Hamzaçebi “Beykoz’un Mülkiyet Sorununu Çözeceğiz”

24-02-2018 1534 Yorum yok. Yorum Ekle

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın Tokatköy’de düzenlediği İmar Bilgilendirme toplantısına katıldı.


CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın Tokatköy Temsilciliği koordinesi ile gerçekleşen 2B, Orman, Mülkiyet ve Hazine konulu toplantıya CHP İstanbul Milletvekili ve CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve Tokatköy Mahalle Muhtarı Galip Bekaroğlu katıldı.


Toplantının sunumunu CHP Tokatköy Mahalle Temsilcisi Kamil Doğru yaptı. Doğru, 2B-Orman-Mülkiyet ve Hazine konulu bilgilendirme toplantısına katılan Tokatköylülere teşekkür ederek sözü Mahalle Muhtarı Galip Bekaroğlu’na bıraktı.


Muhtar Bekaroğlu “Sayın Vekilim, halkımızı görüyorsunuz. Halkımızın çok sorunları var. Ormanla ilgili sizin ne kadar çaba gösterdiğinizi biliyoruz, konuyu yakinen de mahalle sakinlerimiz takip etmekte. TBMM’de mahallemizin sorunlarından bahsedilmesi bizi gerçekten mutlu ediyor. Sayın Başkanvekilimiz ile sık sık defaatle görüşüyoruz. İktidar Partisiyle pek fazla görüşemiyoruz ama orman alanı içinde Sayın Akif Hamzaçebi, CHP Milletvekili Yakup Akkaya ve MHP Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, Tokatköy için çabaladı.” diyerek konuşmasına devam etti.


Mahalle Muhtarı Galip Bekaroğlu’nun ardından CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün’de konuşmasını gerçekleştirdi.


Düzgün selamlama konuşmasının ardından şunları söyledi; “Sevgili Tokatköylüler, sorunlar çok ve büyük ama inanıyorum ki tüm bunlar yavaş yavaş, zorda olsa, sıkıntılı da olsa çözüleceğine olan inancımız sonsuz. Nereden başlıyayım bilemiyorum, o kadar çok sorun var ki. Ama ana olarak üçe bölmek istiyorum bu sorunları. Öncelikle 487 ada 2 parselimiz var. Yani nedir burası afet riskli alan ilan edildi burası Belediyemiz tarafından, sonra ne oldu kentsel dönüşüm yapılacak dendi bizler geldik konuştuk anlattık toplantılarda. Dedik ki tabi ki bizde Beykozlunun daha güzel binalarda yaşamasını canı gönülden istiyoruz, geçenlerde mecliste de söyledim; Biz buna karşı değiliz Sayın Başkan, peki mesele ne o zaman, içerisinde hak, hukuk ve adaleti unutmuşsunuz dedim. Yani şu kadar daire çıkıyor, ne kadar veriyorsun, 555 tane aile var sen 355 tane daire vereceğim diyorsun. O da olmadı tapusunu ver milletin önce, neden tapusunu vermiyorsun insanların diyorum ona da bir cevap yok. Herhalde sizlerde sormuşsunuzdur tapularınızı neden alamadığınızı, bende çok merak ediyorum sizlerde merak ediyorsunuzdur. Bizim bütün derdimiz bu işin çözülmesi, yok Ak Parti çözdü, yok CHP çözdü gibi bir takıntımız, derdimiz yok. Bu sorunlar artık bitsin, biz bunun peşindeyiz. Diğer tarafta 487 ada 3 parsel var. Akif Başkanım az önce cami derneğinde çok güzel konuşma yaptı, bu konuşmasını hiç unutmayacağım; “İki komşu, iki akraba, birisi 2B’de kalıyor, birisi ormanda.” Böyle bir şey olabilir mi. Netice itibariyle bütün bu sorunların tarihe karışması gerekiyor.” dedi ve konuşmasına devam etti.


CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün’ün ardından CHP İstanbul Milletvekili ve Parti Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi Tokatköylülere hitap etti.


Hamzaçebi “Bu akşam, bu toplantıda Tokatköylülerin gözlerinde geleceğin aydınlık ışığını görüyorum, Tokatköylü Kardeşlerimin gözlerinde umudu görüyorum, Tokatköylü Kardeşlerimin gözlerinde mülkiyet sorunu kalmamış bir Beykoz, İstanbul ve Türkiye’yi görüyorum. Tokatköylü Kardeşlerimin gözlerinde İmar sorunu kalmamış bir Tokatköy görüyorum, yine bu kardeşlerimin gözlerinde geleceğe yönelik hiçbir endişenin kalmadığı bir yaşam görüyorum.


Sevgili Tokatköylü Kardeşlerim, bunu mutlaka ama mutlaka gerçekleştireceğiz.  Bunun için yola çıktık, bunu mutlaka başaracağız.  Bu salona daha öncede geldik, Tokatköy’e çok geldim burada sizlerle buluştuk sohbet ettik, isterdim ki bugün burada mutluluğu konuşuyor olsaydık. Keşke buraya dertler için değil, sizlerin mutluluğunu paylaşmak için gelseydik. Sizlerle beraber olmaktan mutluyum ama dertlerinizin devam etmiş olmasından hala ve hala tapu sorununuzun, imar sorununuzun çözülmemiş olmasından dolayı mutlu değilim.


Dertleşmek güzel bir şeydir, dertleşelim, paylaşalım, sırtlarımızı birbirimize verelim ve birbirimizden güç alarak dertlerimizi çözelim.  Biz dertleri çözmek için varız. Biz Tokatköy’ün mülkiyet meselesine, tapu meselesine 2011 yılından bu yana başımızı koyduk. Tokatköy’ü TBMM’de konuşan belki de ilk kişiyim. Tokatköy’ün Ayazma Mahallesinin 487 ada 2 ve 3 parselin sorunlarını biz Ankara’ya taşıdık. Sanmayın ki buraya sizin vaktinizi Hükümet eleştirisi yapmak için almaya geldiğimi, hayır.  

Sorun belli Hükümetin, Belediyenin neleri yapmadığını sizler gayet iyi biliyorsunuz. Bunları anlatamaya gelmedim. Bizim görevimiz sizlere Hükümetten dert yanmak değil, Belediyeden dert yanmak değil sizlerin sorunlarını çözmektir. Çözmek için buradayız, bu akşam bu salondan çözüm çıkacak. Bu salondan sadece Beykoz Belediyesi’ne değil, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne değil, Ankara’da ki yetki sahiplerine, Hükümet’e, Başbakan’a, Sayın Cumhurbaşkanı’na da ses çıkacak, TBMM’ne de çıkacak. Bu sorun, Tokatköy’ün sorunu ya çözülecek ya çözülecek arkadaşlar. Bugüne kadar 2B konusunda hangi adım atıldıysa bilin ki onun arkasında sizlerin bize verdiği destek vardır, bizlerin bu konuyu Ankara’ya taşıması vardır.  Demokrasilerde güçlü olan sadece Millettir.

Kanunları insanlar yapıyor, kanunları meclis yapıyor. Kanunlarla milletin ihtiyaçları karşılanmıyor da sorunlar devam ediyorsa değişmesi gereken insanlarımız değil, kanunlardır. Biz o kanunları değiştireceğiz, 2011’de yola çıktık. Hatırlayın o günleri; 2B meselesini anlattık, hazine arazisini anlattık, Yenimahalle’nin, İncirköy’ün, Tokatköy’ün  ve bütün diğer 45 mahalleyi dolaştık. Biz bu işe başımızı koyduk. Bu sorunu çözeceğiz arkadaşlar.” şeklinde konuşmasına devam etti.

Akif Hamzaçebi’nin konuşmasının ardından mahalle sakinlerinin sorularının cevaplanmasıyla toplantı son buldu.   

Anahtar Kelimeler : Beykoz,CHP,CHP Beykoz İlçe Başkanlığı,Akif Hamzaçebi,Aydın Düzgün,Galip Bekaroğlu,Tokatköy,İmar,2B,Hazine,Mülkiyet


Fotoğraf Galerisi


24-02-2018 1534 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

Ne Alaka Ozan Diyeceksiniz

16-04-2018 Yorum yok. 1376
Neyir Erkan Şişman

İP KÜTÜPHANESİ

16-04-2018 Yorum yok. 954

DEĞERLERİMİZ NEREYE GİDİYOR

16-04-2018 Yorum yok. 1364
Makbule İnaç

Bahar Beykoz’a Gelince

16-04-2018 Yorum yok. 1232
Taner Mert "Mert Beykozlu"

Ateşle Suyun Aşkı

16-04-2018 Yorum yok. 737
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

İNSANIMIZA VE YAPILANLARA SAYGI

09-03-2018 Yorum yok. 711

SÜRÜCÜLER

06-03-2018 Yorum yok. 768
Asiye Çakır

TAKLİDİ YAPILAMAZ...

06-03-2018 Yorum yok. 1373
Yaprak Akın

BİZİM OKUL MACERALARIMIZ

06-03-2018 Yorum yok. 692
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

Rusya ne yapmak istiyor

06-03-2018 Yorum yok. 970
İsmail Akyel

Gıda Terörü – İlaç Lobileri

25-01-2018 Yorum yok. 1570
Zeynep Küçük

Ahir Zaman

25-01-2018 Yorum yok. 2086
Füsun Sökmez "Al Yazmanın Sesi"

SEVGİLİYİ UĞURLARKEN

30-12-2017 Yorum yok. 2334
Gülay Demirel "Konuk Yazar"

ÇOCUKLAR HEPİMİZİN

20-12-2017 Yorum yok. 3983
Ergin Tüfekçi

Uzun bir aradan sonra

28-08-2017 Yorum yok. 3462
Cüneyt Pulant

ÜLKEM İÇİN YENİ BİR UMUT

28-08-2017 Yorum yok. 2663