ÇANKIRI’DA BEYKOZ RÜZGARI ESTİ

13-09-2018 1481 Yorum yok. Yorum Ekle

Beykoz Çankırılılar Derneği Başkanı Bilal Karabacak ve Yönetiminin düzenlediği 3. Çankırı Sıla-i Rahim Gezisi için davet aldığımda 2. Kez göreceğim Çankırı Kültür Gezisi davetini tereddütsüz kabul ettim.


Beykoz Çankırılılar Derneği Başkanı Bilal Karabacak ve Yönetiminin düzenlediği 3. Çankırı Sıla-i Rahim Gezisi için davet aldığımda 2. Kez göreceğim Çankırı Kültür Gezisi davetini tereddütsüz kabul ettim.


İlk gidişimi Çankırı’yı tanımak ve Ankara’nın gölgesinden ne kadar kurtulmuş olduğunu bizzat görmek için gitmiştim. İkinci gidişimde ise dönemin Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’in kafileye bizzat brifing niteliğinde verdiği bilgiler doğrultusunda gezdiğimizde gördüğümüz modern şehri ve özellikle Türkiye’de işsizliğin “SIFIR” olduğu ve yurdun birçok yerinden çalışmaya gelenlerin bulunduğu Şabanözü İlçesini ve değerli Belediye Başkanı Mustafa Karakaya’yı bir kez daha görmek için gittim.


Bilal Karabacak ve Yönetim Kurulu üyelerinin ön araştırma ve planlama yaptıkları gezi için davet aldığımda yukarıda belirttiğim sebepler ile eşim ve oğlum ile birlikte düştük Çankırı yollarına.


Beykoz Belediye Meclisi’nin CHP’li üyesi ve Grup Başkan Vekili Hakkı Emanet, geçmiş dönem Beykoz Belediye Meclis Üyeleri Zekai Emeç, Adem Öztürk ile Beykoz Giresun STK dünyasının tanınmış isimlerinden Muammer Yavuz ve Niyazi Aslan’da Çankırılılar Derneği’nin konuğu oldular.


Cuma gecesi saat 23.30’da Ortaçeşme’deki dernek merkezi önünden bindiğimiz gezi otobüsü ile güzel bir gece yolculuğundan sonra ilk durağımız Çankırı Orta İlçesinde bulunan ve Muhammet Osman Kudduse Sırruhu Türbesi ziyaret edilip dua edildi.


Yaylakent Belediye Başkanı’nın davetlisi olarak Belediye Külliye binasında yapılan sabah kahvaltısına Yaylakent Belde Belediye Başkanı Kadir Dede ve Orta İlçesi Belediye Başkanı Bayram Yavuz Onay ile her iki belde ve ilçe belediye ve siyasi yöneticileri katılırken, her iki belediye Başkanı yaptıkları konuşmada kafileye belde ve ilçelerine geldikleri için teşekkür edip bilgiler aktardılar.


Kafile Sakaeli Peri Bacalarına oldukça adrenali yüksek bir yolculuk sonrası ulaştığında görülen manzara muhteşemdi. Sakaeli dönüşünde Hüyük Köyü yer altı şehrinin dıştan görünüşünü inceledikten sonra yolumuzu Şabanözü İlçesine çevirdik.


Buluşma saatinin aksamasına rağmen tüm ekibiyle birlikte bizleri karşılayan Şabanözü İlçesi Belediye Başkanı Mustafa Karakaya her zaman ki babacanlığı ile saatin öğle vaktini geçmesi sebebiyle kafileyi direkt öğle yemeğine davet etti. Karakaya Başkan ile birlikte yenilen yemek sonrası bir süre şehir merkezinde sohbet edildikten sonra Çankırı’nın dünyaca meşhur tuz mağarası için yola çıktık.


Çankırı Belediyesi’nin verdiği işinin uzmanı rehber ile birlikte devam eden gezimizde tuz mağarası ve artık Çankırı’nın maskotu olmuş Uçak Kütüphaneyi ziyaret ettik. (her ikisi ile de internet bilgileri oldukça geniş olduğu için detay yapmadım)


Tarihi çamaşırhanenin ziyareti sonrası Çankırı Belediyesi’nin teras katında özel hazırlanan akşam yemeğinde Çankırı Milletvekili Salim Çivitoğlu ve Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz bizlerle birlikte oldu. Yemeğin başka bir davet ile çakışması sebebiyle Belediye Başkanı ve Milletvekili yemekten erken ayrılmak zorunda kaldılar.


Yemek sonrası gecenin son durağı ise Çankırı’ya gelen turistlerin olmazsa olması cam teras ziyaret edilerek bol bol hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle gece istirahati için henüz kullanıma açılmayan İmam Hatip Lisesi’nin beş yıldızı andıran Yurdunda konakladık.


Bilal Başkan’ın verdiği bilgi ile sabah saat 08’de kalktığımızda üzücü haberi öğrendik otobüsümüzün yedek şoförü hastalandığı için birinci şoförün kendisini hastaneye götürdüğünü öğrendik.


Pazar sabahı kafile şehir merkezinde gerçekleştirdiği kahvaltı sonrasında şehir turuna devam ederek, Çankırı Müzesini, Radyo ve İletişim Müzesini ve Prof. Dr. Kamil Rıfkı Urga Çankırı Araştırma Merkezi’nin ziyaretleri gerçekleştirildi.


Otobüsümüzün sahibi ve Birinci Şoförü Zeki Kurtuluş İkinci Şoför Kamil Mehmet Sel’in tedavisi ile yakından ilgilenirken Dernek Başkanı Bilal Karabacak ve ben hastaneye gittiğimizde durumun ciddiyetini arkadaşımızın ciddi bir kalp sıkıntısı geçirdiği ve acilen Ankara’ya tam teşekküllü kalp hastanesine gönderilmesi gerçeği ile karşılaştık. Şoför Mehmet Kamil Sel’i cankurtaran ile gönderilmesi hazırlığı yapılırken İstanbul’a ailesine haber verilip Ankara’ da ki kalp hastanesine gelmeleri bildirilmesiyle, arkadaşımızı cankurtaran ile Ankara’ya yolcu ettik.


Çankırı’dan Ilgaz ilçesine doğru yola çıktığımızda ise şoförümüzün ailesinin Ankara’ya ulaştığını ve başarılı bir anjiyo geçirerek iki stent takıldığını öğrendikten sonra rahat bir nefes alabildik.


Yaşadığımız sıkıntı sebebiyle Ilgaz İlçesindeki ziyaretimizde özellikle gitmek istediğimiz Ilgaz dağına çıkamadık. Geçtiğimiz senede Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır’ın ikramı olan yöreye ait özel keşkek ziyafeti Ilgaz Belediyesinin İlçe Merkezindeki tesislerinde kafileye Belediye Başkan Vekili Yunus Balcı tarafından ikram edildi.


Beykoz Çankırılılar Derneği Başkanı Bilal Karabacak ziyaret ettiğimiz tüm Belediye Başkanlarına ve Çankırı Milletvekiline Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in selamlarını aktararak Beykoz Belediyesinin Kültür Yayınlarından birer paket hediye etti.


Dönüş yolculuğuna geçip bir süre yol aldıktan sonra şahsımın teklifi ile ilerleyen senelerde hatıra olması düşüncesi ile otobüs mikrofonundan katılımcıların gezi ile düşüncelerini aktarmalarını talep ettim. Ortaya oldukça hoş bir o kadarda samimi görüşler çıktı.


Dernek Başkanı Bilal Karabacak ve Yönetimini tebrik ederken, bizleri Çankırı’da mükemmel ev sahipliği ile karşılayan Belediye Başkanlarımıza ve Milletvekilimize teşekkür ediyorum.

 

Not: Haberimizin anasayfasın da ki tüm fotoğrafların orijinal halleri ve daha fazlası toplamda 250 tane fotoğraf fotogalerimizdedir. Ayrıca ilgi duymayanların ve zamanı olmayanların tüm geziyi birebir yaşatan 54 dakikalık videoya izlememelerini tavsiye ederiz.

 


Videolar

Toplam 1 video bulundu.

Fotoğraf Galerisi


13-09-2018 1481 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

GÜLE GÜLE KOCA ÇINAR

02-03-2019 Yorum yok. 1362
Neyir Erkan Şişman

Buyurun Er Meydanına

02-03-2019 Yorum yok. 677
Hacı Arıcı

HER GEÇEN GÜN YALNIZLAŞIYORUZ

02-03-2019 Yorum yok. 629
Zeynep Küçük

Gel De İçme!!!

02-03-2019 Yorum yok. 818
Ergin Tüfekçi

Sevgili Beykoz

02-03-2019 Yorum yok. 769
Taner Mert "Mert Beykozlu"

Ömrünü Beykoz’a Adayan İnsan…

02-03-2019 Yorum yok. 836
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

KOÇ’UN ÖĞRENME YILI…

02-03-2019 Yorum yok. 664
Çiğdem Topatan

SPORUN İNSAN GELİŞİMİNE ETKİSİ NEDİR?

02-03-2019 Yorum yok. 630
Yaprak Akın

Ne Zordur! Konut Almak!

02-03-2019 Yorum yok. 488
Asiye Çakır

ÖYLESİNE BİR DÜNYA...

02-03-2019 Yorum yok. 1063
Makbule İnaç

Baktığını Görmek

30-01-2019 Yorum yok. 962

TÜRK CAM SANATI VE BEYKOZ İŞLERİ

30-01-2019 Yorum yok. 821
Bilal Karabacak

BEYKOZ ANADOLU’DUR…

21-11-2018 Yorum yok. 2480