ÇELİKBİLEK ANNESİNİ SON YOLCULUĞUNA GÖZYAŞLARI İLE UĞURLADI

11-09-2018 2536 Yorum yok. Yorum Ekle

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek uzun süredir tedavi gören ve Beykoz Devlet Hastanesi’nde yatarken hayatını kaybeden, annesi Safiye Çelikbilek’i ailesi ve sevenlerinin katıldığı büyük bir cemaat ile hakkın rahmetine uğurladı.


87 Yaşında yaşamını yitiren Safiye Çelikbilek’in cenazesi Soğuksu Merkez Caminden kaldırılırken, Genel ve Yerel Siyaset’in en etkin isimlerinden olan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve ailesini, toplumun her kesiminin temsilcileri acılı gününde yalnız bırakmadılar.


Başkan Çelikbilek, oğulları ve torunları ile birlikte merhumenin tabutunun başında öğlen namazı öncesi erken saatlerde bulunarak tüm katılımcıların taziyelerini tek tek kabul ettiler.


Günün erken saatlerinde başlayan hareketlilik cenazenin kaldırılacağı öğle saatleri yaklaştığında en üst düzeye çıktı, son yıllarda protokol ve halk katılımı en yüksek olan cenaze töreni gerçekleşirken, öğlen namazını müteakip kılınan cenaze namazı sonrasında merhume P.Bahçe Mezarlığındaki ebedi istirahatgahına yolcu edildi.


Öğlen namazından önce okutulan Kuran-ı Kerim sonrası kılınan vakit namazıyla birlikte cenaze namazına geçildi. Cenaze namazı öncesi ailenin yakın dostu İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Mehmet Karaahmetoğlu kısa bir konuşma ile merhumeyi tanıtarak cemaatten helallik aldı. Ardından İstanbul Müftülüğü Vaizlerinden Abdullah Çilingirli cenaze namazını kıldırdı.


Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Daire Müdürleri, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Haydar Ali Yıldız, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yeni ve eski birçok Milletvekili, Saadet Partisi Genel Başkan Vekili Yılmaz Bayat, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ve eski İl Başkanları ile Yöneticileri, Beykoz Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ruhi Engin Özmen, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Şanlıurfa Hilvan Belediye Başkanı Hasan Ali Bıyık, Çankırı Yaylakent Belde Belediye Başkanı Kadir Dede ve İlim Yayma Vakfı Başkan Vekili Bilal Erdoğan, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube eski Müdürü Leman Süreyya Soylu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve Şube Müdürleri, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bülent Küçük, İlçe İl Dernekler Birliği Üyeleri,  Müdürü Bülent Küçük, İlçe Nüfus Müdürü Nihade Kılıç, İlçe SGK Müdürü Ferda Özkalender, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç, Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Süleyman Erdoğdu, Beykoz Çubuklu Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Dr. Ömer Besim Olcay, eski Beykoz Emniyet Müdürü İrfan Bekaroğulları, Halk Eğitimi Merkezi Okul Aile Birliği Başkanı Taner Mert, Beykoz’un sevilen iş adamı İsmet Acar ve birçok işletmeci ve iş adamı, Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, İyi Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Beykoz Belediyesi Meclis Üyeleri, Belediye Yöneticileri ve çalışanları, ilçe STK Temsilcileri, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu eski ve yeni Muhtarlar, Gümüşsuyu Vakfı Başkanı D. Ali Okuyan, Kristal-İş Sendikası eski Genel Başkan Vekili Ahmet Okuyan cenaze merasimine katılan görebildiğimiz tanıdık yüzler olurken, ailenin komşuları, akrabaları ve yakınları ile Belediye Başkanının birçok dostu ile eski Beykoz Belediye Başkanları Ali Zengin, Şevket Arıkan ve Muharrem Ergül’de Çelikbilek ailesini yalnız bırakmadılar.


Mazeretleri sebebiyle cenazeye katılamayan toplumun her kesiminin temsilcileri gönderdikleri çelenkler ile Çelikbilek ailesine taziyelerini ilettiler.


Merhume Safiye Çelikbilek P.Bahçe Mezarlığına kadar gelen oldukça kalabalık bir cemaat eşliğinde dualar ile son yolculuğuna uğurlandı.


Yaşanılan acı itibarıyla, konuyu anlatmaya kelimelerin kifayetsiz kaldığı, ailenin tek çocuğu olan bir aile reisinin, ailenin temel taşı olan annesini kaybetmiş olmasının üzüntüsünü, aile olarak nasıl yaşadıklarına şahitlik ettik.


Kendisine oluşturulan sevgi seli ile ebediyete uğurlanan Safiye Çelikbilek’e Yüce Allahtan Rahmet, Başta Belediye Başkanımızı Yücel Çelikbilek olmak üzere, tüm aileye sabırlar dileriz.    

 

Not: Haberde kullanılan 153 kare fotoğrafın tamamı gazetemize ait olup anasayfa da kullanılan fotoğrafların tamamının orijinalleri fotogalerimizdedir.

Anahtar Kelimeler : Beykoz,Beykoz Belediyesi,Yücel Çelikbilek,Safiye Çelikbilek,Soğuksu

Videolar

Toplam 1 video bulundu.

Fotoğraf Galerisi


11-09-2018 2536 Yorum yok. Yorum Ekle
Bilal Karabacak

Merhabalar Sevgili Beykozlular…

26-10-2018 Yorum yok. 1730
Ozan Derviş

ADAY ADAYLARIMIZA ÖZEL

26-10-2018 Yorum yok. 1464
Neyir Erkan Şişman

ANDIMIZ

26-10-2018 Yorum yok. 816
Hacı Arıcı

YÖREMİZ – KÜLTÜRÜMÜZ - TARİHİMİZ

26-10-2018 Yorum yok. 764
Taner Mert "Mert Beykozlu"

İnsanlık Nereye Gidiyor

26-10-2018 Yorum yok. 1216
Zeynep Küçük

Beykozlu İnsanımız Sıfır Atık’ta da Öncü

26-10-2018 Yorum yok. 774

TOPLUMSAL BARIŞ

26-10-2018 Yorum yok. 1070
Yaprak Akın

ÖN YARGILARIMIZI ÇÖPE ATALIM !

26-10-2018 Yorum yok. 697
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

SEÇ BAKALIM..

26-10-2018 1 yorum. 754
Asiye Çakır

SİZİN GÖZÜNÜZ HANGİSİ... ???

28-09-2018 Yorum yok. 1757
Ergin Tüfekçi

BEYKOZUMUZ DAKİ TURİZM ELÇİLERİMİZ

15-08-2018 Yorum yok. 1087
Cüneyt Pulant

İnsanoğlu iyiliklerle yaşar

15-08-2018 Yorum yok. 2039
Füsun Sökmez "Al Yazmanın Sesi"

OYUMU NASIL KULLANACAĞIM?

13-06-2018 Yorum yok. 2574