İmar ve SİT Kanunu Üzerine Yürütülen İmza Kampanyasının Sonuna Gelindi

14-04-2018 555 Yorum yok. Yorum Ekle

Yaklaşık 3 aydır Beykoz Çankırılılar Derneği himayesinde yürütülen ve Beykoz gündemine gelen Beykoz’un makus tarihine adını kalın harflerle yazdıran SİT Kanunu ile ilgili yürütülen imza kampanyasının sonuna gelindi.


3 ay gibi kısa bir süre olmasına rağmen Beykoz Kamuoyunda yankı bulan proje kapsamında toplanan imzalar Ak Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nın 15 Nisan 2018 Pazar günü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştireceği 6. Olağan Kongrede Cumhurbaşkanına teslim edilecek.


İmza kampanyası kapsamında projeye destek veren Kavacık Mahalle Muhtarı Yusuf Kesici, Ortaçeşme Mahalle Muhtarı Fahrettin Akhan, Tokatköy Mahalle Muhtarı Galip Bekaroğlu, Dereseki Mahalle Muhtarı Yakup Özdemir ve Kavacık Mahallesi Esnaflarından Sedat Kuvel, Beykoz Çankırılılar Derneği’nin Ortaçeşme’de ki dernek merkezinde gerçekleşen toplantıya katılan isimler oldu.


Açılış konuşmasını Beykoz Çankırılılar Dernek Başkanı Bilal Karabacak yaptı. Karabacak “ Yaklaşık 3 ay önce başlatmış olduğumuz imza kampanyasının sonuna doğru gelmekteyiz. Biz burada imza kampanyasını başlatırken amacımız toplanan imzaları Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunmaktı. Fakat Beykoz’da Ak Parti Beykoz İlçe Kongresi’nin yarın (15.04.2018) yapılacak olması ve kongreye Cumhurbaşkanının katılacak olması bizim bu gelişmeyi değerlendirmemize neden oldu. Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile birebir görüşme yaptığımızda bizim topladığımız imzaları kongrede Cumhurbaşkanımıza sunma teklifinde bulundum. Onlarda olumlu karşıladı, inşallah yarın oluşturacağımız küçük bir komisyon ile bir üst yazı ve mektup ile topladığımız imzaları Cumhurbaşkanımıza vereceğiz. İnşallah Beykoz’umuz için attığımız bu adım hayırlara vesile olur. Bu mesele Beykoz’da yaşayan 250 bin kişinin meselesi burada biz ne kadar sahip çıkarsak, orada da o kadar rağbet göreceğine inanıyorum. İnşallah emeklerimiz boşa çıkmaz, zerre kadar bile bir katkımız olursa bizden mutlusu olmaz.” diyerek imza kampanyası süresince destek veren herkese ve özellikle TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe’ye teşekkür etti.


Bilal Karabacak’ın ardından Ortaçeşme Mahalle Muhtarı Fahrettin Akhan’da konu ile ilgili görüşlerini belirtti. Akhan “ Biz çalıştık, hazırladık ve topladığımız imzalarımızı Sayın Cumhurbaşkanımıza teslim edeceğiz ama biraz serzenişte bulunacağım, bizim muhtarlarımıza ve dernek başkanlarına, Hakikaten bizlere sahip çıksalardı da bu çalışmayı beraber yapsaydık, daha güzel bir ortamda bu işi geliştirseydik daha iyi olmazmıydı. Yarın orada ki protokolde hepsi gelip oturacak ama niçin bu kampanyadan öcü gibi korktular. Sırf Bilal’i günah keçisi yapıp olaydan kendilerini soyutlamaya çalıştılar. Söyleyeceklerim bu kadar.” dedi.

Akhan’ın konuşmasının ardından Kavacık Mahalle Muhtarı Yusuf Kesici konuşmasında “Yaklaşık 3 ay önce Bilal Başkanım beni ziyarete geldiğinde sohbet ederken bu konu ortaya çıktı. Kendisi dedi ki bir imza kampanyası başlatalım mı muhtarım dedi, ne için dedim, Beykoz’da ki SİT alanları ve mülkiyet sorunlarıyla alakalı. Hemen Muhtarlığımda konu ile alakalı bir başlık hazırladık. Daha sonra Bilal Başkanım konu ile alakalı Belediyemizden lojistik destek alalım, belki başlığı düzeltir daha ilgi çekici bir hale getirebiliriz diye kendileri Başkan Yardımcısı Salih Elmas ile görüşüp başlık üzerinde oynamalar yaparak daha ilgi çekici bir hale dönüştürdü ve imza kampanyamıza başladık. 3 ay oldu, hedefe ulaştık mı bence ulaştık, 3 ay da bu kadar olur. Yalnız Muhtarımın da söylediği gibi kanaat önderleri, kulüp başkanları, dernek başkanları ve muhtarlar çok daha duyarlı olsaydı, daha çözüm odaklı ve hedef odaklı olurdu ama olsun okyanusta bir damla misali elimizden geleni yaptık. Bazı kesimler bu kampanyayı farklı noktalara getirmeye çalıştılar, neden bir kişi yapıyor, neden bir dernek yapıyor, neden hep beraber yapılmıyor şeklinde ama herkesin davet edildiği söylendi katılmamış arkadaşlarımız ondan dolayı da biz böyle bir harekete başladık bana göre hedefe ulaşmıştır. Bu kampanya hepimizi kurtaracak bir imza kampanyası, biz kimseyi karşımıza almış değiliz, kimsenin aleyhinde bir çalışmada yapmıyoruz, inşallah hayırlı olur.” şeklinde konuştu.

Toplantıya katılan bir diğer isim Tokatköy Mahallesi Muhtarı Galip Bekaroğlu “Beykoz Belediyesi’nin çıkarmış olduğu imar maalesef halkı memnun etmemiştir. Anayasa’dan kaynaklanan çok kısıtlı yasalarla çıkmıştır. Ama bu Beykoz’un mülkiyet sorununu çözmüyor.” Şeklinde konuşmasına devam etti.

Dereseki Mahallesi Muhtarı Yakup Özdemir ve Kavacık Esnaflarından Sedat Kuvel imza kampanyasına destek verdiklerini belirttiler.  Konuşmaların ardından toplantı son buldu.

Anahtar Kelimeler : Beykoz14-04-2018 555 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

Ne Alaka Ozan Diyeceksiniz

16-04-2018 Yorum yok. 1375
Neyir Erkan Şişman

İP KÜTÜPHANESİ

16-04-2018 Yorum yok. 953

DEĞERLERİMİZ NEREYE GİDİYOR

16-04-2018 Yorum yok. 1363
Makbule İnaç

Bahar Beykoz’a Gelince

16-04-2018 Yorum yok. 1231
Taner Mert "Mert Beykozlu"

Ateşle Suyun Aşkı

16-04-2018 Yorum yok. 736
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

İNSANIMIZA VE YAPILANLARA SAYGI

09-03-2018 Yorum yok. 711

SÜRÜCÜLER

06-03-2018 Yorum yok. 768
Asiye Çakır

TAKLİDİ YAPILAMAZ...

06-03-2018 Yorum yok. 1373
Yaprak Akın

BİZİM OKUL MACERALARIMIZ

06-03-2018 Yorum yok. 692
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

Rusya ne yapmak istiyor

06-03-2018 Yorum yok. 970
İsmail Akyel

Gıda Terörü – İlaç Lobileri

25-01-2018 Yorum yok. 1570
Zeynep Küçük

Ahir Zaman

25-01-2018 Yorum yok. 2086
Füsun Sökmez "Al Yazmanın Sesi"

SEVGİLİYİ UĞURLARKEN

30-12-2017 Yorum yok. 2334
Gülay Demirel "Konuk Yazar"

ÇOCUKLAR HEPİMİZİN

20-12-2017 Yorum yok. 3983
Ergin Tüfekçi

Uzun bir aradan sonra

28-08-2017 Yorum yok. 3462
Cüneyt Pulant

ÜLKEM İÇİN YENİ BİR UMUT

28-08-2017 Yorum yok. 2663