RİZELİLER DERNEĞİNDE NEFESLER TUTULDU

12-04-2019 1774 Yorum yok. Yorum Ekle

Başkanlığını Mikail Akyıldız’ın yaptığı, Beykoz’un en etkin Sivil Toplum Kuruluşlarından olan Beykoz Rizeliler Derneğinde, aynı zamanda Derneğin Yönetim Kurulu Üyeleri olan Türkiye’nin Ünlü Kalp Damar Cerrahı Mahmut Akyıldız tarafından “Kalp Sağlığı ve Uzun Yaşamın” sırları konulu söyleşi gerçekleştirildi.


Başkanlığını Mikail Akyıldız’ın yaptığı, Beykoz’un en etkin Sivil Toplum Kuruluşlarından olan Beykoz Rizeliler Derneğinde, aynı zamanda Derneğin Yönetim Kurulu Üyeleri olan Türkiye’nin Ünlü Kalp Damar Cerrahı Mahmut Akyıldız tarafından “Kalp Sağlığı ve Uzun Yaşamın” sırları konulu söyleşi gerçekleştirildi.


Mesleğindeki başarısı Beykozluların gurur kaynağı olan Medistate Kavacık Hastanesi Doktorlarından Mahmut Akyıldız’ın Kalp Damar Sağlığı ve Uzun Yaşamın Sırları konulu söyleşisi için Kavacık’ta bulunan dernek merkezi tamamen doldu.


Sonuna kadar takip ettiğimiz, sağlık söyleşisi iki buçuk saat sürerken, Dr. Mahmut Akyıldız ve arkadaşlarından oluşacak geniş bir Hekim Kadrosunun daha geniş kapsamlı bilgilendirme yapılması için katılımcılar ile mutabık kalındı.


Dernek Genel Sekterleri Asım Özdemir’in açılışını yaptığı etkinlikte, Rizeliler Dernek Federasyonu Kurucularından Recep Ali Aksoylu’da hazır bulunurken, dernek üyesi olan ve olmayan birçok Beykozlu bilgilendirmeyi ilgiyle takip etti.


Doktor Akyıldız, sağlıklı yaşamak için doğal ürünlerin tüketilmesi gerektiğini açıklarken, faydalı ve zararlı olan yiyeceklerden örnekler verdi.


Stresli yaşamın ve panik atak olmanın sağlığın en büyük tehdidi olduğunun altını çizen Akyıldız, kalp rahatsızlıklarının ön belirlenmesinde laboratuvar araştırmalarına gelmeden, aile içi ve hastanın genel konumu ile ilgili bilgilerden, net bir yol haritası oluşturduklarını, tıbbi araştırmalar ile de direk tedaviye geçebildiklerini de örnekler ile dile getirdi.

Katılımcıların kalp sağlığı ile ilgili enteresan sorularını net ifadeler ile dile getirilirken, göbek ile baş arasında oluşan ağrıların dikkate alınması gerektiğini, bunun yanı sıra kalp krizi belirtilerinin genel olarak, halk tarafından iyi bilindiğine dikkat çekip, en kısa zamanda müdahale edilebilecek hastaneye ulaştırmanın en doğru davranış olduğunu, yanlış sağlık merkezlerine götürmek ve diğer sebeplerden dolayı zaman geçirmenin hastaya gerekli olan ve olması gereken müdahaleyi geciktirdiğini, ne kadar geç müdahale edilirse kalp ve çevresinde o kadar sıkıntı oluştuğunu ve bununda ameliyattan sonraki dönemlerde zaman zaman büyük sıkıntılar gösterdiğini belirtti.


Türkiye genelinde birçok ünlü sanatçının da doktoru olan Dr. Mahmut Akyıldız, oldukça net ifadeler ile “spor yapmayanın fiziksel olarak- kitap okumayanın da zihinsel olarak” eksik kaldıklarını ve strese davetiye çıkardıklarını açıklarken, davetlilerden zor yaşam koşullarında doğal ürünler ile beslenmelerini, stresten ve özellikle panik olmaktan uzak kalmalarını tavsiye ederken, bütün bunlar sağlıklı yaşamanın ön koşulları olduğunu, artık kendiniz bu sisteme uyup uymadığınızı kontrol edin ve en azından çocuklarınızın uyması konusunda ısrarcı olun diyerek, hitap kitlesine adeta dokunarak sürdürdüğü sunumunu bitirdi.Sağlık bilgilendirmesi sonrasında, yine derneğin üyesi olan El Sanatları Tasarımcısı Osman Topuz’un hazırladığı anı hediyesi Beykoz’un renkli simalarından Şehabettin Bingöl tarafından dernek adına Dr. Mahmut Akyıldız’a takdim etti.


Anahtar Kelimeler : Sağlık,Beykoz Rizeliler Derneği,Dr. Mahmut Akyıldız,Mikail Akyıldız,Beykoz12-04-2019 1774 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

COVİD-19 İLLETİNİ YENMEYE VARMISINIZ

24-02-2021 Yorum yok. 832
Neyir Erkan Şişman

Taşlık

24-02-2021 Yorum yok. 931
Hacı Arıcı

VİRÜS İLLETİNDEN BİZLERİ KURTAR ALLAH'IM

24-02-2021 Yorum yok. 1202
Osman Topuz

Yüreklerdeki Ayaz

24-02-2021 Yorum yok. 720
Makbule İnaç

Bir Ülke, Bir Adet

24-02-2021 Yorum yok. 710
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

MEDYA PSİKOLOJİSİ

24-02-2021 Yorum yok. 697
Asiye Çakır

ÜÇÜNCÜ BİN YIL...

24-02-2021 Yorum yok. 1255
Cüneyt Pulant

Güzel İnsan Olmak

24-02-2021 Yorum yok. 912
Yaprak Akın

KEŞKE OLSA!!!!

24-02-2021 Yorum yok. 520
Tuncay Ünde

KADER MAĞDURU !!!

27-01-2021 Yorum yok. 1433

Covid-19’u Hafife Almayalım

27-12-2020 Yorum yok. 2788