SAĞLIK HİZMETLERİNDE "OTAĞTEPE TIP MERKEZİ" FARKI

14-05-2011 3773 6 yorum. Yorum Ekle

Çalışmaları hakkında okuyucularımıza bilgi aktarmak için uzun zamandır ziyaret etmek istediğimiz kuruma Genel Yayın Koordinatörümüzün tansiyon sorunu için "holter ölçüm aleti" taktırmak üzere gittik.

Çalışmaları hakkında okuyucularımıza bilgi aktarmak için uzun zamandır ziyaret etmek istediğimiz kuruma Genel Yayın Koordinatörümüzün tansiyon sorunu için "holter ölçüm aleti" taktırmak üzere gittik.Koordinatörümüz Ozan Derviş'te 24 saat bağlı kalan "tansiyon holter" aletinin sonuçlarını almaya gittiğimizde, gönlümüzde olan haber düşüncemizi de gerçekleştirmiş olduk.

Beykoz Otağtepe Tıp Merkezini, sağlık hizmetlerinin "revaçta" merkezi olarak, tescillenmiş yeni adıyla Beykoz Halkına ayrıcalıklı hizmet üretme çabasında gördük.Türk Kızılayı Beykoz Şubesinin kiracısı olan Beykoz Otağtepe Tıp Merkezi Yönetiminin, iletişim eksikliğinden kaynaklanan ve tıp merkezinin fiziki yapılanması ile ilgili sıkıntılardan kurtulmuş olmaları ve bu konuda Kızılay Beykoz Şubesinin basın açıklaması ile sıkıntılı günlerin geride kalmasını tüm Beykoz'a açıklaması, kurum yetkililerinin kesintisiz sağlık hizmeti üretme çabalarının hızlanmasını sağlamış.

Beykoz Sağlık Hizmetleri ve Ticaret LTD.ŞTİ ismiyle ticari, Beykoz Otağtepe Tıp Merkezi ismiyle kurumsal olarak hizmet veren sağlık kuruluşundaki isim değişikliği ise, yasa gereği Kızılay'ın sağlık hizmetlerinden çekilmesi sonrasında yeni isimlerini tescillettirip, Beykoz Kızılay Şubesi ile yapılan kira sözleşmesi ile fiziksel mekan anlamında kiracısı konumu devam etmekte.

Radyoloji Uzmanı Dr. İlhan Yurdakul, Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Özgür Nizam, Göğüs Cerrahi Uzmanı Dr. Ali Cevdet Kutluk ve Aile Hekimliği Uzmanı Dr. Okan Yoldaş'ın ortaklığından oluşan Beykoz Otağtepe Tıp Merkezinde, Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, İç Hastalıkları, Genel Cerrahi, Kardiyoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Üroloji ve Diş gibi branşlar dışında, 7/24 Acil Hizmeti verilmekte olup, cerrahi müdahaleler anlaşmalı kurumlarda devam ettirilirken, küçük boyutlardaki lokal sistemle yapılabilen müdahaleler kurum içerisinde verilmekte.

Bütün bu hizmetlerde, mesleğin getirdiği ahlaki kurallar, hasta hakları göz ardı edilmeden, tedaviden önce koruyucu hekimliği ön planda tutup, sonrasında gerekli olan tedavi uygulamaları Beykoz halkına sunulurken, hizmetlerin olabildiğince ekonomik olması düşünülmüş.Beykoz halkının da yakından bildiği eski adı Kızılay Otağtepe Tıp Merkezi, yeni adıyla Beykoz Otağtepe Tıp Merkezi'nin çalışma düzenini, Genel Yayın Koordinatörümüzün sıkıntısı için 24 saatte 2 defa mecburen gittiğimiz sürede gözlemleyebildiğimiz kadarıyla aktardık.Bizlerden yakın ilgisini esirgemeyen Beykoz Otağtepe Tıp Merkezi ortaklarından Gögüs Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Özgür Nizam ve İşletme Müdürü Burhan Ercan'a teşekkür ederiz.
14-05-2011 3773 6 yorum. Yorum Ekle

Yorumlar

eylül 14-05-2011

geçmişolsun

ozan bey hastalığınız için üzüldüm inşallah önemli değildir. beykozdaki tıp merkezlerikonusunda genel bir haber yapıp hizmetlerini bilgilendirme yapmanız daha yararlı olur düşüncesindeyim.
bu arada vatandaş bir tansiyon ölçümü için özel tıp merkezlerinemi gitmek zorunda bu alet hastanede yokmudur. tekrar geçmiş olsun

Nihat 14-05-2011

Çelişkili

Ozan bey size çok şaşırdım kendinize ait haber yapmışsınız,Kızılay Tıp Merkezi hakkında hiç haber yapmadınız, sağlığınız ön planda olunca yapmışsınız, geçmişolsun ama zise yakıştıramadım

Doğuş Haber 14-05-2011

Açıklama

Eylül hanım,tesbitinize katılıyoruz, haberlerimize baktığınızda ilçedeki birçok sağlık kuruluşu hakkında haberimiz vardır.Tansiyon ölçüm cihazı hangi özel kurumda varsa Ozan bey orada bu ölçümü yaptırabilir. Fakat Ozan beyin aile hekimi hastaneye yönlendirdi, hastanede olmadığı için Beykoz dışında 2 tane Kadıköy 1 tane Kartal'da Devlet Hastanesinde yapılabiliryormuş, bunun içinde randevu alıp o günü beklemek gerekli, haberde de bahsettiğimiz gibi tesadüfen gittiğimiz, Otağtepe Tıp Merkezinde sohbet ederken Holter aletinin olduğu ortaya çıktı ve tıp merkezinin teklifi ile holter aleti Ozan beye takılmıştır. Bize görede bu alettin P.Bahçe Devlet Hastanesinde olması gerekli. Aile hekimleride ilçede hangi kurumlarda var bilmesi gerekli.

fetih 15-05-2011

kamuda sağlık

Kamu hizmetlerinde sağlık hizmetlerinin bizim mutluluğumuz için en iyi düzeyde olması gerçekten çok önemli, ancak bunun yapılamadığı hallerde çevremizde bu hizmeti bize sunabilen bir kurumun olmasınında bence sağlığımız açısından önemli, buda bir gerçek. Bende hipertansiyon hastasıyım ve bu cihazı taktırabilmek için daha önce Siyami Ersek hastanesinde 4 ay sonrasını beklemek zorunda kalmış idim. Saygı ve sevgiler

hatice 15-05-2011

mekan ?

meraba ..annem 49 yaşında ve tansiyonunu bir türlü düzenleyemiyoruz.defalarca ilacı değişti.otağtepe tıp merkezinin yerini öğrenebilirmyim..oraya getirip holter denilen cihazı takmak istiyorum..mümkünmüdür

hasan 17-05-2011

dr.kayhan bey

dr.kayhan beyin otağtepe tıp merkezinde çalışmaya başladığı doğrumudur.kendisini yıllardır tanırız..

Toplam 6 yorum bulundu. 1-6 arası listeniyor.
Neyir Erkan Şişman

Ahlak Bilgisi

15-08-2018 Yorum yok. 428
Ergin Tüfekçi

BEYKOZUMUZ DAKİ TURİZM ELÇİLERİMİZ

15-08-2018 Yorum yok. 243
Taner Mert "Mert Beykozlu"

Bir Adam Tanıdım

15-08-2018 Yorum yok. 343

DİNLEME SANATI

15-08-2018 Yorum yok. 294
Asiye Çakır

KISSADAN HİSSE

15-08-2018 Yorum yok. 360
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

SUYA , SABUNA…

15-08-2018 Yorum yok. 464
Yaprak Akın

HEP BİRLİKTE DAHA GÜZEL BİR DÜNYA DA YAŞAYABİLİRİZ!!!!

15-08-2018 Yorum yok. 404
Cüneyt Pulant

İnsanoğlu iyiliklerle yaşar

15-08-2018 Yorum yok. 680
Ozan Derviş

VEFA DUYGUSU BEYKOZ’DAN NEDEN HİÇ GEÇMEZ -?-

08-07-2018 Yorum yok. 1482
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

24 Haziran Seçimleri

08-07-2018 Yorum yok. 847
Zeynep Küçük

Dilde Doğru Bildiğimiz Yanlışlar: “Galat-ı Meşhurlar”

08-07-2018 Yorum yok. 917
Füsun Sökmez "Al Yazmanın Sesi"

OYUMU NASIL KULLANACAĞIM?

13-06-2018 Yorum yok. 1734