Değerli dostlarım…

25-01-2018 1844 Yorum yok. Yorum Ekle

Uzun bir aradan sonra sizlere yeniden merhaba diyebilmek ne büyük bir mutluluk. Fakat biraz buruk bir mutluluk oldu. Nedeni şu anki Ülkemizin durumu. Ülkemiz içeride bulunan hainlerle mücadele ederken Yıllardır dışarıdan ülkemizi parçalamaya çalışanlarla mücadele ediyor. Şu an savaş halindeyiz. Rabbim cephede savaşan, nöbette bekleyen, tüm güvenlik güçlerimize güç kuvvet versin.

Topluma bakıyorum bir çok kişi farkında değil Ülkemizin bu durumda olduğunun. Bir çok kişi kendi dünyasında, bana ne der gibi. Bir çok kişi ise durumun farkında. Ama ne olursa olsun bu Ülke bizim. Geçmişte kanla yazıldı bu Ülkenin destanı. Bayrağımızın rengi şehitlerimizin kanıdır.

Bugün mutlu bir şekilde yaşayabiliyorsak O zaman bu Vatan uğrunda Şehit olanların sayesinde…

Mutlu olmak, olabilmek, neye göre, nasıl, kiminle mutlu olunur. Mutlu olmanın farklı yolları var elbet. Ben bu yazımda Dost diyebildiğimiz kişi ile yaşanan mutluluktan bahsetmek istiyorum.

Ama satırlarıma başlamadan önce söylemek isterim ki pek çok şey yazılır. Binlerce satır yazarsınız.

Ama dosta, dostça yazacaksanız her şeyden evladır. Sizce de öyle değil mi adı Dost ise.

Zaman, Ahh O geçip giden zaman. Bazen bir kelebeğin ömrü gibi, bazen yanan bir mum gibi. Aslında o kadar kısa ki. Bir sabah bir sela verilir. Kimisi kimdi acaba der, bilenler ise O’damı der. Ama O an son uyku değil, sonsuza uzanan yolculuğa son uyanıştır. Ve dönüşü de yoktur. Yaşamınız boyunca mutlu oldu iseniz O yolculuğa mutlu bir şekilde devam edersiniz. Tabi ki tartışılır….

Mutluluk, evet mutluluk. Nedir mutluluk, nasıl mutlu olursunuz, kimler kimleri mutlu eder. Sokakta kime sorsanız mutluluğu farklı anlatır size. Ve sordum da insanlara nedir mutluluk diye.

Kimisi özgürlüktür dedi. Kimi bir kelebeğin özgürce uçabilmesi dedi. Kimisi tatlı bir tebessüm, kimisi ise insanın dilediğini yiyebilmesi dedi, Bir diğeri ailem dedi.

Bana göre de tatlı bir gülüş, tebessümle başlayan mutluluk. Fakat her gülümseme, her tebessüm mutluluk mu… ya sahte ise O zaman eyvah işte… O yalandan gülümsemeler yok mu. İnsanı aldatan, dost gibi görünen sahte gülüşlü dostlar. Aslında dostun kalbi insanın gülüşüdür. Sen iyi isen, kalbin iyi ise O zaman engin denizlere yelken açıyorsun, Ama birde kalbin fırtınalarla dolu ise O zaman güneş erken batıyor yüzünde, tüm çiçekler soluyor gözlerinde. Ve titreyerek söylenen sözler.

Eğer Sen dost isen üzgün isen karlar yağar bizimde bahçemize. O an Ben ne yaparım diye düşünürüm hep. Sessizlik kaplar tüm bedenimi. Saatlerce susmayı tercih ederim. Engin denizlerde Yunus olmak isterim. Gökyüzünde süzülen Kartal olmak isterim.

Fakat bir insanın bedenine kaç mevsim sığar ki. İşte böyle diye diye yaş kemale eriyor. Ve geriye dönüp baktığınızda ya çok şey kazanmış, ya da çok şey kaybetmişsinizdir. Bunların tamamına tecrübede diyebiliriz.

Güzel kalpli olan dostluklar devam ediyor. Diğerleri ise pamuk ipliği zaten. Dedim ya mumların ömrü gibi, yandıkça. Erir ve sonra söner biter.

Unutmayın ki kokusunu özlediği toprağa tane tane yağar yağmur. Dostluğun tanımını anlatır tüm hububata. O zaman Sizde dostluğunuzu ve dostluğunuzun sunduğu o mutluluğu paylaşın, çoğalsın, büyüsün. Gerçekte sizi mutlu eden dostlarınızı kaybetmemeye gayret gösterin. Bir dostum vardı ama az önce haberini aldım. Kaybettim deseniz de kalbiniz, vicdanınız huzurlu olsun. Ardından güzel dostluklarınız anlatılsın. Bıraktığınız hatıralar anlatılsın, izler takip edilsin.

Dostunu özleyen yürekte öyle, satır satır döker kâğıda muhabbetini. Dosttan gelecek bir ses gülümsetir, karanlığı aydınlatır, çiçekleri açtırır gönül bağında. Dudaklarda tebessüm ,gözlerde hafif bir nem başlatır. Yüreğin gülümser ve O gülüş Mutluluktur işte.

En güzel insanlara Dost olabilmek ve Dost kalabilmek dileğiyle…..

Saygılarımla…


Ozan Derviş

VEFA DUYGUSU BEYKOZ’DAN NEDEN HİÇ GEÇMEZ -?-

08-07-2018 Yorum yok. 1238
Neyir Erkan Şişman

Ahh Koltuk Sevdası

08-07-2018 Yorum yok. 780
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

24 Haziran Seçimleri

08-07-2018 Yorum yok. 647
Zeynep Küçük

Dilde Doğru Bildiğimiz Yanlışlar: “Galat-ı Meşhurlar”

08-07-2018 Yorum yok. 723
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

YUH BANA….!!

08-07-2018 Yorum yok. 380
Yaprak Akın

ZAMAN HER ŞEYİN İLACI

08-07-2018 Yorum yok. 346

KAYIP ÇOCUKLARIMIZ

08-07-2018 Yorum yok. 816
Makbule İnaç

Bir gözden diğer göze güven yok…

08-07-2018 Yorum yok. 713
Asiye Çakır

ASİYE'CE…

08-07-2018 Yorum yok. 948
Füsun Sökmez "Al Yazmanın Sesi"

OYUMU NASIL KULLANACAĞIM?

13-06-2018 Yorum yok. 1525
Taner Mert "Mert Beykozlu"

Geleceğin Gençliği

13-06-2018 Yorum yok. 835
Cüneyt Pulant

Üslup !

20-05-2018 Yorum yok. 1064