AKP’DEN YENİ ATILIM

18-05-2006 7356 Yorum yok. Yorum Ekle

Ak Parti Beykoz İlçe Başkanlığı “ Gençler buluşuyor, geleceği konuşuyor “ adını verdikleri ve uzun bir süreci kapsayan, yeni projelerini hayata geçirdi.

Sanat, iş, spor, ve medya dünyasının ünlü isimlerinin bulunduğu konukların, deneyimlerini gençler ile paylaşması organizasyonunun ilk toplantısı A.Hisarı Sabancı Öğretmen Evinde yapıldı.
Toplantının konuşmacısı, ünlü tiyatro sanatçısı Kenan Işık oldu, programa gençler yoğun bir şekilde katılırken, bazı öğrencilerin okul kıyafetleriyle katılması dikkat çekti.Gençler için yapılan programa ayrıca, Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı Ahmet Batu ve yönetim kurulu üyeleri, Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, İl Genel ve Beykoz Belediye Meclis Üyeleri ve Antalya Spor Teknik Direktörü Alman Futbol Adamı Rüdiger Abramczik ve ilgi duyan bir çok partili katıldı.

Oturumu Ak Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Hidayet Demir Başkanlığındaki divan kurulu yönetti.
İlçe Başkanı konuşmacı Kenan Işık’ı nereli olduğunu çok iyi bilmeme karşılık, Türkiye’nin hangi yöresinin insanı sanatçımızı dinlese veya seyretse, kendisine hemşehri sevgisiyle ilgi duymakta diyerek başladığı tanıtımı oldukça ilgi gördü.
Sanatçı yıllanmış sanat ve kültürel birikimini gençler ile paylaştı, kısa süreçte de olsa karşılıklı soru alış verişleri yapıldı. Kenan Işık gibi değerli bir sanatçının ülke konularında ve özellikle sanatsal açıdan düşünceleri gençlerin ilgisini çekti.Kenan Işık, Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül’ün kültür ve sanat adına iki yıldır vaz geçmeden söylediklerinin hemen hemen aynısını tekrarladı. Bu konuda en önemli söylevi ise “toplumda oluşan tuhaflığı ilk önce sanatçılar hisseder” oldu. Sanatçı Mevlana Celalettin-i Rumi’nin hayatını ile ilgili, bir sinema filmi senaryosu üzerine çalıştığını, bittiğinde ortaya güzel bir yapıtın çıkacağını belirtti.

Daha sonra, Antalya Spor Teknik Direktörü , Rüdiger Abramczik Parti Yönetim Kurulu Üyesi İ.Hakkı Hocaoğlu’nun çevirisiyle duygularını salondaki gençler ile paylaştı.
Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Batu ve Belediye Başkanı Muharrem Ergül’de gençlere deneyimleri ölçüsünde çeşitli tavsiyelerde bulundular. Yapılan çekilişte, üç genç bisiklet, üç gençte kitap seti kazandı.İl Genel Meclisi Üyesi olan eski bir eğitimci Hüseyin Yüksek, sorularınızı kabul edebilirim diyen Beykoz Belediye Başkanına, eğitimci kişiliğiniz sebebiyle soruyorum lütfen yanlış anlamayın açıklamasıyla sorduğu, Göksu da yapılacak tiyatro binasından önce, bu tür eğitim ve kültürel hizmetlerin mahallelere yayılması daha hoş olurdu, bu konuda geçmişte mahallelere kreşler açılacağı ile ilgili sözünüz vardı, bunlar yapılacak mı diye sorusuna; Belediye Başkanı Ergül, tiyatro binasının elzemliğine inandığını ve bu inancını hep sürdüreceğini, çünkü kültürlü bir insan ayrıcalıklı olacaktır zaman içerisinde bunu birlikte göreceğiz diyerek, mahallelerdeki kreş olayı eğitimle ilgili, bu konuda milli eğitimi bir çalışma yaparsa bizde gerekli katkıyı seve seve koyarız dedi.

Sanatçı Kenan Işık’ın dışındaki konuşmacılar, konuşmalarının aralarında çok hassas cümleler ile gençlere ince mesajlar vererek, onları siyasete hazırlamaları da, programın ana temalarından biri olarak gözlendi.18-05-2006 7356 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

MASKE-MESAFE-TEMİZLİK VE VİCDAN MUHASEBESİ

24-11-2020 Yorum yok. 1996
Neyir Erkan Şişman

Pasta Kaldı mı?

24-11-2020 Yorum yok. 1139
Tuncay Ünde

BEYKOZ DEVLET HASTANE YÖNETİMİ UYUYOR MU?

25-11-2020 1 yorum. 2008
Osman Topuz

İnsanlık Zamanı

24-11-2020 Yorum yok. 1332
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

HADDİMİZİ BİLELİM…!!

24-11-2020 Yorum yok. 1075
Cüneyt Pulant

Milletimizin Gücü

24-11-2020 Yorum yok. 1408
Hacı Arıcı

BARBAR BUMERANG BATI

24-11-2020 Yorum yok. 2130
Yaprak Akın

Merhabalar

27-10-2020 Yorum yok. 643
Asiye Çakır

HÂK SONUMUZU HAYR ETSİN...

27-10-2020 Yorum yok. 4352

COVİD-19’UN GÖLGESİNDE YAŞAMAK

27-10-2020 Yorum yok. 3689
Makbule İnaç

Gerçek dediğimiz şeyler aslında nedir?

27-09-2020 Yorum yok. 6585