Elif Çelik “Bu Yarışı da Bende Varım”

18-12-2017 1158 Yorum yok. Yorum Ekle

CHP Beykoz’da seçim atmosferi kızışıyor. Sırasıyla, CHP İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Aydın Düzgün ve Mevcut İlçe Başkanı Mahir Taştan’ın adaylıklarını açıklamasının ardından Elif Çelik’de İlçe Başkanlık Yarışında “Bende Varım” dedi.


Kavacıkta ki ilçe merkezinde gerçekleştirilen adaylık açıklamasına Mahir Taştan ve Aydın Düzgün’ün yanında çok sayıda partilide katıldı.


24 Aralık Pazar Günü Recep Şahin Köktürk Spor Kompleksinde gerçekleşecek CHP Beykoz İlçe Kongresinde aday sayısı üçe çıktı. İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Aydın Düzgün ve Mevcut İlçe Başkanı Mahir Taştan’ın adaylıklarını açıklamasının ardından Elif Çelik de İlçe Başkanlığına adaylığını açıklayarak hedeflerinin 2019 Seçimlerinin olduğunu belirtti.


Elif Çelik’in Beykoz Yerel Basını ve Kamuoyu ile paylaştığı Adaylık Açıklaması metnini orijinal haliyle okuyucularımıza aktarıyoruz.


Sevgili Cumhuriyet Halk Partililer

Bugün 17 Aralık 2017 Pazar… Bugün Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı için tarihi bir gün. Neden tarihi bir gün? Çünkü bu seçimle 2019 yılında yapılacak seçimlerin temelini atacağız. Hedefimiz 2019 da  iktidar olmaktadır. Biz diyoruz ki ya hep beraber olacağız.Ya Hiç olacağız.

Kıymetli Cumhuriyet Halk Partililer,

Yıllardır sokaklarda Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve onun ilkelerini anlatan bir emekçiyim. Beykozluyum ve bir anneyim. Aynı zamanda bir iş kadınıyım. Beykoz’da ekmeğimi kazanıyorum. Yine Beykoz Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesiyim ve bu üyelik için seçim yapıldığını, rakiplerimin ise AK Partililerin yoğunlukta  olduğu insanlardan oluştuğunu  hatırlatmak isterim.


Sevgili Beykozlu Gönüldaşlarım,

Yönetim Kurulu Üyeliği de yaptığım Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz örgütünde  geçen süreçte çok şey öğrendim. Aslında burasının bir partiden ibaret olmadığını aynı zaman bir okul olduğunuda gördüm. Yönetim Kurulu Üyeliğinin yanı sıra İlçe Eğitim Sekreterliği görevini de üstlendiğim partimde, yüzlerce partidaşımızla tanışma olanağı buldum. Sokak sokak dolaştığım günlerde hem Cumhuriyet Halk Partisi’ne hem de diğer partilere gönül vermiş olan Beykozlularımızla  temas kurdum.

Bu sırada sosyal anlamda yardım sayılabilecek bir çok işin içerisinde de yer aldım ve bu sırada kaynayan çorbaya bir parça tuzu da kendim atma imkanını yakaladım.

Gittiğim her yerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin duruşuna yaraşır bir tavır sergilemeye gayret ettim. Hatalarım olduğunda bunları düzeltmek için de yoğun çaba gösterdim.  Yerel Gazete de yazdığım köşe yazılarımla, ilçemde yaşayan tüm Beykozlularla iç içe oldum. Beykozluların yüreğine, sevgisine dokundum. Gelen güzel mesajlarla geleceğe olan umudumu her geçen gün artırdım ve bu ilçeye olan hizmet aşkımı taze tutmayı başardım. Bu vesileyle edindiğim tecrübeleri sizlerle paylaşmak istediğimi belirtmek istiyorum.


Kıymetli Yoldaşlarım,

İçinde bulunduğumuz süreç, tıpkı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sağlığında söylediği ve işaret ettiği sözlerle örtüşür niteliktedir. Cumhuriyetimizin temellerini yıkmak isteyen kişilerin 100 yıl önceden kalan zihniyeti, ne yazık ki bugün bile varlığını, inancını devam ettirmekte, korumaktadır. Türkiye Cumhuriyeti olarak son yıllarda üzülerek ve bedeller ödeyerek görmekteyiz ki, bizim mücadelemiz yalnızca dışarıda değildir.  Cumhuriyetimizin köküne dinamit koymak isteyen art niyetliler , bu memleketin insanlarını birbirine düşürecek kadar ileri gidebilmektedir. Vatandaşlarımız ise güveneceği bir limana yanaşarak, olup biteni daha sakin bir şekilde değerlendirmek istemektedir. İşte bu liman şimdi, tam da zamanı gelmişken Cumhuriyet Halk Partisidir.

Beykoz Halkının sorunlarını biliyoruz. Bunların başında Mülkiyet sorunu, işsizlik ve buna bağlı olarak bağımlılık gelmektedir. Yıllardır mülkiyet sorununu çözeceklerini  vaat ederek siyaset yapmalarına rağmen bugün halen Beykoz halkı mülkiyet konusunda tam bir karmaşa yaşamaktadır. Gençlerimiz iş bulamamakta ve uyuşturucu batağına sürüklenmektedir. İşte Cumhuriyet Halk Partisinin  politikaları bu sorunların üstesinden gelecek niteliktedir. Şu halde CHP yalnızca partililerimiz için değil; bu gerçeklere tanık olan tüm Beykozlular  için  bir liman’ değil midir?


Sevgili Cumhuriyet Halk Parti’liler

Aziz Dostlarım, Arkadaşlarım, Kardeşlerim

Şimdi zaman, eldeki tüm olanakları kullanarak yeniden harekete geçme zamanıdır. Şimdi zaman geçmişte olduğundan çok daha fazla emek verme zamanıdır. Bu, aynı zamanda tüm  örgütümüz içinde bu şekildedir. Eldeki veriler, Beykoz’un bir uçtan bir ucuna daha fazla şevkle ve emekle anlatılmalıdır. Sizin seçim yapacağınız lider ise bu noktada büyük önem taşımaktadır. Ne yazık ki partimiz ve partimizin Beykoz örgütünde  daha önce liderlik yapmış olan kişiler, kendilerinin seçilmediği andan itibaren kapıdan içeriye giriş noktasında bizlere kendilerini özletmektedir. Yalnızca bu ilçeye Başkan olanlar değil, bu ilçenin zamanında Yönetim Kurulu Üyesi olan kişiler ve hatta benim gibi Aday olmuş kişileri bile, seçilmediği andan itibaren kendi günlük yaşamlarındaki telaşa dalmaktadır.

Sevgili Yoldaşlar!

Elif Çelik olarak söz veriyorum!

Eğer seçilirsem ya da eğer seçilmezsem diye bir cümle asla kurmadan sizlere söz veriyorum. Her ne olursa olsun ben Elif Çelik, Cumhuriyet Halk Partisi’nin ve gönül verdiğim partimin kapısından her daim gururla, aşkla ve yüreği heyecan dolu olarak gireceğim. Emek verdiğim ve bununla övündüğüm partim Cumhuriyet Halk Partisinden asla uzaklaşmayacak ve küçük sorunları büyüterek özellikle gençlerimizin hevesini kırmayacağım.  Gençlerimizle birlikte sürekli sahada olacağım ve bunun sözünü verirken de hiç tahmin etmeyeceğiniz kadar rahatım. Bunu daha önce Yönetim Kurulu Üyesiyken de bu partide hiçbir sıfatım yokken de zaten yaptım. Bundan sonra da yapmaya devam edecek, takdirinizi kazanmayı sürdüreceğim.


CHP’nin Aziz Üyeleri, Gönül Verenleri, Emek Verenleri,

Sizleri içimdeki Cumhuriyet ve Mustafa Kemal Atatürk aşkıyla, CHP sevdamla, sımsıkı kucaklıyor ve özellikle bu partiye karşılıksız emek vermiş olan tüm üyelerimizin önünde sevgiyle ve saygıyla eğiliyorum.

Sizleri seviyorum ve her koşulda emek vermeyi sürdüreceğimi bilmenizi, buna inanmanızı istiyorum.

Bu süreçte bana tüm gücüyle destek olan başta örgütüm  olmak üzere  aileme, dostlarıma ve tüm parti emektarlarına  sonsuz teşekkür ediyorum.

 

Huzurlarınızda  Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığına bende adayım.

‘’ÖNEMLİ OLAN FARKLI DÜŞÜNENİ,MUHALEFET EDENİ KAPININ ÖNÜNE KOYMAK DEĞİL SEÇİM AKŞAMLARI KAPININ ÖNÜNÜ BAYRAM YERİ HALİNE GETİREBİLMEKTİR.’’

Saygılarımla,

Elif Çelik

Önemli Not: Haber fotoğraflarının tamamı gazetemize ait olup birebir aynıları, başka bir yayın kuruluşunun talebi üzerine dayanışma adına onlara da servis edilmiştir. 

Anahtar Kelimeler : Beykoz,CHP,CHP Beykoz İlçe Başkanlığı,Kongre,Elif Çelik18-12-2017 1158 Yorum yok. Yorum Ekle
Çiğdem Topatan

BİR MARATON HİKAYESİ

25-12-2018 Yorum yok. 1485
Ozan Derviş

Yeni Yıla Gönülden Bir Merhaba Diyelim

25-12-2018 Yorum yok. 1220
Neyir Erkan Şişman

Çatacağın Dağı Bilmek Lazım

25-12-2018 Yorum yok. 916
Hacı Arıcı

SEVGİ-SAYGI-HUZUR-BEREKET

25-12-2018 Yorum yok. 1273
Makbule İnaç

HAYATA GÜLÜMSE “OKUMANIN YAZMANIN YAŞI YOKTUR”

25-12-2018 Yorum yok. 782
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

HAYAT BAYRAM OLSA…

25-12-2018 Yorum yok. 673
Yaprak Akın

HOŞÇAKAL 2018

25-12-2018 Yorum yok. 728
Bilal Karabacak

BEYKOZ ANADOLU’DUR…

21-11-2018 Yorum yok. 1891

ÖĞRETMENLER GÜNÜ

21-11-2018 Yorum yok. 1231

Doğru İlet –iş-im

21-11-2018 Yorum yok. 1256
Asiye Çakır

GELECEK DE AN' DA…

21-11-2018 Yorum yok. 1626
Taner Mert "Mert Beykozlu"

İnsanlık Nereye Gidiyor

26-10-2018 Yorum yok. 1669
Zeynep Küçük

Beykozlu İnsanımız Sıfır Atık’ta da Öncü

26-10-2018 Yorum yok. 1081
Ergin Tüfekçi

BEYKOZUMUZ DAKİ TURİZM ELÇİLERİMİZ

15-08-2018 Yorum yok. 1401
Füsun Sökmez "Al Yazmanın Sesi"

OYUMU NASIL KULLANACAĞIM?

13-06-2018 Yorum yok. 2989