MESLEK LİSELERİMİZ ZİRVEYE KOŞUYOR

16-02-2019 1264 Yorum yok. Yorum Ekle

Okul Sanayi İşbirliği İstanbul Modeli kapsamında Tema Müzik Firması tarafından Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne kazandırılan Ses ve Işık Teknolojileri Atölyesi açılışı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Gür’ünde katılımıyla gerçekleşti.


Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Gür, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Şube Müdürü Necla Çağlayan, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bülent Küçük, Tema Müzik Sahibi Ahmet Mert ve ekibi, Öncü Güvenlik Sistemleri Firma Temsilcileri, İstanbul Ticaret Odası Temsilcisi Vedat Coşkun, Okul Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerinin katıldığı açılış müzik eşliğinde kokteyl ile başladı.


Kokteyl sonrası Ses ve Işık Teknolojileri Atölyesinin kurdelesi alkışlar eşliğinde kesilerek, muhteşem bir görsel güzelliğe sahip olan atölyeye geçildi. Konuklara tamamen profesyonel bir sahneden, aynı güzellikte hazırlanmış slayt gösterisi ile okulun tüm faaliyetleri izletildi.


Faaliyetlerin izlenmesinden sonra Şehit Ömer Halidemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Habip Küçükseymen mikrofona davet edildi. Okul Müdürü Seymen, tüm davetlilerine kendilerini kırmayarak açılışlarına katıldıkları için teşekkür ettikten sonra atölye hakkında küçük bilgi aktardı.


Habip Küçükseymen konuşmasının devamında 200 bin TL yatırım ile Tema Müzik Firması Sahibi Ahmet Mert tarafından hazırlandığını, atölyelerinde bundan böyle elektrik, elektronik, görüntüleme ve ses eğitiminin yanı sıra profesyonel müzik kayıtları ile tiyatro oyunları da sahnelenebileceğini belirtti.


Daha önce Öncü Güvenlik Sistemleri Firmasıyla birlikte çalışabilme adına bir anlaşma yaptıklarını, sonrasında bakanlık onayıyla bu firmanın kendilerinin hamileri olduğunu açıkladı, Küçükseymen son olarakta Bakanlık Düzeyinde İş Birliği anlaşması olan Öncü Güvenlik Sistemleri Firma sahibinden öğrencilerin özel hazırlanmış dronlar ile okul bahçesinde uçuş çalışmaları yapabilmeleri ve sonrasında ilçe kurumlarının hava fotoğraf çekimlerine katkı sunmayı istediği projesine destek istemesi, firma sahibinden kabul görünce kendisine salondan güçlü alkış geldi.


Tema Müzik Firması Sahibi Ahmet Mert yaptığı konuşmasında, okul ile firması adına stajyer öğrenci tedariki sürecinde tanıştığını, ilişkilerinin bu güzel eseri ortaya çıkarttığını vurgulayarak, buna vesile olan Okul Müdürü ve Yöneticilerine ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

Daha sonra, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Gür yaptıkları konuşmalarda, günümüzde meslek Liselerinin önemine değinerek, Okul Müdürü Habip Küçükseymen ve Tema Müzik Sahibi Ahmet Mert ve diğer emeği geçenleri tebrik ettiler.

Açılış emeği geçenlere günün anısına plaket ve çiçek dağıtılmasıyla sonlanırken etkinliğe ilçe yerel basınından sadece Doğuş Haber katıldı.Fotoğraf Galerisi


16-02-2019 1264 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

UNUTMAYALIM SEÇİM GERİDE KALDI

01-05-2019 Yorum yok. 1333
Makbule İnaç

Bahar Ayının Müjdecisi HIDRELLEZ

01-05-2019 Yorum yok. 655
Taner Mert "Mert Beykozlu"

Hiç Düşündük mü?..

01-05-2019 Yorum yok. 472
Hacı Arıcı

RAHMET AYI RAMAZANA GİRERKEN

01-05-2019 Yorum yok. 602
Zeynep Küçük

Bakla ve Gül Kokusu

01-05-2019 1 yorum. 453
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

OTİZM ve FARKINDALIK

01-05-2019 Yorum yok. 627
Yaprak Akın

İyi Niyet...

01-05-2019 Yorum yok. 427
Asiye Çakır

DÜRÜSTMÜSÜNÜZ?

01-05-2019 Yorum yok. 1204
Çiğdem Topatan

SANAT EĞİTİMİNİN ÇOCUK GELİŞİMİNE ETKİSİ

27-03-2019 Yorum yok. 986
Ergin Tüfekçi

Sevgili Beykoz

02-03-2019 Yorum yok. 1156