Değerli dostlarım.

12-11-2016 3418 Yorum yok. Yorum Ekle

Kasım ayının yağmurlu bir gününden yeniden merhaba diyorum sizlere. Daha dün yeni bir yıla girdik, bahar kendini göstermeye başladı, sıcaklar iyice arttı bunalıyoruz derken şimdi kışa hazırlanıyoruz.

Geçen giden  zamana yetişmek mümkün değil. Âmâ asıl geçip giden ömür. Geriye dönüp baktığımızda hatırladığımız, hatırlayamadığımız veya hatırlamak istemediklerimizle dolu bir yaşam. İyisiyle kötüsüyle bizim yaşadıklarımız.

Yetmişli yılların başında karşılaştığım yaşlı birisi elli yaşındayım diye söylediğinde şaşırırdım. Ne kadar büyük bir yaşı var diye. Şimdi  o kişilerden kimse yok etrafımda. Bizler o yaşlara geldik te geçtik bile.

Tarihe baktığımızda kimler yok ki. Padişahlar, krallar, Siyaset adamları, Bilim adamları, Asker olanlar, sanatçı olanlar, sporcu olanlar. Kimini hatırlıyoruz, kimini hatırlamıyoruz. Hepsi yıllar önce rahmetli olmuş. Giderken ne götürdüler ki yanlarında. Ama Tarihimizde iz bırakanlar, bir eser bırakanlar, iyi şeyler yapanlar elbet unutulmuyor. Hele vatanına, milletine, insanlığa bir eser bırakanlar asla unutulmuyor.

Beykoz’da yaşamış hala ismini her fırsatta andığımız, Hacı Osman Akfırat, Ahmet Mithat efendi, Orhan Veli Kanık, Sadri Alışık, İbrahim Kelle, Osman Hamdi bey, Mareşal Fevzi Çakmak, Üç İhsan (Koca İhsan, Arap İhsan, Çamur İhsan).Hepsini rahmetle anıyorum.

Birde ülkemizin temel taşı olmuş olanlar var. Alp Arslan han, Osman Gazi, Fatih Sultan Mehmet Han diğer tüm padişahlarımız ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk.( silah arkadaşları)

Son lider, Tek adam Mustafa Kemal Atatürk. Hep askerlerinin yanında cephede savaşmış, tek düşüncesi yurdumuzu işgal eden yabancılardan ve içimizdeki hainlerden kurtarmak. Tabii yurdumuzu düşmanlardan kurtardı. Ama içimizdeki hainlerden bir türlü kurtaramadı. O hainlerin ektikleri günümüzde hala devam ediyor. Bu hainler ki hala Ülkemizi bölmenin, yok etmenin, avını bekleyen çakallara teslim etmenin uğraşı içerisindeler.Ama unuttukları bir şey var, bu yüce Türk Milletinde hala O Vatan aşkı,O İman aşkı devam ediyor. Hiç bitmeyecekte.

Önemli olan öldükten sonra iyi sözlerle hatırlanmak. Arkasından dua ettirmek. Her sohbette adı geçtiğinde güzel sözlerle anılmak.

Vatanını seven güzel ahlaklı evlatlar yetiştirerek, Ülkesine güzel eserler bırakarak sizlerde gelecekte güzel sözlerle anılabilirsiniz. Ama bizler bir kavganın bir keşmekeşin içerisinde savrulup duruyoruz, Oradan oraya. Dönüp geriye baktığımızda elde ne var. HİÇ BİR ŞEY. Hanı derler ya “Mal da yalan, mülk te yalan. Gel biraz da Sen oyalan”. Nefes, alamazsak yaşayamayız. Hatta nefes bedava. Alın nefesinizi doyasıya, tutun içinizde, bir müddet sonra onu da dışarıya veriyoruz. Yani tutamıyor, sahiplenemiyoruz. O bile bizim değil, zaman neyin kavgasındayız, neyi bölüşemiyoruz. Âmâ gelecekte iyi sözlerle anılmak elimizde. Gelecek nesillere ,gençlere örnek olabilmek elimizde.

Bir düşünün çocukluğunuzu, gençliğinizi tüm yaşadıklarınızı.

Beni yetiştiren Babamı ve Annemi Rahmetle anıyorum.

Bu Ülkeye ve halkına  hizmet etmiş, emeği geçmiş olan herkesi rahmetle anıyorum.

Osmanlı Devletini kuran ve Büyüten tüm Padişahlarımızı rahmetle anıyorum

Vatan uğrunda ölen tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i Rahmetle anıyorum.

Hepinizi saygıyla selamlıyorum…

 


Neyir Erkan Şişman

Ahlak Bilgisi

15-08-2018 Yorum yok. 2508
Ergin Tüfekçi

BEYKOZUMUZ DAKİ TURİZM ELÇİLERİMİZ

15-08-2018 Yorum yok. 846
Taner Mert "Mert Beykozlu"

Bir Adam Tanıdım

15-08-2018 Yorum yok. 1594

DİNLEME SANATI

15-08-2018 Yorum yok. 803
Asiye Çakır

KISSADAN HİSSE

15-08-2018 Yorum yok. 2189
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

SUYA , SABUNA…

15-08-2018 Yorum yok. 804
Yaprak Akın

HEP BİRLİKTE DAHA GÜZEL BİR DÜNYA DA YAŞAYABİLİRİZ!!!!

15-08-2018 Yorum yok. 559
Cüneyt Pulant

İnsanoğlu iyiliklerle yaşar

15-08-2018 Yorum yok. 1573
Ozan Derviş

VEFA DUYGUSU BEYKOZ’DAN NEDEN HİÇ GEÇMEZ -?-

08-07-2018 Yorum yok. 1691
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

24 Haziran Seçimleri

08-07-2018 Yorum yok. 1026
Zeynep Küçük

Dilde Doğru Bildiğimiz Yanlışlar: “Galat-ı Meşhurlar”

08-07-2018 Yorum yok. 1077
Füsun Sökmez "Al Yazmanın Sesi"

OYUMU NASIL KULLANACAĞIM?

13-06-2018 Yorum yok. 2267