KÜFÜR MİKROBU VİRÜS MİKROBU!

25-06-2020 5774 Yorum yok. Yorum Ekle

Gönül dostları;

Virüs, Allah’ı ve O’nun adaletini unutup güçlülük psikozu ile toplumları ekonomik köle yapanlara etkin bir uyarıdır. Yalnız onlara değil, köleliğe razı olup sömürülmeyi kabul edenlere de aynı oranda kesin uyarı niteliği taşımaktadır.

Dünyanın zalimleri, İslam ülkelerinin nimetlerine göz dikip saldırıyorlar. Saldırdıkça sömürüyorlar. İslam toplumları arasına fitne tohumu ekiyor ve yaymaya çalışıyorlar. Suriye’yi hayalet bir ülkeye çevirdiler. Zulüm hız kesmiyor, zâlim doymuyor, mazlum direnmiyor. Sömüren de zâlim, sömürülen de zâlim pozisyonuna giriyor. Bütün dünya zâlim sömürücüleri hız kesmiyor, onların zulümlerine karşı koyup kıyam etmeyen ve i’tikadî değerlerine sahip çıkmayan Müslüman kesimler de kendi değerlerini düşünme zahmetine katlanmak bile istemiyorlar. Alıştıkları hayata adapte olmaktan âdeta keyifleniyorlar.

Kısacası; hemen herkes zulüm kategorisinde yerini alınca kâinatı adaletle yaratan ve adaletle yöneten Allah Teâlâ, ordularından biri olan virüsü harekete geçirdi. Göklerin ve yerin orduları ancak Allah’a aittir. Allah Âlim’dir, Hâkim’dir. (Fetih:48/4) Allah Teâlâ’nın görülmeyen ordularından biri olan virüs, kısa bir sürede bölgeleri, ülkeleri, okyanusları aşarak dünyayı etkisi altına aldı. İnsanların yürekleri hoplamaya ve ekonomileri çökmeye başladı. İş hayatı felç oldu. İnsanlar, evlerine kapanmaya mahkûm oldular. Özgürlüklerini kaybettiler. Dindarı da dinsizi de kâfiri de ateisti de insan olarak herkes, hayal ötesi erozyon olayını yaşadı. Hiçbir hak iddia edemeden ve başına gelene boyun eğip kabul etti. Edecek de…

Ey Resûl’üm! Her ümmeti, diz çökmüş bir halde göreceksin. Her ümmet, kitabına çağırılacaktır. “Yapmış olduğunuz şey ile bugün cezalandırılacaksınız denilecektir.” (Casiye:45/28) Bu büyük çapta insanlık değer kaybı yaşayan insanda zırnık kadar değer ve itibarı kaldıysa her işgalci zâlim, pılını pırtısını toparlayıp işgal ettiği ülkeleri bırakıp kendi sınırları dâhiline çekilme zorundadır. Ya çekilmezse: Göklerin ve yerin orduları ancak Allah’ındır. Hepsi her an emre âmadedir. “Yoksa virüsten başkaları da devreye girebilir.”

Ey mazlum milletler ve ey mağdur Müslümanlar, artık şahlanın ki Rabb’imizin yardımı gelsin. Unutmayın; küfür, yer kürenin ana mikrobudur. Devamlı zalim üretir, zalimler de zulmü artırır. Dünyanın insanlığın dengesini bozar. Küfür var oldukça dünyamız kirli demektir. Dünya, küfür mikrobundan kurtulmadıkça virüs ve benzeri mikroplardan kurtulmayacaktır.

Bir sonraki yazımda virüs karnemizi yazmayı düşünüyorum...

Virüsten ölen tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, hasta olanlara şifalar diliyorum..

Selam ve dua ile…

Ozan Derviş

MASKE-MESAFE-TEMİZLİK VE VİCDAN MUHASEBESİ

24-11-2020 Yorum yok. 10
Neyir Erkan Şişman

Pasta Kaldı mı?

24-11-2020 Yorum yok. 9
Tuncay Ünde

Senden Önce ve Senden Sonra

27-10-2020 Yorum yok. 3275
Osman Topuz

İnsanlık Zamanı

24-11-2020 Yorum yok. 2
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

HADDİMİZİ BİLELİM…!!

24-11-2020 Yorum yok. 0
Cüneyt Pulant

Milletimizin Gücü

24-11-2020 Yorum yok. 2
Hacı Arıcı

BARBAR BUMERANG BATI

24-11-2020 Yorum yok. 2
Yaprak Akın

Merhabalar

27-10-2020 Yorum yok. 603
Asiye Çakır

HÂK SONUMUZU HAYR ETSİN...

27-10-2020 Yorum yok. 3817

COVİD-19’UN GÖLGESİNDE YAŞAMAK

27-10-2020 Yorum yok. 3144
Makbule İnaç

Gerçek dediğimiz şeyler aslında nedir?

27-09-2020 Yorum yok. 6051