Asiye Yılmaz “ Cumhuriyete borcum var ve Milletvekili Aday Adayıyım”

10-05-2018 2232 4 yorum. Yorum Ekle

Ülkemizde ki siyasi gündeminin, bir anda seçim odaklı değişmesi, Asiye Yılmaz’ı üstlenmiş olduğu yeni misyonunu, uzun yıllarını birlikte geçirdiği çekirdek arkadaş gurubuyla paylaşarak, siyaset işleyişine de yeni bir soluk getirdi.


Türkiye’nin dünya sıralamasındaki önemli ve prestiji yüksek olan üniversitesinden mezun olan ve üst düzey yöneticilik yapan Asiye Yılmaz’ın İYİ Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adaylığını paylaştığı arkadaş grubu buluşmasına, bir yakın dostumuzun daveti ile bizde gazete kimliğimizin dışında dost olarak iştirak ettik.


Yakın arkadaş grubu içerisinden birkaç kişinin dışında, kahvaltı ortamının Beykoz Karlıtepe de boğaz manzarası oldukça güzel Mekân Plus’ta yapılan genel bir kahvaltı olarak algılanmaktaydı.


İlerleyen süreçte Asiye Yılmaz’ın(siyasette farklı olan bir davranış biçimiyle) oldukça samimi ve içten bir sunum yaparak aktardığı bilgilendirmesiyle tüm davetliler, kahvaltı ortamının çekirdek bir arkadaş ve dost grubuna özel yapılmış Milletvekilliği Aday Adaylığı açıklaması olduğunu anlayabildi.


Yakın arkadaş grubu mükemmel bir boğaz manzarası ve bir o kadar da güzel servis edilen Mekan Plus’ın kahvaltı ortamında Asiye Yılmaz içeriğinde oldukça anlamlı sözlerin olduğu açıklamasını gerçekleştirdi.


Asiye Yılmaz “Gelişen siyasi gündemin ışığında yakından takip ettiğim İYİ Parti yol haritasıyla ilgilenirken, Öz güven ve prestij kaybeden hak ve hukukun, adalet duygusunun yok edildiği, sınır ve can güvenliğinin olmadığı, ekonomik çöküşün hızla gerçekleştiği Ülkemde yeniden yapılanma sürecinde Partimin politikaları, vizyonu ve misyonu doğrultusunda Cumhuriyete borcu olan bir kadın ve birey olarak siyasette etkin rol alabilmek ve Ülkeme hizmet edebilmek amacı ile siyasete girdim ve Milletvekilliği Aday Adaylığına başvurdum. Kadın olarak önümüzdeki seçimlerin köprüden önce son çıkış olduğunu düşünüyorum. Utkularımı gerçekleştirebilmek amacı ile tutkularımın peşinden gidebilmeyi bilgi, görüş ve onaylarınıza sunuyorum.” dediğinde salonda alkış tufanı oluştu.


Yılmaz açıklamasının devamında “siz çok yakın dostlarım ile paslaştığım kararımı İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı ile yapacağımız program sırasına göre hedeflerimi ortaya koyarak sahaya indireceğim. Sizlere sıkça anlatacağım çalışma programıma inandığınızda “siyasi çalışmalarıma  destek istiyorum.” diyerek sözlerini bağlayarak tebrikleri kabul etti. Kahvaltılı toplantıya İYİ Parti İl Başkanlığında ki görüşmede sonrası Asiye Yılmaz'ın davetlisi olarak 3. Bölge Milletvekili Aday Adayı Sanatçı Burhan Çaçan'ın ağabeyisi Orhan Çaçan ve 3. Bölge Milletvekili Aday Adayı İYİ Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Dr. Suat Sarı'da konuk olarak katılanlardan oldu.


Bu güzel ve oldukça samimi dost kahvaltısına dostumuz Derya Livanalıoğlu’nun daveti ile Gazetemizden Genel Yayın Koordinatörümüz Ozan Derviş, Köşe Yazarımız ve Kavacık Antep Tatlı Dünyasının Sahibi Taner Mert ve eşi Ayşegül Mert’te konuk olarak katıldı. Taner Mert ve eşi  aile içi hayırlı bir iş için İstanbul dışına çıkacaklarından, davete kısa bir süre uğrayıp ayrılmak zorunda kaldılar. Hiç haber yapma düşüncemiz olmayan dost grubu kahvaltısının güzelliğinden ev sahibi vasıtasıyla tüm katılımcıların iznini alarak haberleştirdik.


Bu güzel dost ortamında olmamızı sağlayan Derya Livanalıoğlu’na teşekkür ederken, Asiye Yılmaz’ı İYİ Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekilliği Aday Adaylığı müracaatını, gerekçeleriyle birlikte ortaya koyduğu farkındalıklı medeni cesaretinden dolayı tebrik ederek, başarılar diliyoruz.

  

 

Anahtar Kelimeler : İYİ Parti,İYİ Parti İstanbul İL Başkanlığı,İYİ Parti Beykoz İLçe Başkanlığı,Asiye Yılmaz,Derya Livanalıoğlu,Meral Akşener,Politika,Milletvekili Aday Adaylığı10-05-2018 2232 4 yorum. Yorum Ekle

Yorumlar

yüksel seymen 10-05-2018

her şey iyi olucak

yolun açık olsun artık tamam demek zamanı

Hatice Kul 10-05-2018

Türkiye İYİ olacak

Memleketimizin Asiye Hanim gibi eğitimli, aydın, yürekli ve vatanını gönülden seven cesur kadınlara ihtiyacı var. Her zaman yanındayız. Yolun acik olsun güzel gönüllü güzel insan..

Hatice Kul 10-05-2018

Türkiye İYİ olacak

Memleketimizin Asiye Hanim gibi eğitimli, aydın, yürekli ve vatanını gönülden seven cesur kadınlara ihtiyacı var. Her zaman yanındayız. Yolun acik olsun güzel gönüllü güzel insan..

Caca 11-05-2018

Asiye Yılmaz milletvekili aday adayı

Asiye cim , geleceğimizin senin gibi eğitimli, aydın ve memleketini gönülden seven cesur kadınlara ihtiyacı var. Bu yolda attığın cesur adımlardan ötürü tebrik ediyorum,

Toplam 4 yorum bulundu. 1-4 arası listeniyor.
Hacı Arıcı

Yöremiz – Kültürümüz – Tarihimiz

28-09-2018 Yorum yok. 1299
Ozan Derviş

ESKİYEN BİZLER “ESKİMEYEN BEYKOZ”

28-09-2018 Yorum yok. 1459
Neyir Erkan Şişman

Psikolojik-Ekonomik Sıkıntılar

28-09-2018 Yorum yok. 865
Taner Mert "Mert Beykozlu"

“YENİDEN DOĞABİLMEK”

28-09-2018 Yorum yok. 1292
Asiye Çakır

SİZİN GÖZÜNÜZ HANGİSİ... ???

28-09-2018 Yorum yok. 1639

DİLİMİZİ YİTİRİYORUZ

28-09-2018 Yorum yok. 818
Yaprak Akın

BİR RİCAM VAR !

28-09-2018 Yorum yok. 347
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

Ülkenin Hali

28-09-2018 Yorum yok. 655
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

GÖZLEM…

28-09-2018 Yorum yok. 608
Ergin Tüfekçi

BEYKOZUMUZ DAKİ TURİZM ELÇİLERİMİZ

15-08-2018 Yorum yok. 963
Cüneyt Pulant

İnsanoğlu iyiliklerle yaşar

15-08-2018 Yorum yok. 1916
Zeynep Küçük

Dilde Doğru Bildiğimiz Yanlışlar: “Galat-ı Meşhurlar”

08-07-2018 Yorum yok. 1217
Füsun Sökmez "Al Yazmanın Sesi"

OYUMU NASIL KULLANACAĞIM?

13-06-2018 Yorum yok. 2410