Sevginin ve Emeğin Adı “KENAN ARSLAN”

02-01-2019 1707 Yorum yok. Yorum Ekle

Gazetemizin Beykoz envanterine kazandırdığı Beykoz Şiir Akşamları programlarının hepsine katılarak şiir okumasıyla ayrı bir farkındalığını ortaya çıkaran Kenan Arslan, yakın çevresinin şiir ve kitap okumaya karşı duyduğu ilgiyi takip ederken, bu özelliğini tüm Beykoz’un da öğrenmesiyle, artık kültür sanat akşamlarının konuğu olmaya başladı.


Tüm bu gelişmeler devam ederken Kenan Arslan, yakın arkadaşı olduğum için bana, belediyede çalıştığı dönemde ilgililere, sadece bana özel bir şiir akşamı yapsanız talepleri, zaman zaman ev halkı ile de sohbet konusu olunca kızları, babalarının yaş günü olan 25 Aralık günü, babalarının haberi olmadan kendisine özel bir gece yapabilmek için beni de planlamalarının içerisine aldılar.


Kısa bir istişareden sonra Beykoz’a yeni bir soluk getiren Türk Kadınlar Birliği Beykoz Şubesi Nezihe Muhiddin Sahnesi Tiyatro Salonunda küçük çaplı bir gece yapabilmek için değerli dostum Sanatçı Murat Batıkan Avcı ile irtibata girerek salonun tahsisini sağladıktan sonra, aile içi bireyleri ve Belediye’den arkadaşlarını çağırmak kızların görevi ve kendisine Belediye’de işveren ve sonrasında devamlılığını sağlayan Belediye Başkanlarını çağırmakta benim görevim oldu.


Almış olduğum görev ile Ali Zengin, Av. Şevket Arıkan, Alaattin Köseler, Muharrem Ergül ve Yücel Çelikbilek Başkanları davet ettim. Tüm Başkanlar ile mutabık kalındıktan sonra Şevket, Muharrem ve Yücel Başkanlar yoğun siyasi gündem dolayısı ile mazeret koyarak gelemediler.


Belediye Başkanlarımız Ali Zengin, Alaattin Köseler, Başkan Yardımcılarımız Yaşar Çemberoğlu, Nevin Çalışkan, Muharrem Kaşıtoğlu,  Belediye Başkan Danışmanı Muhammet Küçükkonuklar, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu, Dr. Emin Ağaoğlu, merhum arkadaşı Ziya Sökmez ’in(Kürt Ziya) eşi Füsun Sökmez ve Belediye Garajından Baş Şoför Akın Albayrak ve Şoför Arkadaşları spontane gecenin konukları oldular.


Hiçbir şeyden habersiz sahneye davet edilen Kenan Arslan, okuduğu birkaç şiiri öyküleriyle birlikte dile getirdikten sonra, gecenin en ilginç anı oluştu. Kenan Arslan’ın asker arkadaşı olan Ünlü Sanatçı Ümit Besen geceye yılbaşı çekimlerinin olduğu için katılamayınca, yılbaşı için girdiği stüdyoda okuduğu bir şarkı sonuna Kenan Arslan’ın doğum gününü kutladığı bir videoyu sosyal medya aracılığı ile göndermesi oldu.


Kendisinden habersiz yapılan özel gecede Kenan Arslan bir davete geldiğini zannederek, aile bireylerinin ve Belediye Başkan ve Yardımcılarının gelmiş olmasının şaşkınlığına rağmen Ümit Besen doğum gününü kutlayana kadar kendi doğum günü olduğunu anlamadı.  


Ali Zengin, Alaattin Köseler, Yaşar Çemberoğlu, Nevin Çalışkan, Muharrem Kaşıtoğlu, Muhammet Küçükkonuklar, Füsun Sökmez ve Coşkuner Karadeniz birer selamlama konuşmasıyla Kenan Arslan ile ilgili duygularını dile getirirlerken, Ali Zengin, Muharrem Kaşıtoğlu, Nevin Çalışkan, Muhammet Küçükkonuklar, Füsun Sökmez gecenin anısına şiir okurlarken, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu'da Kenan Arslan ve Ailesi için yazdığı şiirini konuklarla paylaştı.


Geceyi aile bireylerinin ricasıyla ben yönetmeye çalışırken, Arslan’ın büyük kızı Özlem’de aile adına konuklara teşekkür etmesi sonrası sahneye gelen doğum günü pastası gecenin final noktası oldu.


Alkışlar eşliğinde kesilen pastanın sonrasında, Kenan Arslan Türk Edebiyat Tarihinin birbirinden ünlü Şairlerinin eserlerini büyük bir ustalık ile okudu.


Beykoz’un en eski kereste tüccarlarından olan merhum Enver Arslan’ın oğlu olan Kenan Arslan oldukça etkin ve popüler bir ticari hayatlarının, çok çeşitli sebeplerden dolayı sona ermesinden sonra, yaşadığı sıkıntılı beklenenin üstünde bir olgunluk ile koordine ederek, tüm aileyi himayesi altına alıp kendisi de, mahalle arkadaşı olan dönemin Belediye Başkanı Alaattin Köseler’in işe alması sonrasındaki uyumlu çalışmasıyla 2018 yılı sonunda emekli olana kadar sükûnet içerisinde çalışması tüm Beykoz’un takdirini kazanmıştı.

Çocukluk, gençlik ve olgunluk yıllarımın birlikte geçtiği değerli arkadaşım Kenan Arslan’ın böylesine önemli gecesinde görev almanın doyumsuz mutluluğunu yaşarken, bu fırsatı bana veren ailenin değerli fertlerine çok teşekkür ediyor, arkadaşıma da bundan sonraki yaşamında sağlık, huzur ve mutluluğun kendisinin, sevdiklerinin ve sevenlerinin yanından eksik olmamasını temenni ederim.

Vesileyle ailenin büyüklerini ve çok değerli arkadaşım Kürt Ziya’yı anmışken onlara ve onların şahsında tüm ölmüşlerimize de Allah’tan rahmet dilerim.


Videolar

Toplam 1 video bulundu.

Fotoğraf Galerisi


02-01-2019 1707 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

GÜLE GÜLE KOCA ÇINAR

02-03-2019 Yorum yok. 1327
Neyir Erkan Şişman

Buyurun Er Meydanına

02-03-2019 Yorum yok. 655
Hacı Arıcı

HER GEÇEN GÜN YALNIZLAŞIYORUZ

02-03-2019 Yorum yok. 607
Zeynep Küçük

Gel De İçme!!!

02-03-2019 Yorum yok. 787
Ergin Tüfekçi

Sevgili Beykoz

02-03-2019 Yorum yok. 738
Taner Mert "Mert Beykozlu"

Ömrünü Beykoz’a Adayan İnsan…

02-03-2019 Yorum yok. 815
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

KOÇ’UN ÖĞRENME YILI…

02-03-2019 Yorum yok. 643
Çiğdem Topatan

SPORUN İNSAN GELİŞİMİNE ETKİSİ NEDİR?

02-03-2019 Yorum yok. 611
Yaprak Akın

Ne Zordur! Konut Almak!

02-03-2019 Yorum yok. 469
Asiye Çakır

ÖYLESİNE BİR DÜNYA...

02-03-2019 Yorum yok. 1045
Makbule İnaç

Baktığını Görmek

30-01-2019 Yorum yok. 934

TÜRK CAM SANATI VE BEYKOZ İŞLERİ

30-01-2019 Yorum yok. 804
Bilal Karabacak

BEYKOZ ANADOLU’DUR…

21-11-2018 Yorum yok. 2455