NİHAYET “Beykoz İlçe Spor Çalıştayımız Yapıldı”

01-01-2017 3446 Yorum yok. Yorum Ekle

Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği(BİSK) ve Beykoz Belediyesi işbirliğinde, Beykoz Üniversitesi ve Bes Technology’in Çalıştay Ortaklığında düzenlenen Spor Çalıştayı Beykoz Üniversitesi Salonunda gün boyuna yayılan saat sürecinde gerçekleşti.

Asım Özdemir Başkanlığındaki BİSK Yönetiminin ev sahipliğinde gerçekleşen “Beykoz’da Sporun Dünü ve Yarını Spor Çalıştayını” Gazeteci arkadaşımız Arzu Başlantı sunarken, Çalıştay Moderatörlüğünüde 5. Dönem Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül yaptı.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Çalıştaya katılmazken, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu kurumunu temsil ederken ayrıca müzakereciler arasında da yer aldı.

Saygı duruşunun ardından gerçekleşen İstiklal Marşı banttan beklenirken, program sunucusu Arzu Başlantı’nın komutu ve yönetimiyle ile salonda bulunanların mükemmel katılımıyla içten okundu. Protokol mensuplarının anons edilmesinden sonra moderatör ve müzakereciler öz geçmişleri sunularak topluca kürsüye davet edildiler.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Bülent Küçük, Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durmaz, Türk Alman Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi Spor Akademisi Yöneticileri, Siyasi Partiler, Spor Kulüpleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Muhtarlar, eski sporcular, antrenörler ve beden eğitimi öğretmenlerinden oluşan konuklar ve ilgi duyan spor gönüllülerinden oluşan çok özel bir grup çalıştayı takip ettiler.

Beykoz’da Sporun Dünü, Bugünü ve Yarını konulu Çalıştayın müzakerecileri ise, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, eski sporcu ve Dost Beykoz Gazetesi Köşe Yazarı Av. Ferda Kazancıbaşı, Özel Eğitim Mesleki Eğitim Lisesi Müdürü ve Beykoz Özel Sporcular Spor Kulübü Başkanı Şevin Yelseli, eski sporcu ve Sanatçı-TC Kültür Bakanlığı Emeklisi, Spor Yazarı Talip Ercan, eski sporcu ve antrenör Nuri Kızıltan, eski sporcu ve Beykoz Doğuş Haber Genel Yayın Koordinatörü  Ozan Derviş ve Çubuklu Spor Kulübü Başkanı ve Beykoz Belediye Başkan Danışmanı Coşkun Tosun birinci bölümün müzakerecileri oldular.

Verilen boşlukta yapılan ikramlardan sonra çalıştayın ikinci bölümü başladı. Bu bölümde ise Ak Parti adına İlçe Yöneticisi, BİSK Kurucu Başkanı Abdullah Yümsel, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, eski sporcu ve antrenör Recep Gürbaşak, Faal Sporcu-Ted Koleji Spor Kulübünde Spor Direktörü, Kavacık Spor Kulübü Teknik Sorumlusu ve Beden Eğitimi Öğretmeni Murat Yılmaz ikinci bölümün müzakerecileri oldular.

Çalıştay başında ve aralarda önemli bilgilendirmeler yapan Moderatör Muharrem Ergül konukların ve müzakerecilerin konuya adapte olmalarına yardımcı olurken, müzakerecilere de kendi belirlediği sıralamaya göre söz verdi.

BİSK Başkanı Asım Özdemir, Beykoz Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Bülent Küçük, Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Moderatör Muharrem Ergül, Sunucu Arzu Başlantı, Müzakereciler ve serbest bölümde görüşlerini belirtenlerin hepsi, bugüne kadar genel anlamda konuşulan konuları belli bir kalıp içerisinde sunarken, çalıştayın profesyonel kayıtları çözüldükten, Beykoz Belediyesi tarafından çıkartılacak Çalıştay Kitapçığı basıldıktan ve Çalıştay komitesinin oluşturacağı sonuç bildirgesi hazırlandıktan sonra Çalışytay üzerine oluşturulacak kamuoyu oluşturulmasının, çalıştay başarısının göstergesi olacağı tahmin ediliyor

Kurultayın en çarpıcı bölümü ise Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşifoğlu’nun TFF ile iş birliği içerisinde yapacakları spor yatırımları konusundaki bilgiler olurken, çalıştayın ana teması Sporun genel anlamda sevdirilmesi ve tüm spor dallarında faaliyet yapılabileceği bir ortam oluşturulması adına oldu.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu ve eski Milli Futbolcularımızdan Sertaç Olcayto yaptıkları konuşmalar ile çalıştayı adeta özetlediler. Çalıştay kitapçığı ve sonuç bildirgesi oluşturulduğunda haberimizi yeniden ele alıp yapılan çalışmaya katkı sunmaya çalışacağız.

Not: Haberde Kullanılan Fotoğrafların Tamamının Orjinalleri ve Daha Fazlası Fotogalerimizdedir.

Anahtar Kelimeler : Beykoz,Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği,Beykoz Belediyesi,Spor Çalıştayı

Videolar

Toplam 1 video bulundu.

Fotoğraf Galerisi


01-01-2017 3446 Yorum yok. Yorum Ekle
Hacı Arıcı

Yöremiz – Kültürümüz – Tarihimiz

28-09-2018 Yorum yok. 1345
Ozan Derviş

ESKİYEN BİZLER “ESKİMEYEN BEYKOZ”

28-09-2018 Yorum yok. 1497
Neyir Erkan Şişman

Psikolojik-Ekonomik Sıkıntılar

28-09-2018 Yorum yok. 909
Taner Mert "Mert Beykozlu"

“YENİDEN DOĞABİLMEK”

28-09-2018 Yorum yok. 1330
Asiye Çakır

SİZİN GÖZÜNÜZ HANGİSİ... ???

28-09-2018 Yorum yok. 1679

DİLİMİZİ YİTİRİYORUZ

28-09-2018 Yorum yok. 864
Yaprak Akın

BİR RİCAM VAR !

28-09-2018 Yorum yok. 400
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

Ülkenin Hali

28-09-2018 Yorum yok. 709
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

GÖZLEM…

28-09-2018 Yorum yok. 662
Ergin Tüfekçi

BEYKOZUMUZ DAKİ TURİZM ELÇİLERİMİZ

15-08-2018 Yorum yok. 1000
Cüneyt Pulant

İnsanoğlu iyiliklerle yaşar

15-08-2018 Yorum yok. 1954
Zeynep Küçük

Dilde Doğru Bildiğimiz Yanlışlar: “Galat-ı Meşhurlar”

08-07-2018 Yorum yok. 1252
Füsun Sökmez "Al Yazmanın Sesi"

OYUMU NASIL KULLANACAĞIM?

13-06-2018 Yorum yok. 2463