MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANDI

26-09-2018 1682 Yorum yok. Yorum Ekle

Beykoz’un tanınmış Özel Anaokullarından Akıllı Karıncalar Anaokulu, yakın zaman önce okullarında yaşadıkları küçük bir talihsizliğin, iletişim kurallarının işletilmemesi sebebiyle oluşan bilgi kirliliğini giderme adına, Beykoz Yerel Basınına gerçekleştirilen bilgilendirme ve basın toplantısına katıldım.


Geniş Aile bireylerine varıncaya kadar 25 yıldır tanıdığım bir ailenin ferdi olan Özel Akıllı Karıncalar Anaokulu Sahibi Nuray Özanar ve okulu ile ilgili sosyal medyada dolaşan bilgi kirliliği veya eksikliği ile ilgili bilgi almak için aradığımda, “Ozan Bey, size olayı anlatayım fakat lütfen haber yapmayın ben bu konuyu tüm Beykoz Basını ile paylaşmak istiyorum.” dediğinde, çok büyük saygı duyarak, Beykoz Yerel Basını ile yapacağı toplantı davetini bekledim, gelen davet ile Özel Akıllı Karıncalar Anaokuluna gittim.


Benim gibi ailenin dostlarından olan Kavacık Antep Tatlı Dünyası Sahibi Taner Mert, İletişim Danışmanı Sema Polat ve Zerzevatçı Mahallesi Muhtar Adayı Ressam Zeynep Güneş ve basın mensuplarının katıldığı basın toplantısında, yeniden bir bilgi kirliliği oluşturmamak düşüncesiyle kurum sahibinin basın mensuplarına yaptığı basın açıklamasının yazılı metnini aktarıyoruz.    


Değerli Basın Mensupları

Geçtiğimiz günlerde Çavuşbaşı Fatih Mahallesi’nde bulunan Özel Akıllı Karıncalar Anaokulu olarak yaşadığımız ve aşağıda detaylandıracağım sıkıntılı bir durumu, tüm Beykoz’un bilmesi ve buna benzer sebeplerden dolayı Eğitim Camiamızın ve Velilerimizin, yaşanılan bilgi kirliliğinden etkilenmemeleri için siz Değerli Basın mensuplarımız vasıtasıyla, Beykoz Kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz.

S.Ö isimli bayan, öğretmen olarak kurumumuzda çalışmak için müracaat ettiğinde, öğrenci kayıt durumumuzun belirlenmesi ve mevcut durumumuza göre kendisiyle şimdilik çalışamayacağımızı bildirdik.

İş başvurusunun sonucunu S.Ö’ ye bildirdikten sonra işletmemizin yakınında ikamet etmesi nedeniyle, kendisi birçok kez çocuğu ile kurumumuzda misafirimiz olmuştur.

Sonrasında başka bir kurumda iş bulduğunu belirtmesi ile çocuğunun kaydını komşuluk ilişkilerinden de çok iyi bildiği kurumumuza resmi olarak yaptırmıştır.

Resmi kayıtın yapıldığının ertesi günü S.Ö’ nün çocuğu R.D.B tüm ana okullarının merdivenlerinde bulunması gereken ve bizim kurumumuzda da bulunan kaymaz bantın üzerine düşerek küçük çaplı doku zedelenmesi olmuştur. Çocuğumuza derhal ön müdahale yapılmış olup öğrencinin annesi okula ulaşma sürecinde heyecanlanmasın diye görüntülü telefon ile aranıp okula davet edilmiştir

Kurumumuza gelen Velimize isterseniz içiniz rahat olsun doktora götürelim teklifimize, bize teşekkür edip, yapılması gerekenleri siz yapmışsınız diyerek okulumuzdan ayrılmışlardır.

Bizlere teşekkür edip okulumuzdan ayrılan Veli daha sonra çocuğunu hastaneye götürmüş olup öğrenciye yapılan laboratuvar araştırmaları sonrası, yumuşak doku zedelenmesi teşhisi konulduğunu ve önemli bir şey olmadığını öğrendik.

Bu aşamadan sonra, Veli ve Aile fertleri bizim okulda olmadığımız anda, okulumuzu adeta basarak, olmayacak hakaretler edip çocuklarının düştükleri yeri görüp yine hakaretler savurarak okulumuzdan ayrılmışlardır.

Sonrasında tarafımız adına yapılan emniyet şikâyeti oluşmuş olmasına rağmen ifadelerinde, okulumuzu suçlayan hiçbir iddiada bulunmayıp, aksine normal bir olay her yerde başımıza gelebilir davranışı içerisinde bulunup, yakın arkadaşları olabileceklerini düşündüğümüz kişiler tarafından, konuyu sosyal medyada saptırıcı ve hakaret edici yazışmalar oluşmaya başlamıştır.

Bu durum üzerine sosyal medyadaki yazışmalar tarafımızdan kayıt altına alınmış olsa da sonradan yayından kaldırılmıştır.

Ve kurumumuz, veli S.Ö ve akrabalarının okulumuza gelerek yaptıkları hakaret ve tehditler ile birlikte sosyal medya yazışmaları hakkında yargıya suç duyurusunda bulunulmuş olup, mahkeme sürecini kazandığımızda talebimiz olan tazminatı, yine siz basın mensuplarımızın huzurunda Türkiye Omurilik Felçliler Derneği TOFD Beykoz Şubesine bağışlanacaktır.

Yukarıda da belirtiğimiz gibi kamuoyundaki bu bilgi kirliliğini siz değerli basın mensupları ile paylaşıp, sizlerin vasıtası ile de konuyu kamuoyuna duyurmak istiyoruz.

Davetimizi kırmayıp, bizi dinlediğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Özel Akıllı Karıncalar Anaokulu Sahibi

Nuray Özanar

Anahtar Kelimeler : Beykoz,Özel Akıllı Karıncalar Anaokulu,Nuray Özanar

Videolar

Toplam 1 video bulundu.

Fotoğraf Galerisi


26-09-2018 1682 Yorum yok. Yorum Ekle
Hacı Arıcı

ACISI OLAN UNUTMAZ

20-06-2019 Yorum yok. 954
Ozan Derviş

Unutmayın Kimse İstanbul’u Sizden Daha Fazla Sevemez

20-06-2019 Yorum yok. 1263
Neyir Erkan Şişman

Ah İstanbul

20-06-2019 Yorum yok. 697
Rabia Yıldız

ANTİBİYOTİK VE AĞRI KESİCİ

20-06-2019 Yorum yok. 502
Bilal Karabacak

HAYAT SEN NEYMİŞSİN?

20-06-2019 Yorum yok. 516
Makbule İnaç

Eskimeyen Dostlar

20-06-2019 Yorum yok. 421
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

BELİRSİZLİK…

20-06-2019 Yorum yok. 166
Yaprak Akın

İYİLİK UNUTMAK İÇİN YAPILIR...

20-06-2019 Yorum yok. 351
Asiye Çakır

DÜĞÜM....

20-06-2019 Yorum yok. 1459
Çiğdem Topatan

ÇOCUK KALBİNİN DİLİ

31-05-2019 Yorum yok. 528

NEREDE O ESKİ BAYRAMLAR

31-05-2019 Yorum yok. 390
Taner Mert "Mert Beykozlu"

Hiç Düşündük mü?..

01-05-2019 Yorum yok. 856
Zeynep Küçük

Bakla ve Gül Kokusu

01-05-2019 1 yorum. 725
Ergin Tüfekçi

Sevgili Beykoz

02-03-2019 Yorum yok. 1377