Cavit Gül “Muharrem Kaşıtoğlu çamur at izi kalsın mantığıyla şahsımı lekelemeye çalışmaktadır.”

19-03-2018 1955 Yorum yok. Yorum Ekle

CHP Beykoz Belediye Meclis Üyesi Cavit Gül, geçtiğimiz günlerde Beykoz Yerel Basını vasıtası ile basın açıklaması yapan Ak Parti İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu’nun iddialarına cevap verdi. Gül “Muharrem Kaşıtoğlu çamur at izi kalsın mantığıyla şahsımı lekelemeye çalışmaktadır.” dedi.

CHP Beykoz Belediye Meclis Üyesi Cavit Gül’ün gazetemizle paylaştığı basın açıklaması metnini orijinal haliyle okuyucularımızla paylaşıyoruz.

 BASIN AÇIKLAMASI

                09.03.2018 tarihinde Mart ayı son meclis toplantısı bitiminde Yazı İşleri Müdürlüğü tarafından 1.Danıştay kararı 2014 yılı Edirne Gezisindeki Yakıt Bedelleri hakkındaki karar grup odasında Meclis Üyelerimize tebliğ edilmiştir. Grup odasında Meclis Üyesi arkadaşlarla değerlendirme yapılırken iki yerel gazeteci de ziyaretimize gelmiştir. Biz bu değerlendirmeyi yaparken gazeteci arkadaşlar bunu haber olarak yapmak istediklerini belirtmişlerdir. Biz Aralık ayı 2015 yılında, 2014 yılı Edirne gezisi hakkındaki denetim komisyonu çalışma kağıdının da içinde olduğu evraklar ile birlikte ilçe binasında basın açıklaması yapmış olduğumuzu ve bunun o zaman haber yapıldığını söyledik ama gazeteciler Danıştay kararının üzerine yeniden haberi yapmak istediklerini söylediler ve haberi yaptılar. Dolayısıyla biz CHP meclis üyeleri olarak burada kimseyi art niyetli olarak görmüyoruz ve Muharrem Kaşıtoğlu’nun şahsını da özel olarak hedef almış değiliz. Süreç bu şekilde gelişmesine bulunmamıza rağmen Muharrem Kaşıtoğlu 13.03.2018 tarihinde yapmış olduğu yazılı basın açıklamasında şahsımla ilgili doğruyla uzaktan yakından ilişkisi olmayan ithamlar ve suçlamalarda bulunmuştur. Tarafıma yapılan bu hakaret dolu suçlamaları şiddetle reddediyor ve kendisine iade ediyorum. Bu seviyede konuşmayı da kendime yakıştıramıyorum.

1994-2014 yılları arasında 4 dönem Beykoz Alibahadır Köyü muhtarlığını ve bu süreçte 5 dönem Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanlığı’nı yaptım. Alibahadır Köyü’ne görev yaptığım süre içinde yapılan hizmetlere desteğim ve emeğim ortadadır. Birkaç örnek vermek gerekirse;

Köy Konağı, Sağlık Ocağı, İlköğretim ve Ana Okulu, Köy İçme Suyu, Altyapı ve sokakların Parke Taşı yapımı, Anadolu Spor Lisesi gibi çalışmalar hizmetlerden bazılarıdır.

Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanlığı döneminde de tüm muhtar arkadaşlarımla birlikte siyasi partiler ve Beykoz bürokrasisinden, Beykoz halkının sorunları için birçok talepte bulunduk ve sorunların çözümüne katkıda bulunduk.

Alibahadır Köyü, tapusu köy tüzel kişiliğine ait olan 2 Pafta 144 Parsel 41 dönüm 66 m2 tarım arazisine 11.05.2007 tarihinde Sağlık Bilimleri Ağırlıklı Özel Vakıf Üniversite yapmak için Alibahadır Köyü Muhtarlığına dilekçe ile başvurulmuştur. Bu dilekçe değerlendirilmiş, köy kararı ve Kaymakam oluru ile 01.08.2007 tarihinde başvuru yapan şirkete 49 yıllığına kiraya verilmiştir. Kiraya verilen yerin tarım arazisi ve bir kısmı ormanlık olduğundan kiralayan şirket İmar onaylarını alamamış ve Sağlık Üniversitesi yapamayacağını görmüştür. Bu sebeple yapılan sözleşme fesih edilmiştir.

27.07.2012 tarihinde aynı pafta ve parselde bulunan tarım arazisine İstanbul Eğitim ve Teknoloji Vakfı‘da Sağlık Bilimleri Üniversitesi yapmak için köy tüzel kişiliğine talepte bulunmuştur. Köy tüzel kişiliği değerlendirmesini yaparak 09.08.2012 tarihinde köy kararı alınarak Beykoz Kaymakamlığı’nın onayına sunulmuştur ve bahsi geçen tarım arazisi Kaymakam onayı alınarak kiraya verilmiştir.

Burada Köy kararı ve Kaymakam onayı ile yapılan sözleşme Köyün ve köy halkının menfaatleri korunarak  yapılmıştır. Dolayısıyla köyü temsilen, köyün hak ve hukukunu korumak adına köy muhtarının da görevi süresi içerisinde mütevelli heyetinde bulunmasını  sözleşmede belirttik.

Adı geçen köy tüzel kişiliğinin tapulu tarım arazisi 2014 yerel seçimler sonrasında çıkarılan Büyükşehir yasası ile köy statüsünde olan yerler mahalle olmuştur. Çıkarılan Büyükşehir yasası ile tapusu köy tüzel kişiliğine ait olan bu tarım arazisi Beykoz Belediyesi’nin mülküne geçmiştir.

Dolayısıyla arazi de söz sahibi olan Beykoz Belediyesi yetkilileri yapılan sözleşmeyi fesih etmiştir.  Sözleşmenin feshiyle hem kiralama işlemi hem de Sözleşmede belirtilen Muhtarın Mütevelli heyetinde bulunması durumu da iptal edilmiştir. Yani bu konuda köyün menfaatleri dışında şahsımın hiçbir çıkarı olmadığı ortadadır. Basın açıklamasında geçen olay bundan ibarettir.

Söylediğim tüm bu açıklamaların evrakları Beykoz Belediyesi’nde mevcuttur. Bu gerçeklik bu kadar açık olmasına rağmen Muharrem Kaşıtoğlu çamur at izi kalsın mantığıyla şahsımı lekelemeye çalışmaktadır.

Ayrıca lise mezunu olmam sebebiyle beni küçük düşürmeye çalışmıştır. Siyaset hizmet demektir. Lise mezunu olmam  Beykoz’a hizmet etmemi engellemekte  midir? Birileri üniversite mezunu olur,       siyaseten ne yaptığını bilmez, sağa sola çamur atar,  insanlara yüksekten bakar ve halkla bir bütünlüğü olmadan Beykoz kamuoyunu yanlış yönlendirmeye çalışır.

Birde benim parti değiştirmemle ilgili bazı açıklamalarda bulunmuş ve bunu yine hakaret dolu sözlerle ifade etmiştir.  Benim  2011 yılında MHP’den 1.Bölge 18.sırada milletvekili adayı olduğum doğrudur. Ancak söylediği üzere Ak Parti’ye başvuruda bulunduğum veya herhangi bir talepte bulunduğumu iddia etmek en hafif tabiriyle terbiyesizliktir. Bununla ilgili elinde herhangi bir delil olmadan çamur atayım da izi kalsın mantığıyla bu söylemleri söylemek yalan yanlış iftiralardan başka bir şey değildir.

2014 yılında yerel seçimlerde de CHP ‘den Beykoz Meclis üyesi olmuş ve şuanda da görevim devam etmektedir.

Şahsımı bu söylemlerle lekelemeye çalışan Muharrem Kaşıtoğlu;

Yaptığı yanlış işler ve tweetler ile istifa ettirilmiş olup, bu görevi bırakmamak içinde çok mücadele etmiştir. Şahsımı koltuk sevdalısı ve çıkarcılıkla suçlayan bu kişi kendi şahsi çıkarlarını ve koltuğunu kaybetmemek için kendi koltuk savaşını vermiştir.

Diğer bir hususta oğlumun üzerine kayıtlı olan işyerini sanki benim işyerimmiş gibi meclis üyeliği dönemimde bu işyerini açmışım gibi söylemlerde bulunmuştur. Bir yalanı daha düzeltmek zorundayım. Ben 2014 yılında meclis üyesi oldum. Ancak bu işyeri 2005 yılında açılmış ve açıldığı günden itibaren Oğlumun adına kayıtlıdır. Oğluma ait bu işletme benim Meclis Üyeliğim sebebiyle kolaylıkla büyüme değil, birçok zorlukla uğraşmıştır. Oğluma ait olan ve 10 kişinin ekmek kapısı olan bu işletmeyi bile yalan yanlış bilgilerle itham etmeye çalışmak ve aileyi, çocukları bile hiç düşünmeden sadece siyasi menfaat için kullanmaya çalışmak siyasi ahlaksızlıktır.

Bunu da Önce Allah’a sonra Beykoz halkına havale ediyorum.

Ben şimdilik yasal haklarım saklı kalmak kaydıyla bu söylemleri  Beykoz kamuoyunun ve Beykoz halkının vicdanına sunuyorum..

 Saygılarımla

 

                                                                                                                                                                                                                                    Cavit Gül

                                                                                                                                                                                            Beykoz Belediye  Meclis Üyesi

Anahtar Kelimeler : Beykoz,CHP,CHP Beykoz,Beykoz Belediyesi,Cavit Gül19-03-2018 1955 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

GÜLE GÜLE KOCA ÇINAR

02-03-2019 Yorum yok. 1327
Neyir Erkan Şişman

Buyurun Er Meydanına

02-03-2019 Yorum yok. 655
Hacı Arıcı

HER GEÇEN GÜN YALNIZLAŞIYORUZ

02-03-2019 Yorum yok. 607
Zeynep Küçük

Gel De İçme!!!

02-03-2019 Yorum yok. 787
Ergin Tüfekçi

Sevgili Beykoz

02-03-2019 Yorum yok. 738
Taner Mert "Mert Beykozlu"

Ömrünü Beykoz’a Adayan İnsan…

02-03-2019 Yorum yok. 815
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

KOÇ’UN ÖĞRENME YILI…

02-03-2019 Yorum yok. 643
Çiğdem Topatan

SPORUN İNSAN GELİŞİMİNE ETKİSİ NEDİR?

02-03-2019 Yorum yok. 611
Yaprak Akın

Ne Zordur! Konut Almak!

02-03-2019 Yorum yok. 469
Asiye Çakır

ÖYLESİNE BİR DÜNYA...

02-03-2019 Yorum yok. 1045
Makbule İnaç

Baktığını Görmek

30-01-2019 Yorum yok. 934

TÜRK CAM SANATI VE BEYKOZ İŞLERİ

30-01-2019 Yorum yok. 804
Bilal Karabacak

BEYKOZ ANADOLU’DUR…

21-11-2018 Yorum yok. 2455