HEPSİ BİR BİZ TEK

26-03-2021 1285 Yorum yok. Yorum Ekle

Oldukça zor günlerden geçiyoruz yiye başlayacağım ama dilim varmıyor ve pek çoğunuzu duyar gibiyim… diyorsunuz ki;

Hangi günümüz zor olmadı ki, ne kadar haklısınız, ellili yaşların üstünde olanlar yarım asırlık bir ömrü geride bırakmış olduğuna göre, pek çok olay ve gelişme ile de karşılaşmış, yaşamış en azından duymuşsunuzdur.

Gribe benzer çok hastalıklar çekmiş ve atlatmışızdır. İnsanız ya, Allah korusun çok daha tehlikeli olanları yaşayanlar ve atlatanlar da var elbette (maşallah diyelim) atlatamayıp vefat edenlere de Allahtan rahmet dileyelim.

Coronavirüs süreci beklediğimizden tehlikeli ve uzun süreceğe benziyor. İlk defa tüm dünyanın verdiği ortak bir savaşa tanık oluyoruz. ’’sağlık savaşı’’ bunda bile topyekûn insanlık adına bir hareket göremiyoruz. Ekonomik ve ticari savaş daima ön planda, insan hayatı hiçe sayılıyor. Bunu biliyorduk ama bu kadar da olmaz dediğimiz zamanlardayız.

Biz Türkiye olarak hep bir savaşın, hatta ne savaşı, Savaşların içindeyiz yıllar yılı. O yüzden ellili yaşlar dedim. Çok badireler atlattı bu ülke ve hala da savaşıyor..! Biter mi ? Hayır ? Neden ?

Sorular, sorular…

Bazen kendi kendimi sorguluyor ve empati de yaptığım çok oluyor. Acaba ben ve benim gibi düşünenler mi hata yapıyoruz diye...

Bir grup var ki, ülkemizi küçük görmeye, düşürmeye alışmış, kim ne yaparsa yapsın onların gözünde ve gönlünde yer bulamıyor ve bunlar çoğunlukla rahat yaşam süren kesim veya kolay kazananlar gibi gözlemliyorum. Zaman dilimini öyle bir yere getiriyorlar ki, bazı yılları görmezden geliyorlar, ya da AB’yi Her şeyin en iyisini onlar bilir, ne derler se doğru ve ne önerirler se yapmalıyız gibilerinden..

Türkiye 45 yıldır ABD-AB ülkelerinin pek çoğu başta olmak üzere, medeniyet dediğimiz topraklarda hüküm süren, sömürge Arap yarımadası ülkelerin oluşturduğu, toplayıp beslediği, eline silah bomba verdiği paralı Çapulcular ile savaşta, binlerce Şehit verdi. Asker, polis, sivil, korucu, eğitimci, emekçi…

Hepsine Allahtan rahmet diliyorum.

Ve bugün televizyonlarda ki açık oturumlar da bakıyorum ve ağzım açık dinliyorum. Bu ülkenin, rejimine, güvenliğine, siviline ve toprağına, dahası Kurucu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e bile kasteden bu gafiller ile ilgili yasal girişimleri, ’’Demokrasi’’ kalkanı ile savunmaya çalışan gazeteci, siyasi ve bürokratlar var. Savlarında bile öyle gafil ve strateji bilgisinden yoksunlar ki, insanın nutku tutuluyor ve  diyorum ki, bu insanların geçimini de yukarıda bahsettiğim dış güçler mi sağlıyor..!

En basitinden şu; yıllarca kendi topraklarımızda, büyükşehirlerdeki eylemler dışında, özellikle Güneydoğu kırsalında, mağara, yeraltı ve gizlendikleri yerlerden onların peşine düşen Ana kuzuları Mehmetçik ve korucuları kahpece şehit ederlerken, görünür olmalarını sağlamak amacı ile (Bu bana göre doğru bir stratejiydi) iki yıl, barış süreci adı altında o bölgeyi rahat bırakıp alçakların, inlerinden şehirlere inmelerine göz yumulmuş, onlarda Sur başta olmak üzere birçok il ve ilçede yeraltı dünyası kurup, sözüm ona orada kendilerince bir hükümranlık düşünürlerken, kafalarına Türkiye Cumhuriyeti vurdu ve belleri kırıldı. Sonra Suriye den el atmaya çalıştılar, yapılan operasyonlar ile bunlara da gerekli cevap verildi, veriliyor ama tam yarım asırdır verilen Canların yanında Ekonomik kayıplarımızdan bahsedemiyoruz bile. Olaya hiç  bu açıdan bakmıyorlar..!

Hepimizin ve sözde, kendilerinin de kırmızıçizgileri Türkiye Cumhuriyeti demokrasi ne TC, Demokrasiye, YOK

Mustafa Kemal ATATÜRK‘e ATATÜRK demem !!  Diyenleri savunmamaları için bu üç neden yeter de artar bile.

Türk’ün Türk den başka Dostunun olmadığını geç kalmadan öğrenmeyi diliyorum.

Saygı ve sevgilerimle…

 

 

 

Ozan Derviş

NE ALAKA DİYENLER OYABİLİR LAKİN İNANIN ÇOK ALAKA

16-07-2021 Yorum yok. 1948
Neyir Erkan Şişman

İYİLEŞTİK Mİ?

16-07-2021 Yorum yok. 1045
Hacı Arıcı

KURBAN BAYRAMI VE ÖNEMİ

16-07-2021 Yorum yok. 1226
Cüneyt Pulant

Sevgi Dili!

16-07-2021 Yorum yok. 1341
Yaprak Akın

NEDEN VE NEDEN !!

16-07-2021 Yorum yok. 648
Osman Topuz

Gaflete Düşmeyelim

16-07-2021 Yorum yok. 607
Tuncay Ünde

İstanbul Büyük Şehir Belediyesine Teşekkürler

16-07-2021 Yorum yok. 663
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

Çok değerli okuyucularım,

16-07-2021 Yorum yok. 396
Makbule İnaç

Sanatsal bir yakarış

27-06-2021 Yorum yok. 851
Asiye Çakır

Hayatı anlamayı seçen herkese merhaba…

27-06-2021 Yorum yok. 846

İYİ AİLE OLABİLMEK

08-05-2021 Yorum yok. 767