GERÇEK SEVGİ ENGEL TANIMAZ

07-05-2018 1050 Yorum yok. Yorum Ekle

Beykoz Devlet Hastanesi, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde Dr. Mustafa Pütün sorumluluğunda tedavi gören hastalar, Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün Kültür Sanat Eğitmenlerinin başarılı çalışmalarıyla ortaya koydukları muhteşem gösterileriyle izleyenlerini hayran bıraktılar.


Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Mamur, Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Süleyman Erdoğdu, Beykoz Kent Konseyi Başkanı Emin Yavuz, BEDES Başkanı Gülay Demirel, İlçe Nüfus Müdürü Nihade Kılıç, Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Ferda Özkalender, Beykoz Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Selim Safi, İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük, Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Okul Aile Birliği Başkanı Taner Mert, Bengü Efsen Dostluk Barış Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Bengü Efsen, Beykoz Artvinliler Dernek Başkanı Mehmet Uzun, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Sorumlusu Mesut Seven, Boğaziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Müzeyyen Özgür, Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Öğretmen ve Usta Öğreticileri, Beykoz Merkez Mahallesi Muhtar Adayı Alaattin Kılıç, Beykoz Devlet Hastanesi Sağlık ve Bakım Hizmetleri Müdiresi Necibe Köse, İdari Hizmetler Müdürü Vekili Mehmet Özgül  ve tedavi gören hastaların yakınları ile programdan haberdar olan vatandaşlar katıldı.


Etkinliği Doğuş Haber gazetesinden Ozan Derviş sunarken, Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Mamur, Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Süleyman Erdoğdu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan ve Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı gösteriler öncesi yaptıkları konuşmalarında, kurumlarının etkinlikteki fonksiyonunu ortak dille davetlilere aktarırken, bundan sonrada yapılacak etkinliklerde her zaman yanlarında olacaklarının sözünü verdiler.


Beykoz Devlet Hastanesi ve Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün mükemmel iş birliği sonrasında, hastaların tedavilerinin sorumlusu Dr. Mustafa Pütün ve ekibi ile Karagöz Çevre Şenliğinde Oyununu Yazan ve Yöneten Gürşan Atik, Öğrencilerine Gaziantep Yöresi Oyunları oynatan, Halk Oyunları Öğretmeni Hacer Koptagit ve belirlediği mükemmel repertuvar ile Koronun Şefliğini yapan Müzik Öğretmeni Burcu Atay’ın sabır ve sevgilerini, mükemmel performanslarıyla sahneye taşıyan hastaların sosyal yönlerinin ne denli kuvvetli olduğuna, etkinliği seyreden konuklar şahitlik ettiler.


Konuklar Beykoz Devlet Hastanesi Toplum Sağlığı Ruh Sağlığı Merkezinde, Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün de desteği ile tedavi gören hastalardan Asiye Demir, Dilek Kaya, Gökçe Öztürk, Mihriban Yağlı, Ömer Aycibin, Sultan Celep, Yakup Arslan, Emel Tekin ve Ayhan Yazıcı’nın Tiyatro-Halk Dansları ve Müzik gösterilerini ayakta alkışladılar.


Program sunucusu Ozan Derviş’in spontane davranışıyla salonda dolaştırdığı ikinci mikrofondan, başta Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı olmak üzere salondaki konuklar birer kuble şarkılara eşlik etmeleriyle oluşan coşku, protokol konuklarının ve katılmak isteyenlerin koronun final şarkılarına sahneden eşlik etmeleri salonda tarifi mümkün olmayan anlar yaşattı.


Tiyatro sahnesinin hazırlanışındaki boşluk sürecini salonda bulunan bölgenin yetiştirdiği ünlü seslerden olan Fikret Yemen’in sahneye davet edilerek okuduğu üç türkü ve Kaymakam Ahmet Katırcı ile olan düetleri ise etkinliğin hafızalarda kalan bir başka güzelliği oldu.

 

Anahtar Kelimeler : Beykoz

Videolar

Toplam 1 video bulundu.

Fotoğraf Galerisi


07-05-2018 1050 Yorum yok. Yorum Ekle
Neyir Erkan Şişman

Ahlak Bilgisi

15-08-2018 Yorum yok. 2512
Ergin Tüfekçi

BEYKOZUMUZ DAKİ TURİZM ELÇİLERİMİZ

15-08-2018 Yorum yok. 848
Taner Mert "Mert Beykozlu"

Bir Adam Tanıdım

15-08-2018 Yorum yok. 1599

DİNLEME SANATI

15-08-2018 Yorum yok. 808
Asiye Çakır

KISSADAN HİSSE

15-08-2018 Yorum yok. 2192
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

SUYA , SABUNA…

15-08-2018 Yorum yok. 810
Yaprak Akın

HEP BİRLİKTE DAHA GÜZEL BİR DÜNYA DA YAŞAYABİLİRİZ!!!!

15-08-2018 Yorum yok. 560
Cüneyt Pulant

İnsanoğlu iyiliklerle yaşar

15-08-2018 Yorum yok. 1575
Ozan Derviş

VEFA DUYGUSU BEYKOZ’DAN NEDEN HİÇ GEÇMEZ -?-

08-07-2018 Yorum yok. 1692
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

24 Haziran Seçimleri

08-07-2018 Yorum yok. 1026
Zeynep Küçük

Dilde Doğru Bildiğimiz Yanlışlar: “Galat-ı Meşhurlar”

08-07-2018 Yorum yok. 1078
Füsun Sökmez "Al Yazmanın Sesi"

OYUMU NASIL KULLANACAĞIM?

13-06-2018 Yorum yok. 2269