BEYKOZ İÇİN 5 YILDIZLI SAADET PROJELERİ

23-02-2019 1192 Yorum yok. Yorum Ekle

Şeref Kaçmaz Başkanlığındaki Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı İlçe Merkezinde verdiği kahvaltıda, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayları Necdet Gökçınar ve Beykoz Belediye Başkan Adayları Muharrem Kaşıtoğlu ile Beykoz Yerel Basınını ağırladı.


İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz ve her iki Belediye Başkan Adayı Partilerinin Milli Görüş çizgisi prensiplerinde projelerinden bahsederek Beykoz yerel basınına bilgeler aktardılar.


İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz ilçe geneli ile ilgili tespitlerinden seçim dönemi öncesinde de çözüm önerilerini yerel basın mensupları vasıtasıyla Beykozlular ile paylaştıklarını ve tespitlerini güncelleyerek yine sizler vasıtası ile paylaşmak istediklerini belirterek konu başlıklarını aktardı.


İlçe Başkanın Şeref Kaçmaz’ın BEYKOZ İÇİN 5 YILDIZLI SAADET PROJELERİ VE SAADET PARTİSİ BEYKOZ İLÇE BAŞKANLIĞI’NIN GÖRÜŞÜ VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ olan iki ayrı başlıklı basın açıklamalarını haberimizin altında orijinal halleriyle aktaracağız.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar, iktidarın belediye çalışmalarından halka yansıyan olumsuzluklardan örnekler vererek, göreve geldiklerinde Milli Görüş Belediyeciliğinin bilinen hizmet uygulamaları ile sıkıntısı asgariye inmiş bir İstanbul planladıklarını vurguladı.

Beykoz Belediye Baştan Adayı Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz’u ve Belediyeciliği iyi bilmesinin getirisiyle, sokaktaki çalışmalarından duyduğu memnuniyetten örnekler aktardı.

Basın mensuplarının sorularının cevaplanmasından sonra toplantı sona erdi.

BEYKOZ İLÇEMİZİ İLGİLENDİREN 2. ETAP VE 3. ETAP 5000 LİK  İMAR PLANLARI ASKIDADIR

2. ETAP:  YENİMAHALLE, ÇUBUKLU, KAVACIK, GÖZTEPE, GÖKSU, ANADOLUHİSARI VE KANLICA OLMAK ÜZERE 7 MAHALLE

3. ETAP : TOKATKÖY, ORTAÇEŞME, ÇAMLIBAHÇE, YALIKÖY, ANADOLU KAVAĞI, ANADOLU FENERİ, DERESEKİ, KAYNARCA, POYRAZ OLMAK ÜZERE 9 MAHALLE

TOPLAM 16 MAHALLEYİ İLGİLENDİREN ASKIDAKİ İMAR PLANLARI BU ŞEKLİ İLE ONAYLANDIĞI

TAKDİRDE MAALESEF BU MAHALLELERDE YAŞAYAN BEYKOZLULARIN YARIDAN FAZLASI YAŞADIKLARI BÖLGEYİ TERK ETMEK ZORUNDA KALACAKLAR.

YENİMAHALLE, ÇUBUKLU VE TOKATKÖY DE YAPILAN DOKU ANALİZ ÇALIŞMALARINDA MEVCUT BAĞIMSIZ BÖLÜM SAYISININ %65 ORANINDA DÜŞTÜĞÜNÜ TESPİT ETTİK. 100 HANEDEN 35 HANE KALIYOR.

HESAP ORTADA;

ŞU AN FİZİKİ DURUM İTİBARI İLE 100 HANENİN BULUNDUĞU ALANDA, ASKIDAKİ İMAR PLANLARI ONAYLANDIĞINDA;

BU PLANLARIN ÖN GÖRDÜĞÜ YAPILAŞMA ŞARTLARINA GÖRE 100 HANENİN 30 TANESİ BU ALANA YAPILAMAYACAK VE TAŞINMAK ZORUNDA KALACAK.

BU ALANA YAPILACAK OLAN 70 HANENİN TAMAMINI VATANDAŞ YAPARSA 70 HANE BURADA KALACAK.  

YAPILAŞMA ŞARTLARINDA MİNİMUM İFRAZ ŞARTI 500 M2 OLARAK ŞART KOŞULDUĞU İÇİN VATANDAŞLARIMIZ KENDİ İNŞAATLARINI KENDİLERİ YAPMA İMKANI BUAMAYACAK VE MÜTEAHHİTLERİN İNSAFINA TERK EDİLECEK. BU DURUMDA DA %50 %50 SÖZLEŞME YAPILIRSA 70 HANENİN 35 HANESİ ARSA SAHİBİNE 35 HANESİ MÜTEAHHİDE KALACAK. BÖYLECE İMAR PLANLARI ONAYLANIRSA 100 HANEDEN 35 HANE KALACAK.

BU PLANLARI ANA MUHALEFET YAPMADI, ABD , İSRAİL DE YAPMADI, BU İKTİDAR VE BUNLARIN BAKANLARI BUNLARIN BELEDİYELERİ YAPTI. VATANDAŞIN YARIDAN ÇOĞUNU YERİNDEN EDECEK OLAN BU PLANLARI YAPANLARA MI VATANDAŞ OY VERECEK?? YOKSA BEYKOZLU GERÇEKTEN BEYKOZDA KALSIN DİYE ÇARELER ÜRETENLERE Mİ OY VERECEK? HEP BİRLİKTE GÖRECEĞİZ.

ÇARE VAR MI? ELBETTE VAR!!! ÇARE SAADET PARTİSİ VE EFSANE MİLLİ GÖRÜŞ BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI. SAADET PARTİSNE VERİLEN HER OY ASLINDA KENDİ GELECEKLERİNE VERİLMİŞ OYDUR.

SAADET PARTİSİ OLARAK BU SORUNLARA ANCAK BİZ ÇÖZÜM BULURUZ;

ÇÜNKÜ BİZ ÖNCE VATANDAŞI DÜŞÜNÜRÜZ

ÇÜNKÜ BİZİM KİMSEYE DİYET BORCUMUZ YOK,  MÜTEAHHİTLERE, SERMAYE SAHİPLERİNE VERİLMİŞ SÖZÜMÜZ YOK

ÇÜNKÜ BİZ YALNIZ ALLAH(C.C.) DAN KORKARIZ, HESAP GÜNÜNDEN KORKARIZ,

PEKİ SAADET PARTİSİ BU SORUNLARI NASIL ÇÖZECEK? BİZİM İÇİN ÇOK BASİT; BU ÇÖZÜM YOLLARINI BÜTÜN KAMU OYUNA İLAN EDİYORUZ VE KİMSEDEN GİZLEMİYORUZ. HERKES ALIP UYGULAYABİLİR. 

ÇÖZÜM TEKLİFLERİMİZ;

 

1-      ÖNCELİKLE İMAR PLANLARINDA ÖN GÖRÜLEN DOP KESİNTİLERİNİ BİZ %40 YERİNE MAXİMUM %20 YAPARAK, %20 VATANDAŞIMIZA KAZANDIRACAĞIZ VE 100 KİŞİDEN 20 VATANDAŞIMIZIN KALMASINI SAĞLAYACAĞIZ

 

2-      YAPILAŞMA ŞARTLARINI HESAPLARKEN NET M2  LER ÜZERİNDEN DEĞİL BRÜT M2 LER ÜZERİNDEN HESAPLANMASI İÇİN MECLİS KARARI ALACAĞIZ. BÖYLECE 1000 M2 TARLASI OLAN VATANDAŞ 800 M2 DEN İMAR HAKKI HESAPLANIRKEN BİZ TAMAMINDAN İMAR HAKKI ALMASINI SAĞLAYARAK %20 VATANDAŞIMIZA KAZANDIRACAĞIZ VE 100 KİŞİDEN 20 KİŞİYİ DAHA BEYKOZ DA TUTACAĞIZ

 

3-      BELEDİYE İKTİSADİ ŞİRKETİ KURARAK, İNŞAATINI KENDİ YAPMA İMKANI OLMAYAN VATANDAŞLARIN İNŞAATLARINI %20 KARŞILIĞI BİZ YAPACAĞIZ. BÖYLECE %50 %50 OLARAK MÜTEAHHİTE VERMEK ZORUNDA OLAN VATANDAŞLARIMIZ %30 KAZANÇ SAĞLAYACAK. BU UYGULAMA İLE 100 KİŞİDEN 30 KİŞİNİN DAHA BEYKOZ DA KALMASINI SAĞLAYACAĞIZ.

 

4-      BÜTÜN BU ÇÖZÜM YOLLARININ YANINDA KÜÇÜK ARSASI OLDUĞU İÇİN KENDİSİNE YAŞAM ALANI BÜYÜKLÜĞÜNDE DAİRE KALMAYAN  BEYKOZLULAR İÇİN DE TAKAS SİSTEMİ KURACAĞIZ VE DEĞERLİ BÖLGEDEKİ KÜÇÜK ARSALARINI BEYKOZ İÇİNDE BAŞKA YERDEKİ DAHA DEĞERSİZ ARSALARLA TAKAS YAPARAK BEYKOZDA KALMASINI SAĞLAYACAĞIZ.

 

5-      EN ÖNEMLİ VE EN BÜYÜK ÇÖZÜM PROJEMİZ İSE BÜYÜK ADA BAZINDAKİ ARAZİYE HİSSEDAR OLAN VATANDAŞLARIMIZA, KADASTRO ÇALIŞMASI YAPARAK MÜSTAKİL TAPULAR VERECEĞİZ VE YAPILAŞMA ŞARTLARINI TAŞIYACAK KÜÇÜKLÜKTE İFRAZ İMKANI SAĞLAYACAĞIZ. 500 M2 ŞARTINI KALRIRARAK YAPILAŞMA ŞARTLARINI TAŞIYAN DAHA KÜÇÜK M2 LERE İMAR HAKKI TANIYACAĞIZ.

 

BÜTÜN BU ÇÖZÜM YOLLARINDAN SONRA BİZ İNANIYORUZ Kİ BÜTÜN BEYKOZ LULAR BEYKOZ DA YAŞAMAYA DEVAM EDECEK.

BUNU SAĞLAMAK İÇİN ÖNCE İNANÇ GEREK, SAMİMİ OLMAK GEREK, OLUŞACAK RANTI MÜTEAHHİTLERE YA DA YANDAŞLARA DEĞİL BEYKZOLULARA KAZANDIRMAYA KARARLI OLMAK GEREK.

BİZ SAADET PARTİSİ OLARAK 50 YILLIK TARİHİMİZDE, AZİZ MİLLETİMİZ BİZE NE ZAMAN GÖREV VERDİYSE HER ZAMAN HİZMET ETMİŞ, ZAFERLER KAZANMIŞ VE EFSANE ÇALIŞMALARA İMZA ATMIŞIZ.

YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR…  

 

BEYKOZ İÇİN 5 YILDIZLI SAADET PROJELERİ

1-      İMAR VE ŞEHİRCİLİK PROJELERİ

A-     MÜSTAKİL TAPUYA GEÇİŞ

BÜYÜK PARSELLERDE HİSSESİ OLAN TAPU SAHİPLERİNE MÜSTAKİL TAPU VERİLECEK

B-      YERİNDE DÖNÜŞÜM

KÜÇÜK PARSEL SAHİPLERİNE DE MİNİMUM YAPILAŞMA ŞARTLARINA UYGUN ŞEKİLDE İNŞAAT YAPMA HAKKI VERİLECEK. %50 İLE MÜTEAHHİTE VERMEK ZORUNDA OLAN KENDİ İNŞAAT YAPAMAYAN VATANDAŞLARIMIZA, BELEDİYE OLARAK %20 KARŞILIĞINDA BİZ YAPACAĞIZ. HAK SAHİBİNE %30 KAZANDIRACAĞIZ. %40 OLARAK DÜŞÜNÜLEN DOP KESİNTİLERİNİ ORTALAMA %20 YAPARAK VATANDAŞIMIZA %20 KAZANDIRACAĞIZ. BÖYLECE BEYKOZLUNUN BEYKOZDA KALMASINI SAĞLAYACAĞIZ

C-      SOSYAL KONUT PROJELERİ

KÜÇÜK ARSASI OLUP İMAR GEREĞİ YETERLİ İNŞAAT HAKKI OLMAYAN VATANDAŞLARIMIZIN BEYKOZ’DA YAŞAMASINI SAĞLAMAK İÇİN SOSYAL KONUTLAR ÜRETECEĞİZ

2-      TARIM VE HAYVANCILIK PROJELERİ -

A-     BESİ ÇİFTLİKLERİ

100 BÜYÜKBAŞ OLAN 1000 ADET BESİ ÇİFTLİĞİNDE, BEYKOZLULARA SAĞLIKLI ÜRÜNLER SUNACAĞIZ. HER BİRİNDE EN AZ 3 KİŞİ İLE 3000 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAĞIZ.

B-      SÜT ÇİFTLİKLERİ

BESİ ÇİFTLİKLERİNDEKİ GİBİ BEYKOZLULARA SAĞLIKLI SÜT ÜRÜNLERİ ÜRETECEĞİZ

C-      YUMURTA ÇİFTLİKLERİ

BEYKOZ’A VE İSTANBUL’A SAĞLIKLI YUMURTA ÜRETECEĞİZ

D-     BALIK HALİ VE BARINAKLARININ DÜZENLENMESİ

SAHİL ŞERİDİ EN GENİŞ İLÇELERDEN BİRİ OLARAK UYGUN BİR YERE BALIK HALİ KURULMASINI SAĞLAYACAĞIZ.

E-      SEBZE VE MEYVE SERACILIK HİZMETLERİ

KÖYLERDEKİ TARIM ARAZİLERİNDE YILDA 2 YA DA 3 ÜRÜN ALACAK ŞEKİLDE İYİ TARIM POLİTİKASI İLE YERLİ TOHUMDAN SEBZE MEYVE ÜRETECEK VE İSTANBUL GENELİNDE  PAZARLAYACAĞIZ.

BÜTÜN TARIM VE HAYVANCILIK ÜRÜNLERİNİN %100 SATIN ALMA GARANTİSİ İLE ÜRETİLMESİNİ TEŞVİK EDECEK, PAZARLAMASINI ORGANİZE EDECEĞİZ. BEYKOZ-ET, BEYKOZ- SÜT GİBİ MARKALAR OLUŞTURACAĞIZ.

F-      ÇİÇEKÇİLİK

BEYKOZ’UN ARAZİ YAPISI VE TOPRAK YAPISINA UYGUN BİR ÇOK SÜS BİTKİSİNİN ÜRETİLMESİNİ DESTEKLEYECEĞİZ.

G-     ARICILIK

İLÇEMİZDE BULUNAN KESTANE, IHLAMUR, AKASYA VE ENDEMİK TÜRLERDEN  BAL ÜRETİMİNDE FAYDALANACAK VE DÜNYA YA BEYKOZ-BAL MARKASINI TANITACAĞIZ

H-     DENİZ ÜRÜNLERİ- TATLI SU ÜRÜNLERİ

BÖLGEMİZDEKİ TEK DALYAN OLAN İLÇEMİZİN KIYILARINDA BALIKÇILIĞI TEŞVİK EDECEK, TÜKETİMİNE DAYALI SATIŞ NOKTALARINI ARTTIRACAĞIZ.

İ-        ORMAN MEYVELERİ YETİŞTİRİCİLİĞİ

ORMANLARIMIZDA YETİŞEN VE GIDA MADDESİ OLARKA TÜKETİLEN BİR ÇOK ORMAN MEYVESİ AĞACINI İLGİLENEN VATANDAŞLARA ZİMMETLEYECEK, BAKIMI, HASATI VE SATIŞINI ORGANİZE EDECEĞİZ

J-       ORGANİK YAŞAM KÖYLERİ KURULMASI

BUĞDAYINDAN MISIRINA, DOMATESİNDEN , KARPUZUNA ÜRÜNLERİN ÜRETİLDİĞİ, İÇİNDE DEĞİRMENİ VE TOPRAK FIRINI OLAN,  KEÇİSİNDEN KOYUNUNA, MANDASINDAN İNEĞİNE BİR ÇOK HAYVANSAL GIDANIN ET- SÜT- YUMURTANIN DOĞAL OLARAK ÜRETİLDİĞİ, KÖY KAHVESİ, KÖY MEYDANI, MERASI, MİSAFİR ODASI VS. OLAN GELENEKSEL KÖY YAŞAMININ TAM OLARAK YAŞANDIĞI BİR KÖY KURACAĞIZ. YENİ NESİLLERE GEÇMİŞİN İZLERİNİ GÖSTERECEĞİZ.

K-      BEY-KOOP KURULMASI – ÜRETİCİNİN DESTEKLENMESİ

BEYKOZ KOOPERATİFİ KURARAK BÜTÜN YATIRIMCILARIMIZI VE ÇİFTÇİLERİMİZİ DESTEKLEYECEK, BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR ANLAYIŞI İLE EN EKONOMİK, EN SAĞLIKLI ÜRÜNLERİ EN UCUZ FİYATLA VATANDAŞLARIMIZA SUNACAĞIZ.

L-       BÜTÜN TESİSLERDE İHTİYACI KARŞILAYACAK GES(GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ)

TESİSLER VE MANDIRALARIMIZIN ÇATISINI GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ İLE DONATACAK, İHTİYACIMIZ OLAN ENERJİSİ ÜRETECEĞİZ. FAZLASINI DA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ÜCRETSİZ VERECEĞİZ.

3-      İSTİHDAM PROJELERİ

A-     TARIMSAL PROJELERDE ÇALIŞACAK İNSAN GÜCÜNÜN İSTİHDAM EDİLMESİ

TARIMSAL PROJELERLE YAKLAŞIK 10 BİN İNSANIMIZA İŞ SAĞLAYACAĞIZ.

B-      DÖNÜŞÜM PROJELERİNDE %20 BEYKOZLU İSTİHDAM EDİLMESİ

İLÇEMİZDEKİ İNŞAAT FİRMALARINA ÇALIŞANLARIN %20 BEYKOZLU ŞARTI KOYACAĞIZ

C-      TURİMZ PROJELERİNDE %20 BEYKOZLU İSTİHDAM EDİLMESİ

TURİZM TESİSLERİNDE %20 BEYKOZLU ŞARTI KOYACAĞIZ

D-     EV HANIMLARININ EKONOMİYE KAZANDIRILMASI

AÇACAĞIMIZ KURSLARDA EĞİTİLEN HANIMLARIN ÜRETTİKLERİ ÜRÜNLERİ SATACAKLARI EL BECERİSİ SATIŞ NOKTALARI KURACAĞIZ

E-      OTO SANAYİ SİTESİ – USTA ÇIRAK ANLAYIŞININ KAZANDIRILMASI

F-      İLÇEMİZİN UYGUN BİR YERİNE UYGUN VE SOSYAL YAŞAM STANDARTI YÜKSEK OTO SANAYİ SİTESİ KURACAK, TAMİRCİ ESNAFIMIZI VE VATANDAŞLARIMIZI KORUYACAĞIZ

4-      TRAFİK VE ULAŞIM PROJELERİ

A-     TOPLU TAŞIMANIN SOKAK BAZLI RİNG SEFERLERİNE DÖNÜŞTÜRÜLMESİ

BELLİ SAATLERDE MAHALLE SOKAK ARALARINDA RİNG SEFERLERİ KOYACAĞIZ

B-      DENİZ ULAŞIMININ BEYKOZ İÇİNDE VE DİĞER İLÇELERE YAYGINLAŞTIRILMASI

MAHALLE MERKEZLERİDEN İSKELELERE RİNG, İSKELELERDEN ÜSKÜDAR, BEŞİKTAŞ, KABATAŞ, EMİNÖNÜN’E  SEFERLER

C-      ÖZEL ARAÇLARIN GİTTİKLERİ YÖNDE DURAKLARDAN YOLCU ALMASININ TEŞFİK EDİLMESİ

GİTTİĞİ İSTİKAMETE ÜCRETSİZ YOLCU ALMAK İSTEYEN ÖZEL ARAÇ SAHİPLERİNE İMKAN

D-     ÇOK KATLI OTOPARKLAR – PARK ET DEVAM ET

UYGUN YERLERE, YERİN ALTINA  AKILLI OTOPARKLAR KURAAĞI

E-      KÖYLERDEN MERKEZE ULAŞIMIN ARTTIRILMASI

KÖYLERDEN İLÇE MERKEZİNE VE KAVACIK MERKEZE SÜREKLİ ULAŞIM SAĞLANACAK

5-      GENÇLİK VE SPOR PROJELERİ

A-     BELEDİYE GENÇLİK MÜDÜRLÜĞÜ- GENÇLİĞİN SORUNLARI VE ÇÖZÜM YOLLARI

GENÇLERİN SORUNLARI İLE İLGİLENEN SOSYOLOG VE PSİKOLOGLARIN OLDUĞU DANIŞMA MERKEZLERİ

B-      BÜTÜN MAHALLELERE SPOR KULUBÜ KURULMASININ TEŞVİK EDİLMESİ

 

C-      MEVCUT SPOR KÜLÜPLERİNE MALZEME, TEKNİK ELEMAN VE SERVİS DESTEĞİ

 

D-     HER MAHALLEYE EN AZ BİR SPOR TESİSİ – MEVCUT TESİSLERİN YENİLENMESİ

 

E-      MAHALLELERE GENÇLİK MERKEZLERİ KARIYER DANIŞMANLIĞI

 

F-      BEYKOZ SPOR KÜLÜBÜNÜN PROFOSYONEL LİGE ÇIKARILMASI

 

G-     BEYKOZ’A İKİ ADET KAPALI SPOR SALONU VE YÜZME HAVUZU- BÜTÜN BRANŞLAR

 

H-     TEKNOLOJİK EĞİTİM MERKEZLERİ- YAZILIM KODLAMA MERKEZLERİ

GENÇLERİN DIJITAL PAZARLAMA, KODLAMA, WEB TASARIM GİBİ KONULARDA ÜCRETSİZ EĞİTİLMESİ SAĞLANACAK.

 

6-      MUTLU KADINLAR MUTLU AİLELER PROJELERİ

A-     ÇALIŞAN KADINLAR İÇİN MAHALLE KREŞLERİ

UZMAN VE PROFOSYONEL KADROLARIN GÖREV ALDIĞI UYGUN FİYATLI KREŞLER

B-      KADINLAR İÇİN ÖZEL TAM TEŞEKKÜLLÜ KAPALI SPOR SALONU- YÜZME HAVUZU

KADINLARIN STRES ATACAĞI, MOTİVE OLACAĞI SPOR MERKEZLERİ

C-      EV HANIMLARI İÇİN MAHALLELERDE KADIN BULUŞMA MERKEZLERİ-SPOR ALANLARI

EVDE GÜN YAPAMAYAN HANIMLAR İÇİN UYGUN ORTAMLARDA KOMŞULUK  İLİŞKİLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ, SOHBET DERTLEŞME ZAMANLARININ OLUŞMASI

D-     EL BECERİSİ, AŞÇILIK  VE  SANATSAL EĞİTİM KURSLARI

KURSLARDA EĞİTİM GÖREN KADINLARIN KENDİ ÜRETİM İMKANLARININ SAĞLANMASI

E-      EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLERİN %100 SATIN ALMA GARATİLİ ÜRETİLMESİ 

EV HANIMLARININ EKONOMİYE KATKI SAĞLAMALARININ ÖNÜNÜN AÇILMASI

7-      ENGELSİZ YAŞAM RPOJELERİ

A-     ENGELLİ OTELİ – BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

YILDA 15 GÜN ENGELLİ VATANDAŞIN MİSAFİR EDİLEREK AİLESİNİN TATİL YAPMASININ SAĞLANMASI. UZMAN VE PROFESYONEL KADROLARLAR

B-      ENGELLİ ULAŞIM VE ACİL MÜDAHALE MERKEZİ-

24 SAAT HİZMET VERİLEN DONANIMLI ARAÇ DESTEĞİ

C-      ENGELLİLERE TIBBI MALZEME VE EKİPMAN DESTEĞİ

KOLTUK DEĞNEĞİNDEN, AKÜLÜ TEKERLEKLİ ARACA, KUAK PROTEZİNE KADAR DESTEK

D-     ENGELLİ TEDAVİ MERKEZİ

DONANIMLI VE MODERN İR FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON, RUH SAĞLIĞI MERKEZİNİN BEYKOZA KAZANDIRILMASI

 

8-      TURİZM VE KÜLTÜR PROJELERİ

A-     DOĞA  TURİZMİ GELİŞTİRİLMESİ- KAMPÇILIK- SAĞLIKLI YAŞAM KÖYLERİ

B-      TARİHİ YERLERİN ZİYARETE AÇILMASI

C-      MANEVİ BÜYÜKLERİN MEKANLARININ DÜZENLENMESİ- ZİYARET LİSTESİNE  ALINMASI

D-     SAHİLDE VE MANZARALI TEPELERDE  CAFE RESTORANT SAYISININ ARTTIRILMASI

E-      MESİRE ALANLARI , LUNAPARK VE Z KUŞAĞI ÇOCUK PARKLARININ KURULMASI

F-      HAYVANAT BAHÇESİ KURULMASI

9-      ŞEFFAF BELEDİYECİLİK PROJELERİ

A-     CANLI İHALE YAYINLARI

B-      HİZMETLERİN HER VATANDAŞ TARAFINDAN DENETLENİR OLMASI

C-      MECLİS TUTANAKLARININ VE KARARLARININ WEB SİTESİNDE İLAN EDİLMESİ

D-     MECLİS GÜNDEMİNİN TOPLANTI ÖNCESİ WEB SİTESİNDE İLAN EDİLMESİ

10-   SOSYAL PROJELER

A-     KİREMİTDERE HOBİ BAHÇESİNİN YERİNE BÜYÜK BİR NİKAH SALONU YAPILMASI

ÜCRETSİZ OTOPARKI OLAN AYNI ANDA 3 NİKAH KIYILAN, BANKA ŞUBESİ, KUYUMCUSU, ÇİÇEKÇİSİ, CAFE VE DİNLENME YERLERİ OLAN, BEYKOZ’UN MERKEZİ SAYILAN BİR YERDE  MODERN NİKAH SALONU YAPILMASI İLK İŞİMİZ OLACAK

B-      MAHALLE KONAKLARI –

EMEKLİ DİNLENME SALONLARI, KADIN MERKEZLERİ, GENÇLİK MERKEZLERİ OLAN

C-      MAHALLE MECLİSLERİ

MAHALLE İÇİN İHTİYAÇ OLAN KONULARIN TESPİT EDİLDİĞİ MAHALLE SAKİNLERİNDEN OLUŞAN MECLİSLER

D-     ÇEVRE DOSTU AKILLI MAHALLELER

AKILLI BİNALAR DEĞİL AKILLI MAHALLELER YAPARAK KENDİ ENERJİSİNİ KENDİ ÜRETEN , ATIK SUYUNU VE ÇÖPÜMÜ GERİ DÖNÜŞTÜREN MODERN AKILLI MAHALLELER

E-      KAPALI SEMT PAZARLARI – ALIŞ VERİŞ MERKEZLERİ

MERKEZİ YERLERDE HİZMET VEREN 7 GÜN AÇIK OLAN PAZARLAR

F-      KÖY PAZARLARI – DOĞAL ÜRÜNLER SATIŞ MERKEZLERİ

 

G-     BEY-KART PROJESİ

BÜTÜN BEYKOZLU VATANDAŞLARA İNDİRİM VE FARKLI İMKANLAR SAĞLAYAN KART UYGULAMASI İLE BEYKOZDA ÜRETİLEN  ET-SÜT-SEBZELERDE İNDİRİM, OTOPARK KULLANIMINDA İNDİRİM, BELEDİYEYE AİT TESİSLERDE İNDİRİM SAĞLAYAN BEYKOZ-KART UYGULAMASINI HAYTA GEÇİRECEĞİZ

 

H-     ÖĞRETMENLERE TOPLU KONUT ÜRETİMİ

BAŞARILI ÖĞRENCİ YETİŞTİREN ÖĞRETMENLERE ÖZEL İNDİRİM UYGULANACAK OLAN VE ÖĞRETMENLERİN GÖREV YAPTIĞI DÖNEMDE UYGUN KİRALARLA KULLANACAKLARI SOSYAL KONUTLAR YAPARAK ÖĞRETMEN SİRKÜLASYONUNU AZALTARAK EĞİTİM KALİTESİNİ ARTTIRACAĞIZ.

İ-        ASKIDA AŞ-EKMEK-GİYİM-YAKACAK PROJESİNİN YAYGINLAŞMASI- AŞ EVLERİ

J-       BAĞIMLILIKLA MÜCADELE – TEDAVİ MERKEZİ KURULMASI- ÖNLEYİCİ TEDBİRLER

11-   EĞİTİM VE SAĞLIK PROJELERİ

A-     YABANCI DİL EĞİTİM MERKEZİ

B-      OKUL ÖNCESİ KREŞLER

C-      HER OKULA TEMİZLİK VE GÜVENLİK ELEMANI İSTİHDAM EDİLMESİ

PİSLİKTEN WC KULLANAMAYAN VE HASTA OLAN ÖĞRENCİLER HEPİMİZİN SORUNU, HER OKULA TEMİZLİK ELEMANINI VE GÜVENLİK ELEMANINI BELEDİYE KARŞILAYACAK

D-     SAĞLIK MESLEK YÜKSEK OKULU KURULMASI

E-      TURİZM MESLEK YÜKSEK OKULUNUN KURULMASI

F-      BÜTÜN OKULLARIN VE HASTANELERİN PERİYODİK BAKIMLARININ YAPILMASI

12-   SOKAK HAYVANLARI

A-     SAHİPLENMENİN DESTEKLENMESİ

B-      BELİRLİ BÖLGELERDE AÇIK HAVA BAKIM ALANLARI KURULMASI

C-      KORUNAKLI YUVALARIN BÜTÜN BEYKOZ’A DAĞITILMASI

23-02-2019 1192 Yorum yok. Yorum Ekle
Hacı Arıcı

AH ESKİ GÜNLER ESKİ BAYRAMLAR

14-08-2019 Yorum yok. 1456
Osman Topuz

OLACAK GİBİ DEĞİL AMA

05-08-2019 Yorum yok. 1208
Ozan Derviş

VATANDAŞ SEÇİMİ GERİDE BIRAKTI “YA SİZ”

05-08-2019 Yorum yok. 1597
Neyir Erkan Şişman

GERİ DÖNÜŞÜM

05-08-2019 Yorum yok. 1084
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

MESUDİYE GERÇEĞİ…

05-08-2019 Yorum yok. 987
Makbule İnaç

Babalar hep sahipsizdir

05-08-2019 Yorum yok. 1115
Bilal Karabacak

BEYKOZ DERNEKLERİ ÇOCUKLAR İÇİN BİRLEŞTİ

05-08-2019 Yorum yok. 775
Çiğdem Topatan

ULTRA MARATON NEDİR?

05-08-2019 Yorum yok. 595
Zeynep Küçük

Spor ve Çocuk

05-08-2019 Yorum yok. 987

OKUMALI VE OKUTMALIYIZ

05-08-2019 Yorum yok. 787
Yaprak Akın

HUZURLU BİR GELECEK İSTİYORUM

05-08-2019 Yorum yok. 1385
Rabia Yıldız

ANTİBİYOTİK VE AĞRI KESİCİ

20-06-2019 Yorum yok. 1817
Asiye Çakır

DÜĞÜM....

20-06-2019 Yorum yok. 1932