İASKF’DE ŞÜKÜRLER OLSUN Kİ “ALİ TANRIYAŞÜKÜR” VAR

01-09-2018 1060 Yorum yok. Yorum Ekle

Geçtiğimiz günlerde, Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği’nin Beykoz Yerel Basını’na gönderdiği servis haberinde, İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu(İASKF) Genel Sekreteri ve İstanbul İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür’ün de Anadolu Hisarı İdman Yurdu Spor Kulübü’nde katıldığı toplantının haber metnini okuyucularımız ile paylaşmıştık.


Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği (BİSK) Eğitim Sekreteri Mustafa Kaya’nın moderatörlüğündeki toplantının amacının, amatör lig müsabakalarının başlaması öncesi, öncelikle Beykoz olmak kaydıyla tüm İstanbul ve Türkiye’ye sağlıklı bir lig startının Beykoz’dan verilecek olması niteliğinde olmasından mutlu olmuştuk. Zira, Mustafa Kaya İASKF Genel Sekreteri ve İstanbul İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür’ün de olduğu ortamda, amatör liglerin ihtiyacı olan, kaynaşma, fairplay ve spor ahlakına uygun bir lig geçirme adına temennilerine İASKF Genel Sekreteri ve toplantıya katılan tüm kulüp ve BİSK üyelerinin de gönülden katıldıklarını öğrenmiştik. Ali Tanrıyaşükür’de davetten duyduğu memnuniyeti dile getirmiş olması, davet edenlere teşekkür etmesi ve Beykoz’u ne kadar çok sevdiğini belirterek kulüpler arasındaki küçük çaplı anlaşmazlığında bir an önce giderilmesi ile ilgili temennisini öğrenmiştik.


Hal böyleyken, yine Beykoz’da bir yerel basın kuruluşunda İASKF Genel Sekreteri’nin bir Yöneticisi ile birlikte Beykoz’a gelerek Amatör Spor Kulüpleri ilişkilerinde nabız yokladığı haberini görmüştüm.


Yapılan habere en üst düzeyde saygı duymama rağmen, haber metninde bir gariplik hissettim. Toplantıya katılan Kulüp Başkanları ve Yöneticileri İASKF ve BİSK’in çalışma sisteminden ve BİSK Başkanı Asım Özdemir’den yakınan uzun uzun söylevlerini gördüm. Buraya kadar her şey konunun etik kuralları açısından gayet normal ve benim de bu konuya asla en ufak bir sözüm olamaz.


Ben yapılan haberde, Ali Tanrıyaşükür’ün Genel Sekreterliğini ve İl Temsilciliğini yaptığı İASKF’ye bağlı olan, BİSK’in Yönetimine ve Başkanına yapılan eleştirilere biraz sessiz kalmış gibi bir görüntü hissettiğimden soluğu İstinye-Maslak’ta ki İASKF Orhan Saka Tesislerinde aldım.


Hoş geldiniz faslından sonra, direkt sorularıma geçtim. Ve yukarıda ki belirttiğim endişemi genişleterek soru halinde sordum.

Ali Tanrıyaşükür, yukarıda belirttiğim düşünce ve kendisi ile görüşmeye gelmemden duyduğu memnuniyeti dile getirip, “Hemen hemen bende aynı sıkıntıyı duymaktaydım”, diyerek konuşmasına geçti.

Ali Tanrıyaşükür “Anadoluhisarı Spor Kulübü’nde BİSK’in yaptığı kahvaltılı toplantıdan oldukça mutlu oldum. Mustafa Kaya’nın müteakip kereler söylediği gibi yeni sezonun başlama öncesinde, sezon öncesi yapılabileceklerin gözden geçirilmesi ve fairplay olgusunun, dostluk ve dayanışmanın en yüksek ölçüde yaşanacak bir sezona girebilmek için böyle bir toplantı düzenlenmesinden oldukça mutlu olmuştum.

Bu gelişmenin ardından beni İASKF Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk Tatar arkadaşım aradı, Beykoz’dan tanıştığım çeşitli isimleri saydı ve bir görüşme yapmak istediklerini belirttiğinde, tereddütsüz kabul edip Beykoz’a gittim.

Çok güzel bir karşılama sonrasında toplantıya geçtik. Toplantıyı Uğur Sakaloğlu yönetti. Önce benim konuşmamı istediler, bunu kabul etmedim. Beni davet eden sizsiniz sizler konuşun bende, bu konuşmalar ışığında görüşlerimi söyleyeyim dedim. Ve arkadaşları dinlemeye başladım.

Söylevleri, davranışları oldukça samimi olmalarına rağmen, tek sıkıntılarının BİSK Başkanı ve Yönetiminin uygulamaları olduğuna değinip, konuyu İASKF seçilerinde oy verenler vermeyenlere kadar getirdiler.

Tek üzüntüm bu konulara orada geniş şekilde yer vermeme ve toplantı talebinin onlardan gelmesine rağmen beni nabız yoklamak ile değerlendirerek, toplantıda söylediklerimin çoğunu yazmamışlar bile.

İşin özünde beni çok sevmelerine rağmen meselelerinin BİSK ve İASKF meselesi olduğunu ve bu doğrultuda yapmış oldukları serzenişlerinin yanlış olduğunu net ifadeler ile dile getirip, Gerek İASKF gerekse BİSK’in üzerine söyledikleri eleştirilerde haksız olduklarını dile getirdim.

Gönlüm çok detay yaptığım konuşmamın net olarak aktarılmasından yanaydı, yapmamışlar, arkadaşların samimiyetlerini gördüm. Bu sıkıntıların zaman içerisinde diyaloglar ile giderilebileceğine inandığım için orada sarf ettiğim sözlerin detayına girmek istemiyorum.” diyerek işin özünde “Arkadaşlara yaptıkları eleştirilerde haksız olduklarını net ifadeler ile dile getirdim.” İfadelerini kullanarak bir kez daha ziyaretim ile ilgili teşekkür etti.

İASKF Orhan Saka Tesislerinden ayrılmak üzereyken, Genel Sekreter Yardımcısı ve BİSK Başkanı Asım Özdemir ve iki BİSK Yöneticisi Mustafa Kaya ile Hasan Avcı, tesislere geldiğimi duyarak Ali Tanrıyaşükür’ün odasına geldiler. Benim ziyaret konum dışında kısa bir serbest sohbetten ederek tesislerden ayrıldım.

Anahtar Kelimeler : Beykoz,İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu,İASKF,Ali Tanrıyaşükür,Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği,BİSK,Asım Özdemir,Beykoz Doğuş Haber,Ozan Derviş01-09-2018 1060 Yorum yok. Yorum Ekle
Neyir Erkan Şişman

Ahlak Bilgisi

15-08-2018 Yorum yok. 2509
Ergin Tüfekçi

BEYKOZUMUZ DAKİ TURİZM ELÇİLERİMİZ

15-08-2018 Yorum yok. 846
Taner Mert "Mert Beykozlu"

Bir Adam Tanıdım

15-08-2018 Yorum yok. 1595

DİNLEME SANATI

15-08-2018 Yorum yok. 804
Asiye Çakır

KISSADAN HİSSE

15-08-2018 Yorum yok. 2190
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

SUYA , SABUNA…

15-08-2018 Yorum yok. 805
Yaprak Akın

HEP BİRLİKTE DAHA GÜZEL BİR DÜNYA DA YAŞAYABİLİRİZ!!!!

15-08-2018 Yorum yok. 559
Cüneyt Pulant

İnsanoğlu iyiliklerle yaşar

15-08-2018 Yorum yok. 1574
Ozan Derviş

VEFA DUYGUSU BEYKOZ’DAN NEDEN HİÇ GEÇMEZ -?-

08-07-2018 Yorum yok. 1691
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

24 Haziran Seçimleri

08-07-2018 Yorum yok. 1026
Zeynep Küçük

Dilde Doğru Bildiğimiz Yanlışlar: “Galat-ı Meşhurlar”

08-07-2018 Yorum yok. 1078
Füsun Sökmez "Al Yazmanın Sesi"

OYUMU NASIL KULLANACAĞIM?

13-06-2018 Yorum yok. 2267