ORDU-TOKAT GECESİNDE ZAMAN DURDU

06-08-2018 1279 Yorum yok. Yorum Ekle

Tarihi Beykoz Çayır Festivalinde, İbrahim Özdemir Başkanlığındaki Beykoz Ordulular ve Bülent Kılıç Başkanlığındaki Beykoz Tokatlılar Dernekleri Yönetimleri, ortak düzenledikleri gecelerinde davetlilerine özel bir gece yaşattı.


Konser öncesi her iki dernek yönetimleri stantlarında konuklarına ve ziyaretçilerine özel ikramlarda bulunurken, Tokatlılar Derneği Yaprak Sarma, Ordu Derneği de Keşkek ikramında bulundu.


Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Yerel ve Ulusal Basın Mensupları, Siyaset, Sivil Toplum, Spor Dünyası ile toplumun tüm temsilcilerinin hazır bulunduğu oldukça geniş bir protokol davetlisi ile binlerce katılımcı bu güzel geceyi izleme fırsatı buldular.


Geceyi Doğuş Haber İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Koordinatörü Ozan Derviş sunarken, Türk Halk Müziği'nin Efsane isimlerinden ve Beykoz’da bir çok kez konserler veren merhum Kıvırcık Ali’nin Oğlu Eren Özütemiz ile yöre gecesi start aldı. Özütemiz izleyenleri buğulu sesiyle diyar diyar dolaştırırken zaman zamanda hüzünlendirdi...


Her iki derneğin Başkan ve Yöneticilerinin sahneden izleyenleri selamlaması sonrası Başkanlar İbrahim Özdemir ve Bülent Kılıç teşekkür ve hoş geldiniz konuşmalarını gerçekleştirdi. Dernek başkanlarının ardından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’te yoğun alkışlar eşliğinde sahneye davet edildi. Çelikbilek, geceden ve festivalden duyduğu memnuniyeti dile getirerek emeği geçenleri tebrik edip, Beykoz Ordulular ve Beykoz Tokatlılar Dernek Başkan ve Yönetimleri kutlayarak, katılımlarından dolayı tüm konuklara teşekkür etti.


Çelikbilek’in etkili ve anlamlı konuşmasından sonra Beykozlu Ordulular ve Beykozlu Tokatlılar Dernek Başkanları Yönetim Kurullarının önünde ortak hazırlattıkları plaketi sundular.


Ordu Yöresinin THM kazandırdığı, genelde baba kız olarak sahneye çıkan Menderes-Tuğba Koç ikilisinden sadece Tuğba Koç sahne alırken, Beykoz sahnelerine alışık olan Tuğba Koç hanımefendiliği ve mütevazı kişiliğini, sahne programıyla birleştirince güzel geceye imza atanlardan oldu.


Beykoz Tokatlılar Derneği’nin geçtiğimiz çayır etkinliklerine de gelen Aysel Demirci’de Tokat Yöresi Türküleriyle konukları eğlendirirken geceye katkı koyan sanatçılardan oldu.


Ve gecenin finali geldiğinde THM önemli hizmetleri olan Başaran Kardeşlerin bireyi Türkülerin Sultanı halk yakıştırması alan “CANO” Canan Başaran sahne aldı ve gecenin final sanatçısı olduğunu her hali ile kanıtlayan Cano doyumsuz performansı ile izleyenlerini Türkiye’nin her yerinden okuduğu eserler ile mutlu ederken, Asker ailelerine okuduğu biz dizi eserler ile de gecede duygu seli estirdi. Sonunda sanatçı programının hareketlenme saatini başlattığında olanlar oldu ve Beykoz Çayırı’nın en az on ayrı yerinde kurulan halay ve horonlar ile özel saatler yaşandı.


Sanatçı Eren Özütemiz’e Beykoz Tokatlılar Derneğinin Kurucusu ve Onursal Başkanı Ömer Şahin, Tuğba Koç’a Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı Sefai Uzunyurt, Aysel Demirci’ye Beykoz Tokatlılar Derneği eski Başkanı Mustafa Soğan, Canan Başaran’a Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Mikail Akyıldız ve Beykoz Ordulular Derneği Başkanı İbrahim Özdemir birlikte plaket takdim ettiler.

 

Anahtar Kelimeler : Beykoz,Tokat,Ordu,Bülent Kılıç,İbrahim Özdemir,Beykoz Çayır Festivali

Videolar

Toplam 1 video bulundu.

Fotoğraf Galerisi


06-08-2018 1279 Yorum yok. Yorum Ekle
Neyir Erkan Şişman

Ahlak Bilgisi

15-08-2018 Yorum yok. 572
Ergin Tüfekçi

BEYKOZUMUZ DAKİ TURİZM ELÇİLERİMİZ

15-08-2018 Yorum yok. 439
Taner Mert "Mert Beykozlu"

Bir Adam Tanıdım

15-08-2018 Yorum yok. 731

DİNLEME SANATI

15-08-2018 Yorum yok. 316
Asiye Çakır

KISSADAN HİSSE

15-08-2018 Yorum yok. 1424
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

SUYA , SABUNA…

15-08-2018 Yorum yok. 491
Yaprak Akın

HEP BİRLİKTE DAHA GÜZEL BİR DÜNYA DA YAŞAYABİLİRİZ!!!!

15-08-2018 Yorum yok. 417
Cüneyt Pulant

İnsanoğlu iyiliklerle yaşar

15-08-2018 Yorum yok. 700
Ozan Derviş

VEFA DUYGUSU BEYKOZ’DAN NEDEN HİÇ GEÇMEZ -?-

08-07-2018 Yorum yok. 1492
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

24 Haziran Seçimleri

08-07-2018 Yorum yok. 859
Zeynep Küçük

Dilde Doğru Bildiğimiz Yanlışlar: “Galat-ı Meşhurlar”

08-07-2018 Yorum yok. 928
Füsun Sökmez "Al Yazmanın Sesi"

OYUMU NASIL KULLANACAĞIM?

13-06-2018 Yorum yok. 1746