizde, bir müddet sonra onu da dışarıya veriyoruz. Yani tutamıyor, sahiplenemiyoruz. O bile bizim değil, zaman neyin kavgasındayız, neyi bölüşemiyoruz. Âmâ gelecekte iyi sözlerle anılmak elimizde. Gelecek nesillere ,gençlere örnek olabilmek elimizde.

Bir düşünün çocukluğunuzu, gençliğinizi tüm yaşadıklarınızı.

Beni yetiştiren Babamı ve Annemi Rahmetle anıyorum.

Bu Ülkeye ve halkına  hizmet etmiş, emeği geçmiş olan herkesi rahmetle anıyorum.

Osmanlı Devletini kuran ve Büyüten tüm Padişahlarımızı rahmetle anıyorum

Vatan uğrunda ölen tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i Rahmetle anıyorum.

Hepinizi saygıyla selamlıyorum…

 


Ozan Derviş

KLAVYE GAZETECİLİĞİ

17-02-2019 Yorum yok. 513
Neyir Erkan Şişman

Beykoz Siyasetinden bir Yücel Çelikbilek geçti

30-01-2019 2 yorum. 895
Çiğdem Topatan

NEREYE KOŞUYORUZ?

30-01-2019 Yorum yok. 681
Taner Mert "Mert Beykozlu"

Güvenmek mi yoksa Mantık mı ?

30-01-2019 Yorum yok. 755

2019 ŞÜKÜR

30-01-2019 Yorum yok. 812
Hacı Arıcı

HİZMET Mİ? ZİMMET Mİ?

30-01-2019 Yorum yok. 686
Makbule İnaç

Baktığını Görmek

30-01-2019 Yorum yok. 674

TÜRK CAM SANATI VE BEYKOZ İŞLERİ

30-01-2019 Yorum yok. 586
Yaprak Akın

Yeni bir Türkiye Yaratabilirmiyiz.. ?

30-01-2019 Yorum yok. 486
Asiye Çakır

İKİ YÖNLÜ YOL

30-01-2019 Yorum yok. 1390
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

HAYAT BAYRAM OLSA…

25-12-2018 Yorum yok. 944
Bilal Karabacak

BEYKOZ ANADOLU’DUR…

21-11-2018 Yorum yok. 2198