ORDU-TOKAT GECESİNDE ZAMAN DURDU

06-08-2018 1450 Yorum yok. Yorum Ekle

Tarihi Beykoz Çayır Festivalinde, İbrahim Özdemir Başkanlığındaki Beykoz Ordulular ve Bülent Kılıç Başkanlığındaki Beykoz Tokatlılar Dernekleri Yönetimleri, ortak düzenledikleri gecelerinde davetlilerine özel bir gece yaşattı.


Konser öncesi her iki dernek yönetimleri stantlarında konuklarına ve ziyaretçilerine özel ikramlarda bulunurken, Tokatlılar Derneği Yaprak Sarma, Ordu Derneği de Keşkek ikramında bulundu.


Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Yerel ve Ulusal Basın Mensupları, Siyaset, Sivil Toplum, Spor Dünyası ile toplumun tüm temsilcilerinin hazır bulunduğu oldukça geniş bir protokol davetlisi ile binlerce katılımcı bu güzel geceyi izleme fırsatı buldular.


Geceyi Doğuş Haber İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Koordinatörü Ozan Derviş sunarken, Türk Halk Müziği'nin Efsane isimlerinden ve Beykoz’da bir çok kez konserler veren merhum Kıvırcık Ali’nin Oğlu Eren Özütemiz ile yöre gecesi start aldı. Özütemiz izleyenleri buğulu sesiyle diyar diyar dolaştırırken zaman zamanda hüzünlendirdi...


Her iki derneğin Başkan ve Yöneticilerinin sahneden izleyenleri selamlaması sonrası Başkanlar İbrahim Özdemir ve Bülent Kılıç teşekkür ve hoş geldiniz konuşmalarını gerçekleştirdi. Dernek başkanlarının ardından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’te yoğun alkışlar eşliğinde sahneye davet edildi. Çelikbilek, geceden ve festivalden duyduğu memnuniyeti dile getirerek emeği geçenleri tebrik edip, Beykoz Ordulular ve Beykoz Tokatlılar Dernek Başkan ve Yönetimleri kutlayarak, katılımlarından dolayı tüm konuklara teşekkür etti.


Çelikbilek’in etkili ve anlamlı konuşmasından sonra Beykozlu Ordulular ve Beykozlu Tokatlılar Dernek Başkanları Yönetim Kurullarının önünde ortak hazırlattıkları plaketi sundular.


Ordu Yöresinin THM kazandırdığı, genelde baba kız olarak sahneye çıkan Menderes-Tuğba Koç ikilisinden sadece Tuğba Koç sahne alırken, Beykoz sahnelerine alışık olan Tuğba Koç hanımefendiliği ve mütevazı kişiliğini, sahne programıyla birleştirince güzel geceye imza atanlardan oldu.


Beykoz Tokatlılar Derneği’nin geçtiğimiz çayır etkinliklerine de gelen Aysel Demirci’de Tokat Yöresi Türküleriyle konukları eğlendirirken geceye katkı koyan sanatçılardan oldu.


Ve gecenin finali geldiğinde THM önemli hizmetleri olan Başaran Kardeşlerin bireyi Türkülerin Sultanı halk yakıştırması alan “CANO” Canan Başaran sahne aldı ve gecenin final sanatçısı olduğunu her hali ile kanıtlayan Cano doyumsuz performansı ile izleyenlerini Türkiye’nin her yerinden okuduğu eserler ile mutlu ederken, Asker ailelerine okuduğu biz dizi eserler ile de gecede duygu seli estirdi. Sonunda sanatçı programının hareketlenme saatini başlattığında olanlar oldu ve Beykoz Çayırı’nın en az on ayrı yerinde kurulan halay ve horonlar ile özel saatler yaşandı.


Sanatçı Eren Özütemiz’e Beykoz Tokatlılar Derneğinin Kurucusu ve Onursal Başkanı Ömer Şahin, Tuğba Koç’a Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı Sefai Uzunyurt, Aysel Demirci’ye Beykoz Tokatlılar Derneği eski Başkanı Mustafa Soğan, Canan Başaran’a Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Mikail Akyıldız ve Beykoz Ordulular Derneği Başkanı İbrahim Özdemir birlikte plaket takdim ettiler.

 

Anahtar Kelimeler : Beykoz,Tokat,Ordu,Bülent Kılıç,İbrahim Özdemir,Beykoz Çayır Festivali

Videolar

Toplam 1 video bulundu.

Fotoğraf Galerisi


06-08-2018 1450 Yorum yok. Yorum Ekle
Hacı Arıcı

Yöremiz – Kültürümüz – Tarihimiz

28-09-2018 Yorum yok. 1288
Ozan Derviş

ESKİYEN BİZLER “ESKİMEYEN BEYKOZ”

28-09-2018 Yorum yok. 1453
Neyir Erkan Şişman

Psikolojik-Ekonomik Sıkıntılar

28-09-2018 Yorum yok. 859
Taner Mert "Mert Beykozlu"

“YENİDEN DOĞABİLMEK”

28-09-2018 Yorum yok. 1287
Asiye Çakır

SİZİN GÖZÜNÜZ HANGİSİ... ???

28-09-2018 Yorum yok. 1635

DİLİMİZİ YİTİRİYORUZ

28-09-2018 Yorum yok. 813
Yaprak Akın

BİR RİCAM VAR !

28-09-2018 Yorum yok. 339
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

Ülkenin Hali

28-09-2018 Yorum yok. 646
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

GÖZLEM…

28-09-2018 Yorum yok. 597
Ergin Tüfekçi

BEYKOZUMUZ DAKİ TURİZM ELÇİLERİMİZ

15-08-2018 Yorum yok. 957
Cüneyt Pulant

İnsanoğlu iyiliklerle yaşar

15-08-2018 Yorum yok. 1911
Zeynep Küçük

Dilde Doğru Bildiğimiz Yanlışlar: “Galat-ı Meşhurlar”

08-07-2018 Yorum yok. 1208
Füsun Sökmez "Al Yazmanın Sesi"

OYUMU NASIL KULLANACAĞIM?

13-06-2018 Yorum yok. 2402