Dünya Bizi Konuşuyor

01-05-2020 1999 Yorum yok. Yorum Ekle

Gururluyum, mutluyum “Evde Kal, Sağlıklı Kal” çağrısına uyanlardanım. Tüm dünya Türkiye'nin salgınla mücadeledeki başarısını konuşuyor. Ülkenin sağlık alt yapısının güçlü olduğu, bu sayede yoğunluktan dolayı hastanelerimiz hizmet veremez duruma gelmeden salgını kontrol altına aldığımız anlatılıyor.

ABD, İsveç, Almanya hastalara “yer yok sakın hastaneye gelmeyin” derken, Ülkemizin Sağlık Bakanı’nın hastanelerimizde yoğunluk yok. Belirtileri gösteren tüm vatandaşlarımızı, vakit kaybetmeden en yakın sağlık kuruluşuna başvursun açıklaması Ülkemin, Türkiyemin başarısını özetliyor.

Bu başarıyı görüp susanlar var, birde susmak zorunda olanlar var. Salgının başından beri felaket tablosu çizen sözde bilim insanları. Yanlış anlaşılmasın, meselenin ciddiyetini anlatmak için karamsar tablo çizenlere, dikkatli olmamızı isteyenlere, alarm zillerini çalarak toplumu ikaz edenlere değil sözüm.

İlacımız yok, acil servis dolu, solunum cihazı kalmadı, vaka sayısı katlanarak büyüyor, İtalya’dan bile kötü durumdayız, mutlaka sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli, gerçek rakamlar toplumdan saklanıyor, bilim kurulu gerçekleri topluma açıklasın ya da istifa etsin saçmalıklarını tekrarlayanları hatırlatmak istemiyorum.

Şimdiye kadar üç bine yakın insanımızın canını almış bir salgın üzerinden bile, siyaset yapmaya gayret eden, işler kötü gidince hükümeti ne de güzel eleştiririz diye ellerini ovuşturanlar yok muydu zannediyorsunuz?

Sayıları o kadar çok ki her gün en kötü senaryoyla ilgili rakam paylaşıyorlardı. Böyle giderse, vaka sayımız haftaya beş katına çıkacak diyorlardı. İstanbul’da Çavuşbaşı ve Kilyos’ta toplu mezar açıldı yalanları atıyorlardı.

Ne oldu…!

Şimdi hepsi sustu. Ne akıllandılar yola geldiler, ne de salgıla mücadelenin başarılı olmasınadan mutlular. Sadece yalanları tükendi. Çarpıtacak yeni malzeme, eğip bükecek başka rakamlar bulana kadar mecburen susacaklar.

Sevgili Okurlarım, siyasi olarak sakın algılamayın, bu ülkenin başarısı için gururlanan ve başarıyı her kim hak ediyorsa alkışlayan taraftayım. Rahmetli Özal, ihracata dayalı ekonominin temellerini 1980’li yıllarda atarken “İyi ki bizde petrol yok. Aksi halde bizde petrol ile geçinir, sanayileşemezdik. Hamdolsun petrole bağımlılığımız kontrol edilir noktada” diyordu.

Tarımda zaten şanslı bir ülkeyiz. Şimdide sağlık sektöründe dünyaya inanılmaz reklam yaptık. Sağlık turizmimiz patlayacak. Solunum cihazı ürettik. Tanesi araba fiyatına 35-75 bin dolardan satma şansımız var. Bu alanda markalaşmamız söz konusu.

Benim görüşüm tabi katılır veya katılmazsınız. Sağlık konusunda yerliliği ve istihbaratı güçlendirirsek, tüm dünyayı arkamızda bırakabiliriz. Yazılıma, gençlere yatırım yaptığımızda da teknoloji gelecek, bu üç sektör geleceği belirleyecek.

Sağlıklı günlere tekraren, kısa zamanda kavuşmak dileğiyle sağlıklı kalın ama evde kalın…

Sevgiler…

Tuncay Ünde

Cumhurbaşkanı Doğruyu Söylemiş!..

17-06-2021 Yorum yok. 850
Ozan Derviş

ALLAH VE CAN KORKUSU OLMAYANLAR DEVAM ETSİN

08-05-2021 Yorum yok. 1034
Neyir Erkan Şişman

KAPALIYIZ

08-05-2021 Yorum yok. 734
Osman Topuz

Yaşama İnat

08-05-2021 Yorum yok. 517

İYİ AİLE OLABİLMEK

08-05-2021 Yorum yok. 700
Yaprak Akın

YENİ NESİL BAYRAMLAR

08-05-2021 Yorum yok. 415
Cüneyt Pulant

Gülümsemeyi Hiç Unutmayalım

08-05-2021 Yorum yok. 1320
Makbule İnaç

HIZIR GÜNLERİ - SABUN KOKULU BAYRAMLAR

08-05-2021 Yorum yok. 834
Asiye Çakır

NEREDE ESKİ BAYRAMLAR

08-05-2021 Yorum yok. 1542
Hacı Arıcı

RAMAZANDAKİ İBADETLERİMİZİ BİR ÖMRE AKTARALIM

08-05-2021 Yorum yok. 1076
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

NELER OLUYOR…

08-05-2021 Yorum yok. 682