ŞAHLANIŞ HAREKETİ KIZILCAHAMAM HAVASI ALDI

16-07-2018 2210 Yorum yok. Yorum Ekle

Siyasi Partilerin, Spor Kulüplerinin ve Sivil Toplum Kuruluşlarının, değerlendirme ve mevcut motivasyonlarını artırmak düşüncesiyle gelenek haline getirdikleri Kızılcahamam Çalıştay geleneğine Şahlanış Hareketi’de uydu.


Şahlanış Hareketi Kurucu Lideri Murat Altun ve Genel Başkanı Mehmet Mahmut Yıldız ile uzun yıllara dayanan dostluğuma istinaden, geçmişte de Şahlanış Hareketi’nin Gaziantep yapılanmasını Gaziantep’e giderek takip ettiğim için duyum aldığım, Kızılcahamam Çalıştayına da katıldım.


Tüm siyaset ve sivil toplum dünyasının ilgi odağı olan Şahlanış Hareketi Yönetimi’nin siyasi liderler başta olmak üzere, toplumun kanat önderleri ile yaptığı görüşmeler, kısıtlı şartlarda da olsa basına yansıdığı kadarıyla görmekteyiz.


Şahsımı dost kabul ederek, çalıştaylarının içerisine kabul eden, Şahlanış Hareketi Yöneticilerinin, Kızılcahamam çalışmalarının detayları için kurumsal açıklama yapıldığından girmeyeceğim.


Ne var ki, uzun yıllardır takip ettiğim, Şahlanış Hareketi çalışmalarının halk arasında büyük kabul gördüğünü ve halkın artık bu hareketin çalışma programlarında kendilerini daha çok görmek istediklerini analiz ettim. Sanırım bir süre daha devam eden üst düzey siyasetçiler, iş dünyası temsilcileri ve kanat önderleri ile görüşmeler paralelinde, seri şekilde yurdun değişik illerinde veya bölgelerinde yapılacak yeni çalıştaylar sonrasında Şahlanış Hareketi’nin vatandaşa direkt dokunacak hale geleceğini tahmin ediyorum.


Şahlanış Hareketi Yönetiminin Kızılcahamam Çalıştayı sonrasında Yerel Basın ile paylaştıkları Kamuoyu Bilgilendirmelerini orijinal hali ile aktarırken, başta Hareketin Kurucu Lideri Murat Altun ve Genel Başkan Mehmet Mahmut Yıldız şahsında tüm Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ederim.


KAMUOYUNUN DIKKATINE..!

Şahlanış Hareketi Ankara Kızılcahamam da istişare kampı gerçekleştirdi.

Şahlanış Hareketi yol haritası, 24 Haziran seçim sonuçları ve etkileri, yeni sistem, ülke ve dünya gündemi üzerinde istişareler gerçekleştirdi.

Ortak aklı hakim kılmak ve her alanda yeni kazanımlar oluşturmayı hedefleyen istişare toplantısına, Dayanışmacı ve Toplumcu Şahlanış Hareketinin Kurucu Lideri Murat Altun, Genel Başkan Mehmet Mahmut Yıldız ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

GÜNDEM:

1. 24 Haziran seçim sonuçlarının, genel ve parti bazlı değerlendirilmesi. Kazanan neden kazandı, kaybeden neden kaybetti.

2. Getirilen yeni sistemin muhtemel olumlu ve olumsuz yönleriyle değerlendirilmesi.

3. Ülkenin iç ve dış ilişkilerde karşılaşacağı muhtemel sorunlar ve bunlara karşı sergilenmesi gereken tavır birliği.

4. Ekonomik olarak ülkemizin ve vatandaşımızın içinde bulunduğu ortamın değerlendirilmesi. Bu konuda bir rapor hazırlanarak yönetim kademelerine ulaştırılması.

5. Seçim sonrası ortaya çıkan tabloda Şahlanış Hareketinin yerinin nerede olacağı ve nasıl bir çizgi izlenmesi gerektiğinin değerlendirilmesi.

6. Şahlanış Hareketi’nin kitlesel gücünün, üye sayısının artırılması yolunda izlenecek yöntemler.

7. Çalışmalarımızın halka indirilmesinde medya ile daha yakın diyalog içerisinde olunmalı.

8. Şahlanış Hareketi’nin kendi ekonomik yapısını güçlendirmek için yapması gerekenler.

9. Genel değerlendirme ve kapanış.

İçinde bulunduğumuz ortam itibariyle ülkemizin ilk derdinin siyaset olmadığının, siyasi farklılıklara itibar edilmeden yönetim kademelerinde kendilerine güvenilir, arka planı olmayan donanımlı insanlara gerek olduğu sizlerin de takdirleridir.

Türkiye’nin bundan sonraki yapılanması içinde bilgi, kariyer ve donanımıyla hareketimizin kadroları, bilgi ve birikiminden istifade edilmesi Ülkemiz ve Milletimizin yararına olacaktır.

Şahlanış Hareketi, bu güne kadar olduğu gibi bu günden sonra da hak bildiği, doğru bildiği, memleket ve millet yararına gördüğü her hareketin, her adımın yanında olacak, bu adımı atanları destekleyecektir.

Bu durum muvacehesinde yaptığımız faaliyetlere dahil olmak ve Başkanlık Kurulumuz, 24 Haziran seçimleri sonrası Şahlanış Hareketinin geleceğe dönük stratejisini belirlemek üzere Ankara- Kızılcahamam’da belirlenen gündemle ilgili bir istişare gerçekleştirildi.

Önemli konuların ele alındığı istişare kampı sonunda bütün Siyasi Partiler, Sivil Toplum Kuruluşları, Kanaat Önderleri, Sendikalar, Uluslararası Kuruluşlar ve Basın Kuruluşları ile görüşme yapılması ve bu görüşmelerin bundan sonraki çalıştaylarda değerlendirilip faydalı bölümlerinin kammuoyu ile paylaşılmasına azami dikkat edilecektir.

ŞAHLANIŞ HAREKETIFotoğraf Galerisi


16-07-2018 2210 Yorum yok. Yorum Ekle
Hacı Arıcı

ACISI OLAN UNUTMAZ

20-06-2019 Yorum yok. 1328
Ozan Derviş

Unutmayın Kimse İstanbul’u Sizden Daha Fazla Sevemez

20-06-2019 Yorum yok. 1507
Neyir Erkan Şişman

Ah İstanbul

20-06-2019 Yorum yok. 1045
Rabia Yıldız

ANTİBİYOTİK VE AĞRI KESİCİ

20-06-2019 Yorum yok. 1382
Bilal Karabacak

HAYAT SEN NEYMİŞSİN?

20-06-2019 Yorum yok. 1037
Makbule İnaç

Eskimeyen Dostlar

20-06-2019 Yorum yok. 593
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

BELİRSİZLİK…

20-06-2019 Yorum yok. 488
Yaprak Akın

İYİLİK UNUTMAK İÇİN YAPILIR...

20-06-2019 1 yorum. 447
Asiye Çakır

DÜĞÜM....

20-06-2019 Yorum yok. 1617
Çiğdem Topatan

ÇOCUK KALBİNİN DİLİ

31-05-2019 Yorum yok. 675

NEREDE O ESKİ BAYRAMLAR

31-05-2019 Yorum yok. 488
Taner Mert "Mert Beykozlu"

Hiç Düşündük mü?..

01-05-2019 Yorum yok. 1277
Zeynep Küçük

Bakla ve Gül Kokusu

01-05-2019 1 yorum. 940
Ergin Tüfekçi

Sevgili Beykoz

02-03-2019 Yorum yok. 1525