GÜZELCEHİSAR İLKOKULUNDA AKADEMİK SEMİNER

05-04-2019 410 Yorum yok. Yorum Ekle

Mehmet Bakır Sarımurat Yönetimindeki Anadoluhisarı Güzelcehisar İlkokulu, Veli Akademisi ismini verdikleri eğitim seminerleri kapsamında, Bağımlılığı Engelleme, Mücadele ve Eğitim Vakfı (BEMEV) işbirliği içerisinde, Ünlü Psikolog Yeşim Akıncı ile öğrenci velilerini buluşturarak unutulmaz anlar yaşanmasına vesile oldular.


Veli Akademisi programları kapsamında birçok akademisyenin programlarına katılan veliler okulun çok amaçlı salonunu Ünlü Uzman Psikolog Yeşim Akıncı’yı dinlemek üzere tamamen doldurdu.


Konuklarını kısa bir süre makamında ağırlayan Okul Müdürü Mehmet Bakır Sarımurat, salona geçildiğinde BEMEV Vakfı Başkan ve Yöneticileri ile Velilerine hitaben yaptığı kısa bilgilendirmede, ön çalışması çok hassas yapılmış bir uygulama ile velilerini bu tür bilgilendirme eğitimleri ile buluşturduklarını, bu düşünceyle gerçekleştirdikleri çalışma programına bugün katkı koyacak olan BEMEV Bağımlılığı Engelleme, Mücadele ve Eğitim Vakfı Başkan ve Yöneticileri ile günün konuşmacısı Ünlü Psikolog Yeşim Akıncı’ya teşekkür etti.


BEMEV Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Uğur Okay’da yaptığı konuşmada vakıflarının amacının her türlü bağımlılık ile mücadele olduğunu ve günümüzdeki bağımlılıkların yeni nesil araçlar ile hedef kitlesine ulaştırılmaya çalışıldığını vurgulayarak vakıf çalışmalarından örnekler sundu.


Televizyon ekranlarından yakinen tanınan Ünlü Uzman Psikolog Yeşim Akıncı’nın, velilere gerçekleştireceği özel sunumu için sahneye çağrılmasıyla programın velilere özel bölümü başlamış oldu.


Alanındaki başarılı çalışmalarıyla bilinen ve bunu kitlesine çok iyi ileten Yeşim Akıncı, okul velileri ile kurduğu iletişimin getirisiyle, sunumunu soru cevaplar ile de süsleyerek interaktif bir süreç yaşanmasını sağladı.


Yaklaşık bir buçuk saat süren sunumun da, çağımızın bulaşıcı hastalığı olan bağımlılık ile ilgili aile içerisindeki hatalar zinciri ve alınması gereken önlemlerin, bireylerin toplumsal sorumlulukları ile devam ettirmeleri gerektiğinin altını çizdi.


Konuşmacı bağımlılığın anne karnından başlayan bölümünden, güncel yaşamındaki yaş evrelerinde yaşanmışlığın boyutlarını çarpıcı örneklemeler ile aktardı.


Konunun özünde bağımlılık ile olan mücadelede en büyük kusurun velilerde olduğu ve velilerin bu konuda kendilerini hazırlamalarıyla rahatlıkla üstesinden gelebilecekleri vurguladı.


Psikologun sunumundaki samimiyet, verdiği çarpıcı örneklerden, oldukça etkilenen okul velileri, psikologu hem özel hem de genel olan soru yağmuruna tuttular.


Eğitim seminerinin bitiş saati biraz sarkınca, anne veya babalarının okulda olduğunu bilen öğrencilerden salonu girenlerin olmasıyla, hem öğrenciler hem de veliler arasında Psikolog Yeşim Akıncı ile bütünleşen sevgi yumağı oluştu.


Yeşim Akıncı konuklarına “Mutluluğu Seçtim Ya Sen ?” isimli Kitabını imzalayarak öğrenci ve veliler ile hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle program sona erdi. Etkinliği Beykoz Yerel Basınından sadece Doğuş Haber İmtiyaz Sahibi Ozan Derviş takip ederken, Okul Müdürü Mehmet Bakır Sarımurat konuklarını Tarihi Göksu Deresi kenarında yemeğe davet etti.

Not: Ana sayfada kullanılan fotoğrafların tamamının orijinalleri ve çok daha fazlası fotoğraf galerimizde mevcuttur.


Videolar

Toplam 1 video bulundu.

Fotoğraf Galerisi


05-04-2019 410 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

Bir Yerel Seçim Daha Kapımızı Çaldı

27-03-2019 Yorum yok. 1069
Neyir Erkan Şişman

Oy Ver!

27-03-2019 Yorum yok. 1069
Hacı Arıcı

SAYGINLIK DEĞERİMİZ

27-03-2019 Yorum yok. 818
Taner Mert "Mert Beykozlu"

Geçmişte Kalan Tatlı Hatıralar

27-03-2019 Yorum yok. 926
Çiğdem Topatan

SANAT EĞİTİMİNİN ÇOCUK GELİŞİMİNE ETKİSİ

27-03-2019 Yorum yok. 856
Yaprak Akın

İMAR AFFI'NIN FAYDASI NASIL OLUR

27-03-2019 Yorum yok. 452
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

BARİ BUNU YAPIN…

27-03-2019 Yorum yok. 672
Asiye Çakır

EN BÜYÜK ZENGİNLİK

27-03-2019 Yorum yok. 1435
Zeynep Küçük

Gel De İçme!!!

02-03-2019 Yorum yok. 1003
Ergin Tüfekçi

Sevgili Beykoz

02-03-2019 Yorum yok. 964
Makbule İnaç

Baktığını Görmek

30-01-2019 Yorum yok. 1181