İHH “Kurban Rahmettir”

15-07-2020 3239 Yorum yok. Yorum Ekle

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz İlçe Başkanlığı yaklaşan kurban bayramı öncesi, İHH’nın kurban organizasyonu hakkında bilgileri ve görselleri ilçe yerel basınıyla paylaştı. İHH Beykoz İlçe Başkanlığı’nın açıklamasını orijinal haliyle okuyucularımıza aktarıyoruz.

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz İlçe Başkanlığı yaklaşan kurban bayramı öncesi, İHH’nın kurban organizasyonu hakkında bilgileri içeren görsel ve bilgileri ilçe yerel basınıyla paylaştı. İHH Beykoz İlçe Başkanlığı’nın açıklamasını orijinal haliyle okuyucularımıza aktarıyoruz.

 “Kurban Rahmettir” sloganıyla Türkiye dahil dünyanın 54 ülkesine yola çıkacak olan İHH’nın, bu yılki kurban bedeli 900 TL.

İHH İnsani Yardım Vakfı, bu yılki kurban organizasyonunu “Kurban Rahmettir” sloganıyla yurt içindeki kurban çalışmaları ile birlikte 54 ülkeye gerçekleştirerek ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı hedefliyor.

1993 yılında bir grup hayırseverin el ele vermesiyle Türkiye’de ilk defa kurban projesini gerçekleştiren İHH, 28 yıldır gerçekleştirdiği kurban çalışmalarında her yıl onlarca ülkeyi ziyaret ederek milyonlarca insana yardım ulaştırıyor.

Çeyrek asrı aşan bir süredir kurban organizasyonu gerçekleştiren İHH’nın, bu bayram belirlemiş olduğu kurban bedeli yurt içinde ve yurt dışında tek fiyat olarak 900 TL. Vekâlet yoluyla kurbanlarını İHH'ya bağışlamak isteyen hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler arasından dilediğinde kurbanını kestirip ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

Kampanya kapsamında geçen yıl toplamda 51 bin 447 hisseyi 2 milyondan fazla muhtaca ulaştıran İHH, bu yıl bu rakamın üzerine çıkmayı hedefliyor.

NELER YAPILACAK?

İHH İnsani Yardım Vakfı, 2020 yılı kurban çalışması kapsamında Türkiye ile birlikte 54 ülkede kurban bağışlarını sahiplerine ulaştıracak. Bu yıl da kurban vesilesiyle İHH ekipleri, kendilerini dört gözle bekleyen kardeşlerine sadece kurban eti götürerek değil, aynı zamanda hayat koşullarını iyileştirmeye yönelik çeşitli projelerle de destek olmaya devam edecek.

ZOR ŞARTLAR ALTINDA MUHTAÇLARA ULAŞTIRILACAK

İHH İnsani Yardım Vakfı ekipleri, hayırseverlerin kurbanlarını kesip muhtaçlara ulaştırmak için ne gerekiyorsa yapacak. İHH, yurt içinde İnsani Yardım Dernekleri ile yurt dışında ise temsilcilik ve partner kurumlarıyla birlikte çalışmaları gerçekleştirecek. Koronavirüs nedeniyle gidilecek ülkelerdeki sağlık durumu dikkate alınacak. Gidilecek ülkelerde kimi ekipler saatlerce uçak yolculuğu yapacak, kimisi doğru dürüst yolu bile olmayan bölgelerde zor şartlar altında ihtiyaç sahiplerine ulaşacak. Gittikleri ülkelerde İHH ekipleri, her şeye rağmen kendilerine emanet edilen kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

 

KARDEŞLİK DUYGULARI GÜÇLENECEK

İHH İnsani Yardım Vakfı, kurban hisselerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırırken toplumlar arasında bir kardeşlik köprüsü kurmak ve insanlara umut ışığı olabilmek için bölge insanlarını sevgiyle kucaklıyor. İHH, bağışçılarının vekâlet yoluyla bağışladıkları kurbanları dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlara ulaştırmasıyla birlikte, Müslümanlar arasındaki kardeşlik, paylaşma ve dayanışma duygularını güçlendirmeyi hedefliyor.

 

YURT İÇİ VE KRİZ BÖLGELERİNE ÖNCELİK

Vakfın kurban organizasyonunda öncelik mülteci kampları, savaş, doğal afet, kronik açlık ve yoksulluk bölgeleri ile yaşlılar, kimsesizler, dullar, yetimhaneler, okullar ve hastanelere verilecek. Bu kapsamda Suriye, Irak, Filistin, Somali, Yemen, Bangladeş, Arakan ve Doğu Türkistan ön planda tutulacak. Yurt içindeki muhtaçlara ayrıca önem gösterilecek.

 

KURBANLIKLAR NASIL KESİLİYOR

Kurbanlıklar, İHH görevlilerince kesim yapılacak olan ülkelerde kurban olma özelliklerine uygun olarak satın alınan kurbanlıklar, İslami usullere uygun olarak kesilir. Kesilen kurbanlar ihtiyaç sahiplerine elden dağıtılır. Kurban kesimlerinin gerçekleştiğine dair bilgi, kısa mesaj ile vekâlet sahiplerine iletilir.

KURBANLAR NASIL BAĞIŞLANACAK

Hayırseverler, bağışlarını, İHH merkezlerine giderek elden, internet üzerinden online olarak ya da Beykoz Temsilciliği 0216 970 07 45 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alınarak yapabilecek.
15-07-2020 3239 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

MASKE-MESAFE-TEMİZLİK VE VİCDAN MUHASEBESİ

24-11-2020 Yorum yok. 2281
Neyir Erkan Şişman

Pasta Kaldı mı?

24-11-2020 Yorum yok. 1435
Tuncay Ünde

BEYKOZ DEVLET HASTANE YÖNETİMİ UYUYOR MU?

25-11-2020 1 yorum. 2319
Osman Topuz

İnsanlık Zamanı

24-11-2020 Yorum yok. 1615
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

HADDİMİZİ BİLELİM…!!

24-11-2020 Yorum yok. 1342
Cüneyt Pulant

Milletimizin Gücü

24-11-2020 Yorum yok. 1693
Hacı Arıcı

BARBAR BUMERANG BATI

24-11-2020 Yorum yok. 2466
Yaprak Akın

Merhabalar

27-10-2020 Yorum yok. 654
Asiye Çakır

HÂK SONUMUZU HAYR ETSİN...

27-10-2020 Yorum yok. 4634

COVİD-19’UN GÖLGESİNDE YAŞAMAK

27-10-2020 Yorum yok. 3968
Makbule İnaç

Gerçek dediğimiz şeyler aslında nedir?

27-09-2020 Yorum yok. 6855