İstanbul’dan Atina’ya “Gönülleri Mest Eden Konser”

14-03-2019 680 Yorum yok. Yorum Ekle

Anadolu Hisarı Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde Nevin Çalışkan’ın Şefliğini ve Sanat Yönetmenliğini yaptığı Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu İstanbul’dan Atina’ya Esintiler konseri ile davetlilerini mest etti.


Acemkürdi Fasıl, Semai Kahvehanesi Şarkıları, İstanbul’dan Atina’ya İki Dilli Şarkılar ve İstanbul Türküleri adı altında kategorize edilen programda, koro üyeleri çeşitli şarkılar ile sola yaparak gönülleri mest ederken, koronun en renkli simalarından Raci İzci, Barbaros Eskin ve Tuncay Ünde’den oluşan Grup RBT okudukları şarkıdaki koreografileriyle izleyenleri kırıp geçirdiler.


Musiki gecesine, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı eşi Fatma Katırcı ile katılırken, Kosova Prizrenliler Derneği Yönetimi, AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Beykoz eski Belediye Başkan Yardımcısı Ali Bilir, Ağız ve Diş Hastanesi Başhekimi Dr. Ömer Besim Olcay, Nüfus Müdürü Nihade Kılıç, SGK Müdürü Ferda Özkalender, Bağcılar Seçim İşleri Müdürü Ümmühan Ayan, Beykoz Belediyesi Kültür Müdürü Yavuz Kakı, Tokatköy Ortaokulu Müdürü Müzeyyen Özgür, Akıllı Karıncalar Ana Okulu Sahibi Nuray Özanar, Trakyalılar Dernek Başkan Yardımcısı Tuncay Yörüten, Kanlıca Mahallesi Muhtarı Yusuf Kıroğlu, Ressam İlknur Bakoğlu, Eczacı Dilek Ak, İş Adamı Taner Mert oldukça kalabalık olan salonda görebildiğimiz diğer konuklar oldu.


Şef Nevin Çalışkan, sahnenin ışık ambiyansından görebildiği kadarıyla, konuklarına ismen teşekkür ederken, doğum günü olmasına rağmen kardeşi Nihat Şişmanoğlu ve ailesinin diğer fertlerine de özel teşekkür etti.


Şef Çalışkan ayrıca, konserin ertesi günü tıp bayramı olması sebebiyle, Konserin Sunucusu Dr. Ömer Önder ve Beykoz Ağız ve Diş Hastanesi Başhekimi Dr. Ömer Besim Olcay’ın Tıp Bayramlarını da tebrik etmeyi unutmadı.


Özenle seçilmiş eserlerin, birbirinden değerli sazendeler ve koro üyeleri tarafından icra edildiği gecenin finalinde, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı 8 Mart Dünya Kadınlar günü sıcaklığında Şef Nevin Çalışkan ve koronun kadınlarına çiçek takdim etti.


Dr. Ömer Önder, Dr. Ömer Besim Olcay ve Koronun Moda Tasarım Ekibine çiçekler takdim edildikten sonra, kültür ortamlarında sesini kullanmasıyla bilinen Kaymakam Ahmet Katırcı’nın da bir türkü okuması sonrası koro üyelerinin arasına geçerek gecenin final şarkısını birlikte seslendirdiler.


Baharın karşılanışı edasıyla, tam bir musiki rüzgarının estiği gecede zaman zaman Türkçe ve Yunanca okunan eserlerin oluştuğu rüya gecenin sonunda konuklar her zaman olduğu gibi başta Nevin Çalışkan olmak üzere tüm koro üyelerini tebrik etme yarışına girdiler.


Not: Haberde kullanılan fotoğrafların orijinalleri ve daha fazlası 97 karelik fotoğraf galerimizdedir.

 


Videolar

Toplam 1 video bulundu.

Fotoğraf Galerisi


14-03-2019 680 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

UNUTMAYALIM SEÇİM GERİDE KALDI

01-05-2019 Yorum yok. 1333
Makbule İnaç

Bahar Ayının Müjdecisi HIDRELLEZ

01-05-2019 Yorum yok. 655
Taner Mert "Mert Beykozlu"

Hiç Düşündük mü?..

01-05-2019 Yorum yok. 472
Hacı Arıcı

RAHMET AYI RAMAZANA GİRERKEN

01-05-2019 Yorum yok. 602
Zeynep Küçük

Bakla ve Gül Kokusu

01-05-2019 1 yorum. 453
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

OTİZM ve FARKINDALIK

01-05-2019 Yorum yok. 627
Yaprak Akın

İyi Niyet...

01-05-2019 Yorum yok. 427
Asiye Çakır

DÜRÜSTMÜSÜNÜZ?

01-05-2019 Yorum yok. 1204
Çiğdem Topatan

SANAT EĞİTİMİNİN ÇOCUK GELİŞİMİNE ETKİSİ

27-03-2019 Yorum yok. 986
Ergin Tüfekçi

Sevgili Beykoz

02-03-2019 Yorum yok. 1155