SANA YAKIŞMAZ TANJU ÇOLAK

23-09-2016 3154 Yorum yok. Yorum Ekle

Kanlıca Spor Kulübü, uzun yıllar kullandığı Kanlıca Tekke mevkisin de bulunan futbol sahasının, yasal sahibi olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin kendi uhdesinde kullanmak istemesi ile ara verilen kullanma süreci, Askeriye ile yapılan yeni protokoller sonrasında, tekrar Kanlıca Spor Kulübünün kullanımına tahsis edilme işlemleri gerçekleşmek üzereydi.

Kanlıca Spor Kulübü sahasına yeniden kavuşma heyecanını yaşarken, bir dönemin ünlü futbolcusu Tanju Çolak’ın İstanbul’un çeşitli yerlerinde ticari amaçlı kullanıma geçirmek amaçlı tahsis girişimde bulunduğu yerlere Kanlıca sahasını da eklemek için yoğun girişimlerde bulunduğu ve bunun için nüfus kullanmaya çalışması duyumları sonrasında Hürriyet Gazetesi Yazarı Yalçın Bayer’in konuyu net şekilde köşesine taşıması sonrası Beykoz Amatör Spor Kulüpleri bağlı bulundukları Amatör Spor Kulüpleri Birliği öncülüğünde toplanarak Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’ten yardım istediler.

Tanju Çolak’ın geçmişte Milli olmuş bir sporcuya yakışmayacak bir girişimde bulunmuş olmasının söylentisinin ileride sıkıntı yaratmaması Beykoz Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir ve Kanlıca Spor Kulübü Başkanı Ali Esat Yaşar ile birlikte birçok Spor Kulübü Başkanı, ziyaret ettikleri Yücel Çelikbilek’e konunun geçmişten günümüze kadarki sürecini aktardıktan sonra, böyle bir olasılığın olmaması için yardım talep ettiler.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çalıkbilek yapmış olduğu açıklamada, anlatıldığı kadarıyla bu sahanın eski kullanıcısı olan ilçenin yıllanmış spor kulübü olan Kanlıca Spor Kulübü varken, şahsa tahsis edilmesinin yanlış olacağını, gelişmelerinde bu şekilde olduğunun gerekli bilgiler doğrultusunda kendisinin de teşebbüse geçeceğini belirtip yardımcı olma sözü verdi.

Tanju Çolak’ın saha tahsisi girişimlerinin duyulması ile saha konusunda oldukça sıkıntılı olan Beykoz’un Spor Kulüpleri, bu girişimin engellenmesini ve şahısların bireysel girişimlerinin halkın yararına olan girişimle bir tutulmaması gerektiği görüşü doğrultusunda mücadelelerini sonuna kadar sürdüreceklerini belirttiler.

Konu ile ilgili Hürriyet Gazetesi Yazarı Yalçın Bayer”in yazdığı köşe yazını orijinal haliyle okuyucularımıza aktarıyoruz

Bakandan Çolak'a 'Kanlıca' tahsisi

KANLICALILAR yazmış, "Size kötü bir haber vereceğiz" diye. Çok üzgünler. Diyorlar ki:

“Kanlıca Gençlik Kulübü 1956’da kurulmuş, Erol Simavi zamanında büyük yol almış bir kulüp. Daha sonra bu kulüp biraz ‘gerileme devri’ geçirmiş ama sıkıntılarını geride bırakmış bugün. Amatörlerde süper lige kadar çıkan Kanlıca Gençlik Kulübü, Kanlıca Tekke mevkisindeki sahanın stat yapılması için Gençlik ve Spor Bakanlığı’na başvurmuş. Bakanlık ilk önce bu konuda olumlu yaklaşmış, sonra ise Samsunlu olan Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, kendi hemşerisi Tanju Çolak’a sahayı tahsis etme kararı aldı.

Kanlıca ve Boğaziçi ile hiç ilgisi olmayan Tanju Çolak, burada bir spor tesisi kurma projesi olduğu öne sürülüyor. Boğaziçi’nin Anadolu yakası ayaklanmış durumda...

Spor Bakanlığı’nın bunu en kısa zamanda düzeltmesi gerekmiyor mu? Beykoz ilçesi ve Kanlıca Mahallesi gençliğine yazık...

Onların kullanımına niye açılmıyor?

Bölgede bulunan futbol kulüpleri bugün-yarın aynı şeyin başlarına gelebileceğinden endişe ediyor. Kamuya mal olmuş ve 60. yılını doldurmuş Kanlıca Kulübü’nün futbol sahasının Bakan’ın kendi hemşerisi Tanju Çolak’ın kullanımına verilmesini halk anlamıyor. Bütün beklenti, TFF’nin, Spor Bakanlığı’nın olaya müdahale ederek bu kararı düzeltmesi yönünde. Çolak AKP’ye yakını olabilir ama kazancından önce o gençleri düşünmelidir.

Biz de ‘yeşil sahaları’ seviyoruz.

‘Komşu ilçemizde (Üsküdar’da) oturan Cumhurbaşkanımızın konudan haberi var mı acaba’ diye sormak istiyoruz.”

Anahtar Kelimeler : Beykoz,Kanlıca,Kanlıcaspor Kulübü,Ali Esat Yaşar,Yalçın Bayer,Tanju Çolak,Beykoz Belediyesi,Yücel Çelikbilek23-09-2016 3154 Yorum yok. Yorum Ekle
Hacı Arıcı

Yöremiz – Kültürümüz – Tarihimiz

28-09-2018 Yorum yok. 1288
Ozan Derviş

ESKİYEN BİZLER “ESKİMEYEN BEYKOZ”

28-09-2018 Yorum yok. 1453
Neyir Erkan Şişman

Psikolojik-Ekonomik Sıkıntılar

28-09-2018 Yorum yok. 859
Taner Mert "Mert Beykozlu"

“YENİDEN DOĞABİLMEK”

28-09-2018 Yorum yok. 1287
Asiye Çakır

SİZİN GÖZÜNÜZ HANGİSİ... ???

28-09-2018 Yorum yok. 1635

DİLİMİZİ YİTİRİYORUZ

28-09-2018 Yorum yok. 813
Yaprak Akın

BİR RİCAM VAR !

28-09-2018 Yorum yok. 339
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

Ülkenin Hali

28-09-2018 Yorum yok. 646
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

GÖZLEM…

28-09-2018 Yorum yok. 597
Ergin Tüfekçi

BEYKOZUMUZ DAKİ TURİZM ELÇİLERİMİZ

15-08-2018 Yorum yok. 957
Cüneyt Pulant

İnsanoğlu iyiliklerle yaşar

15-08-2018 Yorum yok. 1911
Zeynep Küçük

Dilde Doğru Bildiğimiz Yanlışlar: “Galat-ı Meşhurlar”

08-07-2018 Yorum yok. 1208
Füsun Sökmez "Al Yazmanın Sesi"

OYUMU NASIL KULLANACAĞIM?

13-06-2018 Yorum yok. 2402