HAYATA DAİR

27-10-2020 3393 Yorum yok. Yorum Ekle

Takip edenleriniz biliyorlardır, üç yıllık TV programları hayatımın son iki yılında, pandemi yasaklarını içeren üç ay dışında hemen her hafta sevgili izleyicilerle buluşuyorum.

Üç yıl evvel moderatörlüğünü yaptığım +40 Futbol programına katılan bir  konuğumun sohbetinden esinlenerek,

Ülkemizde sadece özel günlerinin sosyal platformda  paylaşılması ile gündeme GELEBİLEN… Özel Bireylerimiz ile ilgili SPOR içerikli bir program FİKRİ oluştu bende.

Bu sayede onların sesi olabiliriz, hem aileleri hem kendilerinin hayatına az da olsa dokunabiliriz diye düşündüm.

Bu fikrimi çıktığım kanalın yetkililerine ilettim.

‘’Sosyal sorumluluk’’ proje kapsamında çokta olumlu karşılandı. Yayın saati olarak da Pazar günleri sabah kuşağında yer verilince... Oldu bu iş dedim.

İlk zamanlar aynı gün iki program yaparak başladım. Spor programı sponsorunun ağır aksak hali beni ikinci programa ağırlık vermeye itti.

Adı üstünde Hayata Dair ne varsa işleyebileceğim bu programın yapımcılığını da ben üstlendim. Her hafta değişik konu ve konuklarla tam iki yılı doldurduk.

En başta eğitim, sağlık, kültür sanat ve spor ile devam eden serüvenin devamında dostluklar oluşuyor, kendimde gelişmeye çalışıyordum.

Aynı zamanda gündemi de takip edip ona göre konular işlemeye özen gösteriyor olmakta ayrı bir keyif. Konusunda başarılı olmuş, projesi olan birçok insana programda yer vermeye çalıştım ve vereceğim. Ancak bir konu var ki… Onunla ilgili proje geliştirmeden kendimi alamadım.

Birçoğumuzun bilinçsizce, Engelliler..!! dediği

Farklı ve Özel Bireylerimiz ile ilgili program ve proje yoğunluğum başladı. Öyle ki; Onların yaşamları, beslenmeleri, spor yapmaları, yeteneklerinin keşfi çok önem arz ediyordu. Bunun yanı sıra Hayatını onlara vakfetmiş Aile bireylerini de dahil edebileceğimiz birçok etkinlik var ve bunların bazılarını Özel Eğitim merkezleri ile Duyarlı Halk tarafından semtlerde kurulan Dernekler hayata geçiriyorlar.

Hepsini ayrı ayrı kutluyorum…

Benim projem ise FUTBOL….

Evet İstanbul’da farklı-özel bireylerimizden oluşan bir LİG oluşturup hem onların hem de ailelerinin hayatını renklendirmeyi hedefledim.

Bu fikrime ilk etapta dört ikinci toplantı da yedi Özel Eğitim Kurumundan destek buldum. IASKF İstanbul Amatörle Evinde yaptığımız toplantı ile buna START verdik.

Çok güzel gelişmeler olmaya başladı, her ne kadar PANDEMİ süreci olsa da biz oluşturduğumuz 7 kişilik İCRA ekibi ile temaslarımızı yapmaya başladık.

Akabinde merkezi Ankara’da olan, Türkiye Özel Sporcular Federasyonu(TOSSFD) ile temasa geçip, birlikte hareket ederek, kuracağımız lige katılacak takımları Federasyona entegre ederek zamanı geldiğinde yarışmacı ligde yer almalarını sağlayacağız.

Bu projeye her birinizin desteğini bekliyoruz.

Bu proje hayata geçtiğinde ÇOK Mutlu olacağız.

İnsanlarımızın hayatına dokunmaya, onlara HAYATA DAİR ne varsa sunmaya devam.

Allah sağlık verdikçe.

Sevgi ve saygılarımla…

Tuncay Ünde

"GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER"

30-05-2021 Yorum yok. 668
Ozan Derviş

ALLAH VE CAN KORKUSU OLMAYANLAR DEVAM ETSİN

08-05-2021 Yorum yok. 1014
Neyir Erkan Şişman

KAPALIYIZ

08-05-2021 Yorum yok. 717
Osman Topuz

Yaşama İnat

08-05-2021 Yorum yok. 504

İYİ AİLE OLABİLMEK

08-05-2021 Yorum yok. 683
Yaprak Akın

YENİ NESİL BAYRAMLAR

08-05-2021 Yorum yok. 392
Cüneyt Pulant

Gülümsemeyi Hiç Unutmayalım

08-05-2021 Yorum yok. 1308
Makbule İnaç

HIZIR GÜNLERİ - SABUN KOKULU BAYRAMLAR

08-05-2021 Yorum yok. 818
Asiye Çakır

NEREDE ESKİ BAYRAMLAR

08-05-2021 Yorum yok. 1523
Hacı Arıcı

RAMAZANDAKİ İBADETLERİMİZİ BİR ÖMRE AKTARALIM

08-05-2021 Yorum yok. 1041
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

NELER OLUYOR…

08-05-2021 Yorum yok. 667