BÜYÜK REİS BEYKOZ’DA

31-08-2006 6085 1 yorum. Yorum Ekle

İstanbul’un yerel anlamda en büyük yöneticisi olan İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İlçemizdeki yatırımlarının temel atma ve açılış törenleri için Beykoz’a geldi.

İlçemizde yapılan törenlerde, Beykoz ve Çavuşbaşı Belediye Başkanlarının yanı sıra, bazı İlçelerin Belediye Başkanları, Milletvekilleri, Büyükşehir Belediyesinin üst düzey yöneticileri, İski Genel Müdürü ve çeşitli sivil toplum kuruluşları temsilcileri hazır bulundular.

Günün programı Beykoz Belediyesi tarafından önceden duyurulmasına karşılık, gelen heyet bu program doğrultusunda hareket etmedi.
Beykoz Meydanı Çevre Düzenlenmesi İnşaatı, Çavuşbaşı Atıksu Tüneli Ve Bağlantıları İnşaatı ve Asya Yakası Boru İtmeTekniği İle Müteferrik Atıksu Toplayıcıları İnşaatlarından oluşan yatırımların açılışları;Temeli Atılacak Yatırımlar olarak basına dağıtılan listede;
Çalıbahçe Dere Kenarı Semt Parkı İnşaatı,
Sezerler Çocuk Semt Parkı İnşaatı,
Kavacık Toyota Semt Parkı İnşaatı,
Tepeüstü Semt Parkı İnşaatı,
P.Bahçe SSK Bahçesi Çevre Düzenlenmesi,
Gümüşsuyu Karlıtepe Semt Parkı, Otoğtepe Semt Parkı İnşaatı,
Göksu Havzası Atıksu Kuşaklama ve Bağlantı İnşaatı,
Kavacık-Paşabahçe-Beykoz Atıksu Tüneli Ve Bağlantıları İnşaatı;
Olarak madde madde sıralanmış olmasına karşılık, bu listeye göre hareket edilmedi.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın beraberinde gelenler, törenlere Beykoz’dan katılanlardan çok fazlaydı. Çok işi az zamana sığdırma düşüncesi, programın aksamasına sebep oldu.Genel olarak halka hitap eden Topbaş İstanbul’u dünyanın önde gelen kentleriyle yarıştırıyoruz, bu sebepten her semte olan yatırımlarımız devam etmekte, bu projemiz kapsamında Beykoz en çok hizmet alanlar konumunda dedi.
Beykoz Belediye Başkanı Müharrem Ergül’de ilçeye olan yatırımlarından dolayı Topbaş ve ekibine teşekkür etti.
Programın Çavuşbaşı ayağıda aynı şekilde devam etti, Topbaş, Belediye Başkanı Hanefi Dilmaç’tan bilgiler aldıktan sonra ilçeden ayrıldıGerek Beykoz, gerekse Çavuşbaşı Belediye Başkanları bu tür bir organizasyon öncesinde, ilçe yerel basını ile bir araya gelip bilgi aktarsalardı, yapılan çalışmaları daha net ifadeler ile sizlere sunabilirdik. Bu konuda ilerleyen süreçte geniş açıklama gelirse hemen okurlarımız ile paylaşcağız.
Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanının, kendisine sorun aktarmak isteyen Beykozlulara sert davranan görevlilerinin, dikkatini çekmesi gerektiğine inanıyoruz.Zira bu Beykozlular sıkıntılarını Başkana yaklaşıp anlatamayanca, seslerinin tonunu artırmak zorunda kaldılar, işin garip olanı, seslerin geldiği tarafta bir çok kişinin anlayamadığı kargaşalık yaşandı. Başı vatandaşların söylevleride, Beykozlular Büyükşehir Belediye Başkanına dertlerini net aktaramadılar, sesleri biraz gür çıkanlarda, bir şekilde susturuldu,şeklinde oldu.İlçeyi yaşayanlar olarak Sayın Büyükşehir Başkanına tavsiyemiz, en kısa zamanda, geniş bir yerde (belediye düğün salonu veya başka bir yer) ilçe Emniyet Müdürlüğünün zaman zaman yaptığı huzur toplantıları gibi bir toplantı yaparak, her türlü soruya cevap vermesinin gerekliliğidir. Yine bildiğimiz kadarıyla Sayın Topbaş kısa bir hazırlıktan sonra, İlçe Belediyesinden de yardım alarak, bunu başarabilecek konumdadır.31-08-2006 6085 1 yorum. Yorum Ekle

Yorumlar

doğuş haber 02-09-2006

büyük reis beykoz'da

bu yorum;
aynı haber konusu, bir başka haber sitesinde yayınlanması ve bu sitenin okurlarının yorumlarında,diğer sitelerin aynı haberin nasıl yapıldığını merak etmeleri üzerine yapılmıştır.
yaşanan yoğun kalabalık sebebiyle protokol kürsüsüne yaklaşamayan arkadaşlarımız,kendilerine yakın olan kargaşayı net ifadeler ile aktardıkları için tebrik ediyoruz.

anlatmaya çalıştığımız kalabalık sebebiyle kargaşalığın olduğu bölgeyi görmemiz ve fotoğraf çekmemiz mümkün olmadı.
Birkaç beykozlunun bilgisine baş vurmaktan başka çaremiz kalmamıştı, bu sebebtendir ki, sayın "topbaş" ın en kısa zamanda beykozlunun sorularını yüz yüze cevaplaması gerekmektedir diye, dile getirdik.

neticesinde haberin bu hassas bölümünü yakalayan arkadaşlarımızı bir kez daha tebrik ediyoruz.

Toplam 1 yorum bulundu.
Bilal Karabacak

BEYKOZ DERNEKLERİ ÇOCUKLAR İÇİN BİRLEŞTİ

05-08-2019 Yorum yok. 837
Neyir Erkan Şişman

İstanbul Sınıfta Kaldı

02-10-2019 Yorum yok. 634
Osman Topuz

Biraz Merhamet

02-10-2019 Yorum yok. 713
Çiğdem Topatan

BİR KARADENİZ KAÇKAR HİKÂYESİ

02-10-2019 Yorum yok. 714
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

Nerede Kalmıştık

02-10-2019 Yorum yok. 672
Hacı Arıcı

DOST OLUP DOST KALANLARA SELAM OLSUN

02-10-2019 Yorum yok. 634
Makbule İnaç

KADIN İSTERSE BAŞARIR ÇÜNKÜ O BİR ANNE O BİR KADIN

02-10-2019 Yorum yok. 996
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

SUSMA…!!!!

02-10-2019 Yorum yok. 634
Yaprak Akın

Her geçen gün yeni farkındalıklarla çok hızlı geçiyor

02-10-2019 Yorum yok. 480
Ozan Derviş

VATANDAŞ SEÇİMİ GERİDE BIRAKTI “YA SİZ”

05-08-2019 Yorum yok. 1655
Zeynep Küçük

Spor ve Çocuk

05-08-2019 Yorum yok. 1125

OKUMALI VE OKUTMALIYIZ

05-08-2019 Yorum yok. 852
Rabia Yıldız

ANTİBİYOTİK VE AĞRI KESİCİ

20-06-2019 Yorum yok. 1961
Asiye Çakır

DÜĞÜM....

20-06-2019 Yorum yok. 2074