ENGELSİZ UMUTLAR DERNEĞİNİN SAKARYA ÇIKARTMASI

24-06-2019 1130 Yorum yok. Yorum Ekle

Beykoz Engelsiz Umutlar Sosyal ve Kültürel Yaşam Derneği, Sakarya Ampute Engelliler Spor Kulübü Derneği’nin etkinliğe katılmak üzere Sakarya’ya gitti.


Beykoz Engelsiz Umutlar Derneği Başkanı Dilek Bülbül’ün kafile Başkanlığını yaptığı Dernek Yönetimi, Derneğin Özel Eğitim alan öğrencileri Vural Bülbül, Giray Mutluer ve Samet Selek ile ailelerinin katıldığı yolculuğa Sanatını tüm İstanbul’a kanıtlayan El Sanatları ve Tasarım Sanatçısı Osman Topuz’da Beykoz’daki tüm STK’lara verdiği destek gibi Engelsiz Umutlar Derneği’nin davetini kırmayarak kafileyi yalnız bırakmadı.


Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Kuru’nun tedarik ettiği minibüs ile yapılan oldukça neşeli ve güzel yolculuk sonrası, kafileyi Adapazarı girişinde Sakarya Ampute Engelliler Spor Kulübü Derneği Genel Kaptanı Ömer Ali Aydın karşılarken, birlikte Adapazarı Kültür Merkezi’ne gelindiğinde Sakarya Ampute Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Sinan Panta ve Yönetim Kurulu Üyeleri karşıladı.


Kafile oldukça sıcak ve samimi bir karşılanmanın ardından kısa bir süre Ömer Ali Aydın’ın konuğu olarak Kültür Merkezindeki Cafe’de misafir edilmesinden sonra etkinlik alanına geçildi.


Kokteyl sonrasından, Sakarya’nın değerli Protokolü ve Engelli Sporcular Derneği Üyeleri ile Vatandaşların hazır bulunduğu etkinlik salonuna geçildiğinde, Beykoz Engelsiz Umutlar Derneği kafilesi coşkulu alkışlar ile karşılandı.


Üsküdar Kuzguncuklu Tiyatro Sanatçısı ve Yönetmen Kemal Denizci ile Yaşam Koçu Şebnem Şenlen Eriş’in başarılı sunumuyla etkinlikte “Özrümle Değil Özgürlüğümle İlgilen” başlığı bütün açılımıyla davetlilere aktarıldı.


Etkinliğin müzik bölümlerinde Sakaryalı Rapçi Sanatçılar Alphan Kurtoğlu ve Erhan Açiler ile Beykoz Engelsiz Umutlar Derneği Özel Öğrencileri Giray Mutluer, Vural Bülbül ve Samet Selek’in canlı performansları davetlileri coştururken, Rapçi Sanatçıların final şarkılarına Beykoz kafilesinin oturduğu yerden eşlik etmesine duyarsız kalmayan Sanatçılar kafilenin yanına giderek grubu komple sahneye almasıyla ortaya muhteşem görüntüler çıktı ve tüm salon final şarkısı ve dans gösterilerini dakikalarca alkışladı.


Sakarya Ampute Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Sinan Panta, yaptığı konuşmada, Ampute Milli Futbol Takımında oynayan Sakarya Ampute Futbol Takımının Oyuncuları Ömer Güleryüz ve Kemal Güleş başta olmak üzere tüm sporcularına, salonda bulunan tüm misafirlere ve Beykoz’dan özel olarak gelen Engelsiz Umutlar Derneği’ne teşekkür ettikten sonra Ampute Engelliler dünyası başta olmak üzere tüm engelli dünyasının sorunlarını etkileyici konuşma ile dile getirirken ilgi ve alakanın yetersizliğine parmak bastı.


Etkinlikte ayrıca, Sakarya Ampute Futbol Takımının Oyuncuları Ömer Güleryüz ve Kemal Güleş başta olmak üzere, programın oluşmasına katkı sunan kurum ve kuruluşlar ile derneğin destekçilerine özel teşekkür plaketleri verilirken, plaket vermeye ve almaya gelen konuklar duygularını paylaşma fırsatı buldular.


Engelsiz Umutlar Derneği Başkanı Dilek Bülbül, Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Kuru ve Başkan Yardımcısı olarak Ozan Derviş’e de plaket takdim edildi. Plaket takdiminde Dernek Başkanı Dilek Bülbül’ün talebiyle Ozan Derviş yaptığı konuşmada, Engelsiz Umutlar Derneği’nin bu güzel etkinliğe gelmesine vesile olan Ömer Ali Aydın’a, Sakarya Ampute Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Sinan Panta’ya teşekkür ettikten sonra, Spor Kulübü Derneği Başkanı Sinan Panta’nın vurguladığı Engelli Dünyasına olan ilgisizliğin aksine Beykoz’da engelli dünyasına olan ilginin çok daha fazla olduğunu ve kendilerini Engelsiz Umutlar Derneği’nin düzenlediği bir etkinliğine katılmaları için davette bulundu.


Her iki derneğin yöneticilerinin ikili görüşmelerinde iki kardeş dernek olma düşüncesi kabul edilmiş olup yakın zamanda bir araya gelinerek yapılacak protokol ile resmileştirme kararına varıldı. 


Etkinlik finalinde ki muhteşem dans gösterisi sonrası önceden sahneye yerleştirilen futbol topları protokol konukları tarafından davetlilere atılması sonrasında çekilen hatıra fotoğrafı ile etkinlik son buldu.


Sinan Panta ve Yöneticileri Beykoz kafilesini uğurladıktan sonra. Kafileyi Adapazarı girişinde karşılayan Ömer Ali Aydın aynı şekilde misafirperverliğin en güzel örneğini göstererek Beykoz kafilesini Adapazarı çıkışından uğurladı.


İl dışında mükemmel bir etkinliğe destek vermenin mutluluğunu yaşayan Engelsiz Umutlar Derneği kafilesi akşam saatlerinde güzel bir yolculuktan sonra Beykoz’a geldi.

 

Not: Haberde kullanılan fotoğrafların tamamının orijinalleri ve daha fazlası fotoğraf galerimizdedir.


Videolar

Toplam 1 video bulundu.

Fotoğraf Galerisi


24-06-2019 1130 Yorum yok. Yorum Ekle
Tuncay Ünde

STAJYER YAZARLIĞA BAŞLARKEN

04-11-2019 Yorum yok. 673
Ozan Derviş

Kültür Sanat ve Beykoz

28-10-2019 Yorum yok. 1957
Neyir Erkan Şişman

ASKERİMİZE SELAM OLSUN

28-10-2019 Yorum yok. 1047
Cüneyt Pulant

İnsanlık ve Makam Sahibi Olmak

28-10-2019 Yorum yok. 1895
Osman Topuz

Ey İnsan

28-10-2019 Yorum yok. 987
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOKTUR

28-10-2019 Yorum yok. 964
Hacı Arıcı

KARDEŞİZ, TEK VÜCUT, TEK BİR MİLLETİZ!

28-10-2019 Yorum yok. 535
Çiğdem Topatan

Kyzikos...

28-10-2019 Yorum yok. 585
Bilal Karabacak

Beykoz’da etkinlikler arka arkaya gerçekleşiyor

28-10-2019 Yorum yok. 722
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

O…

28-10-2019 1 yorum. 914
Asiye Çakır

YARIN DEĞİL BUGÜN

28-10-2019 Yorum yok. 1559
Yaprak Akın

BİR SANİYEMİZ BİLE ÇOK DEĞERLİ

28-10-2019 Yorum yok. 610
Makbule İnaç

KADIN İSTERSE BAŞARIR ÇÜNKÜ O BİR ANNE O BİR KADIN

02-10-2019 Yorum yok. 1161
Zeynep Küçük

Spor ve Çocuk

05-08-2019 Yorum yok. 1345

OKUMALI VE OKUTMALIYIZ

05-08-2019 Yorum yok. 989