RİVA’DA ÖZEL BİR GECE

14-07-2008 9292 11 yorum. Yorum Ekle

Geleneksel hale dönüştürülen “Riva Plaj Festivali” Davut Güloğlu ve Murat Kekilli’nin verdiği konser ile bu yılda, tatil için İstanbul’un en popüler köyü olan Riva’yı seçenlere özel bir gece yaşattı.Riva Köyü Muhtarlığının organize ettiği geleneksel eğlence, Riva ile özdeşleşen isim olan, Kalp Cerrahı Dr. Mahmut Akyıldız’ın her yıl olduğu gibi, bu yılda verdiği destek ile zirve yaptı.


Dr. Mahmut Akyıldız gibi artık Rivalı olan ünlü Sunucu Cemal Çolak (Çene Cemal) eğlencenin müdavim sunucusu olarak görevini başarıyla yerine getirdi.


Festival için günlerce öncesinden yapılan çalışmalar, bir gün önce ve festival günü gündüz iyice hızlandı. Sahnenin oluşması ve ses düzeninin kurulması ile artık İstanbul’da marka haline gelen Riva Plaj Festivali başlama noktasına geldi.


Beykoz Belediye Başkanlığının, Köy Muhtarlığının istekleri doğrultusunda Atölye hizmetlerini eksiksiz vermesiyle konserin ön hazırlıklarına katkısı olduğu gözlendi.


Her sene olduğu gibi, Festival alanına gelen protokol mensupları ve sanatçılar kısa bir süre alanda kaldıktan sonra, yıllardır protokolün ve sanatçıların ağırlanmasını kimseye bırakmayan Dr. Mahmut Akyıldız’ın Villasının Bahçesinde aldılar soluğu.


Dr. Akyıldız ile dostluklarından dolayı Festivale gelen sanatçıların isimlerini yazsak, sahneye çıkmadıkları için onlara kin beslersiniz. Fakat bu mükemmel gecede gecenin programı öyle bir güzel ayarlanmış ki saat 21 45’e kadar bütün misafirlerin sahne alması gerekmekte, zira saat 21 45’ ten sonra daha önceden sahne alacağı afişler ve reklamlar ile duyurulan, Davut Güloğlu ve Murat Kekilli için ayrılan konser saati süreci başlayacaktı. Bu sebepten Doktor’un bahçesinde hepsi Türkiye starı olan birçok sanatçı zamanın dar olması ve çok az süre sahne yapacak olmalarının prestij meselesi olacağı için sunucu Çene Cemal tarafından sahneye alınmayıp, onların yerine müzik piyasasında kendilerini yaptıkları çıkışlar ile duyuran genç seslere kısa kısa yer verildi.


Kurtlar Vadisi Dizi Filmindeki rolü ile unutulmazlar listesine giren Abidin Yerebakan, Dr. Mahmut Akyıldız’ın villasında bir taraftan ikramlardan nasibini alırken, bir taraftan da şair ruhunu konuşturup, oracıkta önce Dr. Akyıldız’a olmak üzere kaleme aldığı birkaç şiirini, sahneden okurken geceye renk kattı.


Genç sanatçıların sahnelerinin bitmesinin ardından, ilk sırayı son yıllarda yaptığı çıkışla hep zirvede olan Sanatçısı Davut Güloğlu sahne aldı, Güloğlu özel sazlarıyla mükemmel bir performans göstererek, Karadeniz müziğine aşina olan seyirci gurubunu Riva kumsalında adeta coşturdu. Sanatçının konseri sırasında Dr. Mahmut Akyıldız’ın villasından havai fişek gösterisi gecenin hızını doruklara çıkarttı. Güloğlu gördüğü manzaraya olan hayranlığını birçok kez dile getirerek, tek sürdürdüğü horonuna vokallerini de alarak kendinden geçti.


10 Dakikalık bir aradan sonra Festivale daha önce katılanların antrenmanlı olduğu kendi değimiyle çılgın mı çılgın, bir o kadar da delikanlı bir solist Murat Kekilli aldı sahneyi. Güloğlu’na villadan gelen havai fişekler, Kekilli’ye tarihi Riva Kalesinden geldi. Yalnız festivali izleyenler çoktan transa girmişlerdi bile kimsenin havai fişekleri görecek hali yoktu. Herkes Kekilli’nin hızlı şarkılarına kendi kafalarına göre ritim tutmakla meşguldü.


Kekilli her zaman olduğu gibi inanılmazı gerçekleştirip, plaj alanındaki büyük küçük herkes ile telepati kurup şarkılarını zaman zaman kendisi susup onlara söyletmesini başardı. Sanatçının televizyonlara çıkmamasına rağmen şarkılarının bu denli bilinmesi ve koro halinde söylenmesinin mantıklı bir açıklaması yok. Kekilli adına güzellikler bitmiyor, kendi tarzının usta isimleri merhum Barış Manço, Cem Karaca’dan, yaşayan efsaneler Erkin Koray ve Orhan Gencebay’dan bahsederken gösterdiği saygı konseriyle eş değerde güzelliklerdi.


Bu sene geçmiş yıllarda olduğu gibi, VIP Koruma adı altında özel bir korumaya gerek görmeyen Köy Muhtarlığı, gecenin koruma işini Plaj Müdürü Şenol Çelik ve Yardımcısı Sadık Güneysu yönetiminde köyün gençlerine bırakmakla ne kadar isabetli karar aldıklarını gördüler. Gençler köy halkını ve misafirleri tanımanın vermiş olduğu rahatlıkla, hem görevlerini yaptılar, hem de gönüllerince eğlendiler. Yalnız dua etsinler Kekilli’nin programı yarım saat daha uzamadı. Uzasaydı güvenlikçileri girdikleri transtan kurtarmaya ayrı bir güvenlik ekibi gerekebilirdi.


Yaşanan tüm güzellikleri paylaşmışken, yıllardır köyün adeta gölge Muhtarı gibi konumda olan ve tüm sorunlar ile Muhtar öncesi karşılaşan ve birçoğunu Muhtara bile aksettirmeden çözen Riva Gölge Muhtarı Vedat Banabak’ın gecedeki olağan üstü çabalarını göz ardı etmemek gerekli.Sahneye çıkan tüm Sanatçılar, tabiî ki öncelikle seyircileri başta olmak üzere, Riva Muhtarı Salih Belen ve ekibine, Dr. Mahmut Akyıldız’a teşekkür etmeyi ihmal etmediler.Riva Muhtarı Salih Belen yaptığı konuşmada, Festivale katılan Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’e, il dışında olduğu için katılamayan mesaj yollayan ve tebrik eden Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül’e, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Zafer Saz’a, Beykoz İlçe Jandarma Bölük Komutan Vekiline, Muhtarlar Derneği Başkanı Yüksel Kılıç şahsında tüm Muhtar arkadaşlarına, Beykoz Belediyesi Başkan Danışmanı İsa Sucuoğlu’na, İl Genel Meclisi Üyesi Birzat Mermer’e, tüm sivil toplum Kuruluşları temsilcilerine, komşu köylerden ve İstanbul’un çeşitli ilçelerinden gelen konuklarına, kısaca festivale katılan herkese bu özel akşamı bizimle paylaştığınız için teşekkür ediyorum dedi.
Muhtar Belen konuşmasının sonunda, özellikle çalışma arkadaşlarına, alanın güvenliğinden sorumlu köyün gençlerine, Riva Karakol Komutanı Osman Astsubay şahsında tüm Karakol personeline ve her yıl olduğu gibi kendisini yalnız bırakmayan Dr. Mahmut Akyıldız’a herkesin huzurunda ayrıcalıklı teşekkür ediyorum dedi.14-07-2008 9292 11 yorum. Yorum Ekle

Yorumlar

KERİM IŞIK 15-07-2008

İÇERİĞİ DEĞİŞTİRİLMELİ

FESTİVAL DENİLDİĞİNDE AÇILIM ÇOK FARKLI, EĞER FESTİVAL YAPILIYORSA BUNUN KURALLARI YERİNE GETİRİLMELİ, YOKSA FESTİVAL DENİLMEMELİ.
BEYKOZ BELEDİYE BAŞKANLIĞI, POLONEZ, POYRAZ VE RİVA'DA GELENEKSEL HALE DÖNÜŞMÜŞ EĞLENCELERE HEM FİNAS YÖNÜNDE HEMDE TANITIM YÖNÜNDE KATKI KOYUP BOYUTUNU BELKİDE ULUSLARARASI BOYUTA TAŞIYABİLİR.
BİR KÖY MUHTARLIĞININ İLÇE ETKİNLİKLERİNİ KISKANDIRACAK BOYUTTA BAŞARILI ORGANİZASYON YAPMASI ÇOK GÜZEL. RİVA MUHTARLIĞININ VE HALKININ RİVA' NIN ARTIK TURİSTİK ANLAMDA ÖNEMLİ BİR YERLEŞİM MERKEZİ OLDUĞUNU HİÇ AKILLARINDAN ÇIKARTMADAN KÖYE GELEN YERLİ VE YABANCI TURİSTLERLE İLİŞTİLERİNİ DAHADA ÇAĞDAŞ HALE GETİRMELERİ GEREKTİĞİNİ UNUTMAMALILAR. MUHTAR VE AZALARI İLE KÖYÜN BU GÜNKÜ FLAŞ HALE GELMESİNE KATKISI OLAN HERKESİ TEBRİK EDERİM. RİVA' NIN KIYMATİNİ BİLİN.
KERİM IŞIK-ALANYA

ayşe öztürk 15-07-2008

tebrıkler

muhtesem bir akşamdı ama ben sadece c.tesı aksamına indirgenmıs olmasını elestırecegım ,enazından pazar gunu de devam edebılırdı eglenceler,
herseye ragmen kekilli ve guloglu halkı yeterınce costurmayı basrdı .
eglencelı bır gece gecırdık .

eda kabatas 04-10-2008

riva_

gerçekten müthiş bir geceymiş ..biz katılamadık...riva harika bir yer_

samet 09-01-2009

RİVA KONSERİ

NBİZİM KÖYÜMÜZÜN YANİ RİVA PLAJ FSTİVALİNİ DOĞUŞ HABERE KİM KOYDUYSA ONA BİNLERCE KEZ TEŞEKKÜR EDİYORUM...BİZİM KÖYÜMÜZÜN İNTERNET'E ÇKMASI RİVA KÖYÜ HALKI İÇİN ÇOK GÜZEL OLMUŞTUR...

EMRE CAN 10-01-2009

RİVA KONSERİ

BENCE RİVA konseri olması gerekenden daha güzel oldu ben ençok davult gül olunun çıkmasınısevdim benim yorumumuun bu sayfaya çıkmasını isterim

SAMET 10-01-2009

RİVA DA KONSER

RİVA DA KONSER OLMASI BİZİM ÇOK GÜZEL OLMUŞTUR...ÇÜNKÜ TEMMUZ AYINDA ZATEN BİZİM BİR PESTİVALE İHTİYACIMIZ VARDI.BEN DAVUT,MURAT,DOĞU ABİLERİME BİZİ KIRMIYIP RİVA PESTİVALİNE GELDİKLERİ İÇİN ONLARA GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM SAYGILARIMLA SAMET

emre 21-01-2009

riva

rivada bir çok güzellik var bunlar dan biride riva daki konser oldu tebriklar rivalılara

emre EMRE CAN 29-01-2009

RİVA

RİVA NIN TEKBİR İHTİYACI VAR AMA NEYAZIKKİ BUNU MUHTARA SÖYLEYEMİYORUZ ÇÜNKÜ BU MUH TARA SÖYLENECEK BİRŞEY DEYİL RİVANIN TEK İHTİYACI SİZİN GİBİ ASİL İNSANLARIN SEVGİSİYDİ AMA BİZ RİVA HALKI OLARAK ONUN DA ÜSTESİN DEN GELCE GİMİZE İNANIYORUM RİVA KALBİMİZDE YİNE RİVA dır!!!!^ BİZİM RİVAMIZ GÜZEL DİR LAF SÖYLEMEM SÖYLETMEM RİVA KÜÇÜKTE OLSA BENİM KÜÇÜK VATANIM RİVA NIN DENİZİ TAŞI TOPRAGİ ALTIN DIR AMA SAKIN ÇALMAYA ÇALIŞMAYIN

kadir belen 25-02-2009

riva

insan heraman zamana karşı yeniktir.ama hayata tutunacak ölümsüz kalacak insanlar eserleri ile yaşayacaktır.insan ancak büyüdükçe küçülebilendir bunu başaranlar sürekli gönüllerde kalacaklardır

caner 16-07-2009

koik

sadık abı oyle kıme guluyon ? ha hay yoksa furkanımı?guluyon hehehe

Toplam 11 yorum bulundu. 1-10 arası listeniyor.
Ozan Derviş

COVİD-19 İLLETİNİ YENMEYE VARMISINIZ

24-02-2021 Yorum yok. 832
Neyir Erkan Şişman

Taşlık

24-02-2021 Yorum yok. 931
Hacı Arıcı

VİRÜS İLLETİNDEN BİZLERİ KURTAR ALLAH'IM

24-02-2021 Yorum yok. 1202
Osman Topuz

Yüreklerdeki Ayaz

24-02-2021 Yorum yok. 720
Makbule İnaç

Bir Ülke, Bir Adet

24-02-2021 Yorum yok. 710
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

MEDYA PSİKOLOJİSİ

24-02-2021 Yorum yok. 697
Asiye Çakır

ÜÇÜNCÜ BİN YIL...

24-02-2021 Yorum yok. 1255
Cüneyt Pulant

Güzel İnsan Olmak

24-02-2021 Yorum yok. 912
Yaprak Akın

KEŞKE OLSA!!!!

24-02-2021 Yorum yok. 523
Tuncay Ünde

KADER MAĞDURU !!!

27-01-2021 Yorum yok. 1433

Covid-19’u Hafife Almayalım

27-12-2020 Yorum yok. 2788