Ahmet Katırcı Sevgisi Fanatikleşiyor

26-11-2015 3076 Yorum yok. Yorum Ekle

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı İlçemizde göreve geldiği günden itibaren, insani değerlere bakış açısı ve ikili ilişkilerdeki üstün başarısı, kendisini tanıyanlarda kronik Ahmet Katırcı hastalığına dönüşürken, tanımayanlarda da görmek;

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı İlçemizde göreve geldiği günden itibaren, insani değerlere bakış açısı ve ikili ilişkilerdeki üstün başarısı, kendisini tanıyanlarda kronik Ahmet Katırcı hastalığına dönüşürken, tanımayanlarda da görmek, tanımak dokunmak ve konuşmak dürtülerini hat safhaya çıkartmış durumda.

Merkezi yönetimde tabi ki bireysel yetenekler çok çok önemli, birde bireysel yetenekler ile Hükümet, Valilik ve Yerel Yönetim üçgenini iyi planladığınızda, ortaya başarı kendiliğinden gelmekte. Birde sistemi kurduğunuzda, geriye kurulan sistemin başarıları ile yola devam etmek kalıyor.

Beykoz bu açıdan çok şanslı sayılır. Devlet ciddiyetinden ve disiplininden hiç taviz vermeden, devlet meseleleri dışında ikili ilişkilere istisnanın dışında pek önem vermeyen, yine de halk tarafından oldukça beğenilen merhum Kaymakamımız Coşkun Ertürk ile başlayan Yerel yayıncılığımızın devamında;

İki usta girdi Beykozluların gönlüne, birisi emekli oldu, diğeri değişik illeri dolaşarak emin ve güvenilir adımlar ile Valilik makamını yakalamak üzere, birbirlerine görev devretmelerinden sonra, bir süre bu değerli insanları tanıyanlar için alışma süresi oldukça zor geçti.

Sevgi her şeyin üzerinde olduğu için büyük bir kitleyi, defalarca sevgili Kaymakamımız Cengiz Gökçe için Alanya yolcusu yaptı. Halende yapmaya devam ederken, bir başka Sevgili Kaymakamımız Aydın Ergün için diyar diyar, il il dolaşan dostlarının kitlesi her geçen gün artıyor.

Sonrasında bir başka Kaymakamımız atandı Beykoz’umuza, bu dönemde de devlet işleri rutin yürümüştür kuşkusuz, ne var ki Osmanlı İmparatorluğunun duraklama devri gibi, Beykozluların alışmış oldukları, Devlet işlerinin devamlılığının yanında, ikili ilişkilerdeki tavan yapan unsurlar bu dönemde, duraklama devrine girmiş gibiydi.

İşte bu endişe ile yeni Kaymakamımızın nasıl bir tutum sergileyeceği, neredeyse tüm Beykozlular tarafından merak edilen en önemli unsur haline gelmişti.

Ve beklenen gün geldi çattı. Beykoz Ahmet Katırcı gerçeği ile tanıştı. Peki ne çıktı karşımıza? Rahmetli Coşkun Ertürk Kaymakamımızın Devlet disiplinini eksiksiz almış, sanki Cengiz Gökçe ve Aydın Ergün gibi efsane Kaymakamlarımızın sevgi, saygı ve hoşgörü üçgeninde sınır tanımayan özellikleri, kendisinde bulunan ve yavaş yavaş zevkle içimize sindirmeye başladığımız, neredeyse fanatik hastalık haline dönüşmeye başlayan, tarifi kelimeler ile yapılamayan, olağanüstü farkındalığı ile tanıştığımız yeni Kaymakamımız Ahmet Katırcı, bırakalım Beykozlu olmayı Beykoz’un ulu çınarları gibi tarihi envanterinde yerini almış durumda.

Konuya böyle bir yazı ile girmek oldukça zor, değerlerimizi korumak haklarını teslim etmek ve bunu güncellerken de gerçeklerin dışına çıkmamak en büyük düsturumuz oldu. Nitekim ilçemizin diğer yayıncı kuruluşları da kendi ölçeklerinde hemen hemen aynı duygular içerisinde yeni Kaymakamımızı anlatmaktalar. Ve daha da çok anlatacağız gibi.

Biz haberimizi bu geniş bilgilendirmeden sonra, basılı gazetemizde detaylarını geniş olarak vereceğimiz 24 Kasım Öğretmenler günü münasebeti ile A.Hisarı Sabancı Öğretmen Evinde yapılan, yeni öğretmenlerimizin yemin töreni ve günün kutlaması etkinliğinde şahit olduğumuz güzelliği, okuyucularımız ile paylaşmak istedik.

Her röportajında Kültür, Sanat ve Müziğe olan tutkusunu dile getiren Değerli Kaymakamımız Ahmet Katırcı, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamalarının vazgeçilmezi olan, Beykoz Milli Eğitim Müdürlüğünün kadrosundaki Öğretmenimiz Şükran Çıracı’nın verdiği THM Konserinde, Kaymakamı’mızın kendi ağzından duyulan ve yapılan istihbaratlarda ortaya çıkan müzik tutkusu, tüm gerçekliği ile ortaya çıktı.

Sanatçının tüm türkülerine yerinden eşlik eden Ahmet Katırcı’yı tanıdığımız kadarıyla, aldığımız pozitif enerjinin beklentisinde olduğumuz hoşgörü duygularımızın itelemesi ile A.Hisarı Öğretmenler Evinde yapılan etkinliğe katılan tek gazete olarak, Eğitimci Sanatçı Şükran Çıracı ile küçük bir diyaloğumuz sonrasında Kaymakamımız kendisini Sahnede buldu.

Oturduğu yerden tüm eserlere eşlik ettikten sonra Sanatçı ile birlikte yaptığı düet salonda kalanlarca unutulmayacak bir anı olarak ayakta alkışlandı.

Sadece bu anlardan oluşan fotoğraf karelerimizi ve Kaymakamımızın Sanatçıya eşlik ettiği solo türkü bölümünü, hoşgörü dileklerimiz ile aktarıyoruz.

Anahtar Kelimeler : Beykoz,Kaymakamlığı,Beykoz Kaymakamlığı,Ahmet Katırcı,Ahmet,Katırcı,Doğuş Haber,Ozan Derviş,Özel Haber,Beykoz Haberleri,Beykoz Doğuş Haber

Videolar

Toplam 1 video bulundu.


26-11-2015 3076 Yorum yok. Yorum Ekle
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

İNSANIMIZA VE YAPILANLARA SAYGI

09-03-2018 Yorum yok. 533
Ozan Derviş

SİYASİ SUKUNETE İHTİYACIMIZ VAR

06-03-2018 Yorum yok. 1480
Taner Mert "Mert Beykozlu"

Merhabalar değerli dostlarım.

06-03-2018 Yorum yok. 1257
Neyir Erkan Şişman

Gözyaşı ve Zafer

06-03-2018 Yorum yok. 793

SÜRÜCÜLER

06-03-2018 Yorum yok. 547
Asiye Çakır

TAKLİDİ YAPILAMAZ...

06-03-2018 Yorum yok. 1162
Yaprak Akın

BİZİM OKUL MACERALARIMIZ

06-03-2018 Yorum yok. 534
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

Rusya ne yapmak istiyor

06-03-2018 Yorum yok. 784
İsmail Akyel

Gıda Terörü – İlaç Lobileri

25-01-2018 Yorum yok. 1405
Makbule İnaç

BİR TEBESSÜM HERŞEYE DEĞER

25-01-2018 Yorum yok. 1590
Zeynep Küçük

Ahir Zaman

25-01-2018 Yorum yok. 1856
Füsun Sökmez "Al Yazmanın Sesi"

SEVGİLİYİ UĞURLARKEN

30-12-2017 Yorum yok. 2139
Gülay Demirel "Konuk Yazar"

ÇOCUKLAR HEPİMİZİN

20-12-2017 Yorum yok. 3759
Ergin Tüfekçi

Uzun bir aradan sonra

28-08-2017 Yorum yok. 3299
Cüneyt Pulant

ÜLKEM İÇİN YENİ BİR UMUT

28-08-2017 Yorum yok. 2499