COŞKUN TOSUN’LA BİR ARAYA GELEN İŞİTME ENGELLİLERDEN SEVİNÇ GÖZYAŞLARI

26-03-2019 636 Yorum yok. Yorum Ekle

CHP İncirköy Seçim İrtibat Bürosu’nun konukları bu kez siyasiler değil, işitme engelli vatandaşlar oldu.

Beykoz İşitme Engelliler Platformu üyelerinden oluşan kalabalık grup, Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun’u alkışlar eşliğinde karşıladı. Buluşmada Coşkun Tosun’un eşi Nurgül Tosun, çok sayıda CHP Meclis Üyesi Adayı ve partililer de hazır bulundular.

Toplantıdaki iletişim, işaret dili bilen tecrübeli bir eğitmen tarafından sağlandı.

“TAŞTAN, TOPRAKTAN, ASFALTTAN ÖNCE ENGELLİ-ENGELSİZ VATANDAŞLARIMIZI DÜŞÜNÜYORUZ”

Kısa bir açılış konuşması yapan Meclis Üyesi Adayı Füsun Sökmez, “Beykoz’un göz ardı edilen imarını, yollarını, trafiğini hep konuştuk belki ama ihmal edilen insanlarını hele hele engellilerimizi ne kadar konuştuk acaba? İşte gördüğünüz gibi burada Yaşanacak Beykoz İçin 41 Proje broşürümüz var. Detaylarını birazdan Coşkun başkanım sizlere anlatacak ama şunu bilin ki; biz taştan, topraktan ve asfalttan önce engelli-engelsiz insanlarımız düşünüyoruz. Onun içinde bu akşam burada Beykoz İşitme Engelliler Platformu üyesi hemşehrilerimizle bir aradayız, omuz omuzayız” dedi.

“BÜTÜN ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN TÜM TALEPLERİ KARŞILANACAKTIR“


Daha sonra söz alan CHP adayı Coşkun Tosun ise “Bu güzel, bu kıymetli buluşmada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. İnanın bana, bugüne dek yaptığımız en güzel ve faydalı programın bu olduğunu düşünüyorum. Bizler ekip olarak elbette Beykoz’un tüm sorunlarına vakıfız derken, Beykoz’umuzda yaşayan engellilerimizin yaşadığı sıkıntıları ayrı tutmadık. Çünkü dersimize çok çalıştık, hala da çalışmaya devam ediyoruz. Dolayısıyla engelli kardeşlerimin ihtiyaç duyduğu tüm gereksinimleri önceliğimiz olarak programımız da yer alıyor. Üstelik sadece işitme engelli vatandaşlarımızın değil diğer engellilerin de ihtiyaçlarını kapsayacak şekilde büyük projelerle huzurlarınıza geldik. O yüzden şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, buradaki kardeşlerimin tüm taleplerinin karşılanacaktır. Bu benim kardeşlerime sözüm olsun” dedi.

İŞİTME ENGELLİLERE LOKAL YAPTIRILACAK

Tosun’un bu sözleri işitme engelliler tarafından büyük bir mutluluk ve sevinçle karşılandı. Coşkun Tosun’a soru sormak isteyen bir platform üyesi, “Beykoz’da işitme engelliler için bir dernek veya lokalin olmaması yüzünden bir araya gelebilmek için Üsküdar’a ya da Kartal’a gitmek zorundayız. Bize böyle bir dernek kuracak mısınız?” dedi. Bunun üzerine Tosun’un cevabı “Bunun sözünü hemen veriyorum size. İşte Mimar Ahmet Erkurtoğlu da burada. O planını projesini çizer, ben de hemen yaptırırım.” cevabını verdi.

BELEDİYEDE İŞARET DİLİ BİLEN PERSONEL SÖZÜ


Daha sonra söz alan bir işitme engelli vatandaş, ”Beykoz’da işitme engelli olmak çok zor bir durum. Hastaneye, mahkemeye ya da belediyeye işimiz düştüğünde kimse biz anlamıyor. Resmi kurumlarda dili bilen görevlilere ihtiyacımız var” deyince, Tosun, “Size söz veriyorum, belediyeyi kazandığımız andan itibaren sadece size hizmet için bir görevliyi istihdam edeceğiz. Nerede bir işiniz olursa çağıracaksınız ve size hizmet edecek” dedi.

BAZI İŞİTME ENGELLİLER GÖZYAŞLARINI TUTAMADILAR

Başka bir platform üyesi de “Aramızda Dünya, Avrupa hatta Olimpiyatlarda derece alan işitme engelli sporcular var. Güreşçisi, futbolcusu, atleti. Ama Beykoz’da antrenman yapacak sahalar olmadığı için bizler gidip İstanbul’un başka ilçelerinde çalışmak zorunda kalıyoruz. Bize antrenman yapabileceğimiz yerleri yapacak mısınız” diye yönetti sorusunu. Coşkun Tosun ise “Ben zaten spordan gelen bir kişiyim. Bu söyledikleriniz benim için yapılması en kolay şeyler. Elbette yapacağım” dedi. Bu arada salondaki bazı işitme engellilerin duygulandığı ve gözyaşlarını tutamadıkları gözlendi.

ARTIK AK PARTİ’YE DEĞİL CHP’YE OY VERECEĞİM


Bu yanıtlardan sonra ayağa kalkan bir başka platform üyesi ise “Bugüne dek sadece AK Parti’ye oy verdim. Ama bize verdikleri hiçbir sözü tutmadılar. Hep bize yalan söylediler. Bu seçimde ilk defa güvenerek ve kime oy verdiğimi bilerek CHP’ye oy vereceğim.” dedi.

Çalışmalarının meyvelerini verdiğini ifade eden Coşkun Tosun, “Görülüyor ki Beykoz’da engelli vatandaşlarımıza bir engel de onların dertleriyle ilgilenmeyen yerel yönetim olmuş. Ama sadece birkaç gün daha sıkın dişinizi. Sizlerin de destekleriyle göreceksiniz martın sonu bahar olacak” şeklinde konuştu.

Toplantının ardından Coşkun Tosun ve eşi Nurgül Tosun, Beykoz İşitme Engelliler Platformu üyeleri ile bir aile fotoğrafı verdi.

Haber Kaynağı: Belediye Başkan Adayı Basın Danışmanı

Anahtar Kelimeler : CHP,Beykoz,Seçim,CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun26-03-2019 636 Yorum yok. Yorum Ekle
Hacı Arıcı

AH ESKİ GÜNLER ESKİ BAYRAMLAR

14-08-2019 Yorum yok. 1451
Osman Topuz

OLACAK GİBİ DEĞİL AMA

05-08-2019 Yorum yok. 1205
Ozan Derviş

VATANDAŞ SEÇİMİ GERİDE BIRAKTI “YA SİZ”

05-08-2019 Yorum yok. 1595
Neyir Erkan Şişman

GERİ DÖNÜŞÜM

05-08-2019 Yorum yok. 1074
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

MESUDİYE GERÇEĞİ…

05-08-2019 Yorum yok. 978
Makbule İnaç

Babalar hep sahipsizdir

05-08-2019 Yorum yok. 1109
Bilal Karabacak

BEYKOZ DERNEKLERİ ÇOCUKLAR İÇİN BİRLEŞTİ

05-08-2019 Yorum yok. 771
Çiğdem Topatan

ULTRA MARATON NEDİR?

05-08-2019 Yorum yok. 592
Zeynep Küçük

Spor ve Çocuk

05-08-2019 Yorum yok. 977

OKUMALI VE OKUTMALIYIZ

05-08-2019 Yorum yok. 778
Yaprak Akın

HUZURLU BİR GELECEK İSTİYORUM

05-08-2019 Yorum yok. 1379
Rabia Yıldız

ANTİBİYOTİK VE AĞRI KESİCİ

20-06-2019 Yorum yok. 1803
Asiye Çakır

DÜĞÜM....

20-06-2019 Yorum yok. 1920