Sevginin ve Emeğin Adı “KENAN ARSLAN”

02-01-2019 1939 Yorum yok. Yorum Ekle

Gazetemizin Beykoz envanterine kazandırdığı Beykoz Şiir Akşamları programlarının hepsine katılarak şiir okumasıyla ayrı bir farkındalığını ortaya çıkaran Kenan Arslan, yakın çevresinin şiir ve kitap okumaya karşı duyduğu ilgiyi takip ederken, bu özelliğini tüm Beykoz’un da öğrenmesiyle, artık kültür sanat akşamlarının konuğu olmaya başladı.


Tüm bu gelişmeler devam ederken Kenan Arslan, yakın arkadaşı olduğum için bana, belediyede çalıştığı dönemde ilgililere, sadece bana özel bir şiir akşamı yapsanız talepleri, zaman zaman ev halkı ile de sohbet konusu olunca kızları, babalarının yaş günü olan 25 Aralık günü, babalarının haberi olmadan kendisine özel bir gece yapabilmek için beni de planlamalarının içerisine aldılar.


Kısa bir istişareden sonra Beykoz’a yeni bir soluk getiren Türk Kadınlar Birliği Beykoz Şubesi Nezihe Muhiddin Sahnesi Tiyatro Salonunda küçük çaplı bir gece yapabilmek için değerli dostum Sanatçı Murat Batıkan Avcı ile irtibata girerek salonun tahsisini sağladıktan sonra, aile içi bireyleri ve Belediye’den arkadaşlarını çağırmak kızların görevi ve kendisine Belediye’de işveren ve sonrasında devamlılığını sağlayan Belediye Başkanlarını çağırmakta benim görevim oldu.


Almış olduğum görev ile Ali Zengin, Av. Şevket Arıkan, Alaattin Köseler, Muharrem Ergül ve Yücel Çelikbilek Başkanları davet ettim. Tüm Başkanlar ile mutabık kalındıktan sonra Şevket, Muharrem ve Yücel Başkanlar yoğun siyasi gündem dolayısı ile mazeret koyarak gelemediler.


Belediye Başkanlarımız Ali Zengin, Alaattin Köseler, Başkan Yardımcılarımız Yaşar Çemberoğlu, Nevin Çalışkan, Muharrem Kaşıtoğlu,  Belediye Başkan Danışmanı Muhammet Küçükkonuklar, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu, Dr. Emin Ağaoğlu, merhum arkadaşı Ziya Sökmez ’in(Kürt Ziya) eşi Füsun Sökmez ve Belediye Garajından Baş Şoför Akın Albayrak ve Şoför Arkadaşları spontane gecenin konukları oldular.


Hiçbir şeyden habersiz sahneye davet edilen Kenan Arslan, okuduğu birkaç şiiri öyküleriyle birlikte dile getirdikten sonra, gecenin en ilginç anı oluştu. Kenan Arslan’ın asker arkadaşı olan Ünlü Sanatçı Ümit Besen geceye yılbaşı çekimlerinin olduğu için katılamayınca, yılbaşı için girdiği stüdyoda okuduğu bir şarkı sonuna Kenan Arslan’ın doğum gününü kutladığı bir videoyu sosyal medya aracılığı ile göndermesi oldu.


Kendisinden habersiz yapılan özel gecede Kenan Arslan bir davete geldiğini zannederek, aile bireylerinin ve Belediye Başkan ve Yardımcılarının gelmiş olmasının şaşkınlığına rağmen Ümit Besen doğum gününü kutlayana kadar kendi doğum günü olduğunu anlamadı.  


Ali Zengin, Alaattin Köseler, Yaşar Çemberoğlu, Nevin Çalışkan, Muharrem Kaşıtoğlu, Muhammet Küçükkonuklar, Füsun Sökmez ve Coşkuner Karadeniz birer selamlama konuşmasıyla Kenan Arslan ile ilgili duygularını dile getirirlerken, Ali Zengin, Muharrem Kaşıtoğlu, Nevin Çalışkan, Muhammet Küçükkonuklar, Füsun Sökmez gecenin anısına şiir okurlarken, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu'da Kenan Arslan ve Ailesi için yazdığı şiirini konuklarla paylaştı.


Geceyi aile bireylerinin ricasıyla ben yönetmeye çalışırken, Arslan’ın büyük kızı Özlem’de aile adına konuklara teşekkür etmesi sonrası sahneye gelen doğum günü pastası gecenin final noktası oldu.


Alkışlar eşliğinde kesilen pastanın sonrasında, Kenan Arslan Türk Edebiyat Tarihinin birbirinden ünlü Şairlerinin eserlerini büyük bir ustalık ile okudu.


Beykoz’un en eski kereste tüccarlarından olan merhum Enver Arslan’ın oğlu olan Kenan Arslan oldukça etkin ve popüler bir ticari hayatlarının, çok çeşitli sebeplerden dolayı sona ermesinden sonra, yaşadığı sıkıntılı beklenenin üstünde bir olgunluk ile koordine ederek, tüm aileyi himayesi altına alıp kendisi de, mahalle arkadaşı olan dönemin Belediye Başkanı Alaattin Köseler’in işe alması sonrasındaki uyumlu çalışmasıyla 2018 yılı sonunda emekli olana kadar sükûnet içerisinde çalışması tüm Beykoz’un takdirini kazanmıştı.

Çocukluk, gençlik ve olgunluk yıllarımın birlikte geçtiği değerli arkadaşım Kenan Arslan’ın böylesine önemli gecesinde görev almanın doyumsuz mutluluğunu yaşarken, bu fırsatı bana veren ailenin değerli fertlerine çok teşekkür ediyor, arkadaşıma da bundan sonraki yaşamında sağlık, huzur ve mutluluğun kendisinin, sevdiklerinin ve sevenlerinin yanından eksik olmamasını temenni ederim.

Vesileyle ailenin büyüklerini ve çok değerli arkadaşım Kürt Ziya’yı anmışken onlara ve onların şahsında tüm ölmüşlerimize de Allah’tan rahmet dilerim.


Videolar

Toplam 1 video bulundu.

Fotoğraf Galerisi


02-01-2019 1939 Yorum yok. Yorum Ekle
Hacı Arıcı

ACISI OLAN UNUTMAZ

20-06-2019 Yorum yok. 993
Ozan Derviş

Unutmayın Kimse İstanbul’u Sizden Daha Fazla Sevemez

20-06-2019 Yorum yok. 1297
Neyir Erkan Şişman

Ah İstanbul

20-06-2019 Yorum yok. 725
Rabia Yıldız

ANTİBİYOTİK VE AĞRI KESİCİ

20-06-2019 Yorum yok. 712
Bilal Karabacak

HAYAT SEN NEYMİŞSİN?

20-06-2019 Yorum yok. 548
Makbule İnaç

Eskimeyen Dostlar

20-06-2019 Yorum yok. 456
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

BELİRSİZLİK…

20-06-2019 Yorum yok. 202
Yaprak Akın

İYİLİK UNUTMAK İÇİN YAPILIR...

20-06-2019 Yorum yok. 380
Asiye Çakır

DÜĞÜM....

20-06-2019 Yorum yok. 1493
Çiğdem Topatan

ÇOCUK KALBİNİN DİLİ

31-05-2019 Yorum yok. 550

NEREDE O ESKİ BAYRAMLAR

31-05-2019 Yorum yok. 413
Taner Mert "Mert Beykozlu"

Hiç Düşündük mü?..

01-05-2019 Yorum yok. 883
Zeynep Küçük

Bakla ve Gül Kokusu

01-05-2019 1 yorum. 757
Ergin Tüfekçi

Sevgili Beykoz

02-03-2019 Yorum yok. 1401