Sesiyle Sazıyla “BEYKOZ”

25-07-2020 3657 Yorum yok. Yorum Ekle

Tüm Türkiye’de ve Beykoz Belediyesi’nin otuz altı yıllık geçmişinde bir ilk gerçekleşerek, Beykoz Belediyesi’nin “Sesiyle Sazıyla Beykoz” isimli pandemi sürecine katkı koymak üzere planladığı ve evlere Mavi Karadeniz TV ve Belediye Sosyal Medya Hesaplarından canlı olarak aktarılan, mükemmel organizasyonda Beykozlu Müzisyenler İstanbul’un yeni Cazibe Merkezi olan Beykoz Belediyesi Karlıtepe Mesire Alanından tüm dünyaya müzik yayını yaptı.


Beykoz Müzisyenler Platformu Başkanı Ayhan Aydın ve Orhan Önal, Ümit Bay, Semih Aytaç, Yakup Yılmaz, Ozan Derviş ve Ali Ergan'dan oluşan platform yönetimi, ilçedeki müzisyenlerin sıkıntılarını Beykoz Belediyesi yetkililerine aktarması sonrası Belediye Başkanı Murat Aydın’ın talimatı ve yürütmesini Kültür Müdürü Basri Akdemir’in üstlendiği proje hayata geçti.


6-21 Temmuz tarihleri arasında, Beykoz Müzisyenler Platformu ile Beykoz Belediyesi'nin görüşmesini sağlayan Doğuş Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ozan Derviş’in 15 günlük sunumu ile gerçekleşen müzik etkinliğinde Beykozlu tüm müzisyenler sahne alma fırsatı buldular.


6-21 Temmuz arasında gerçekleşen ve tamamı Beykozlu solist ve sazlardan oluşan konserlerde Kubilay Çetin, Ayhan Aydın, Ömer Akyol, Hüseyin Öztürk, Erol Aydoğan, Erkan Tuncer, Ümit Bay, Tolga Markoç, Mehmet Uzunkaya, Ali Ergan, Ozan Derviş, Cemil Yılmaz, Okay Öztürk, Sofu Soylu, Mehmet İlgezdi, Burhan Yıldırım, Cemal Hoşgör, Şenol Yaman, Semih Aytaç, Erol Soytürk, Sedat Dursun, Kemal Başaran, Gülay Akay, Kenan Başaran, Tekin Tekin, Vadim Aydoğan, Hasan Kılıç, Ahmet Baş, Ozan Öztürk, Ayhan Işık, Kemal Sarıkaya, Güven Demir, Mustafa Hıdıroğlu, Ömercan Dursun, Mehmet Başaran, Fikret Yemen, Paşa Sökmez, Metin Örs, Karadavut ve Fatih Yaman şarkılarıyla Beykozlulara hitap ettiler.


Yapılan etkinlik süreci içerisinde, kendilerine olan güvene karşı oldukça dikkatli davranan Beykozlu Müzisyenler 15 gün boyunca birbirinden güzel akşamların yaşanmasına vesile oldular.


Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı sahneden canlı olarak okuduğu türküler ile projeye destek verirken, başta Belediye Başkanı Murat Aydın ve birçok Belediye Yöneticileri zaman zaman konser alanını ziyaret ettiler. İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay’da sahne alan ilkokul arkadaşını ziyaret etmek üzere konser alanını ziyaret edenlerden oldu.


Beykoz Müzisyenler platformu Başkanı Ayhan Aydın Yönetim Kurulu ve Üyeleri adına kendilerine destek olan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve sürece katkı koyan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediyesi Kültür Müdürü Basri Akdemir’e birer hatıra plaketi takdim etti.


Belediye Başkanı Murat Aydın konser alanını ziyaret ettiği, akşamlardan birinde canlı yayında yaptığı konuşmayla, Beykozlu müzisyenlere performansları için teşekkür edip, bu gibi ve buna benzer projeler ile Beykozlu Müzisyenlerin önümüzdeki süreçlerde de sahne almaları sağlanıp destek olunacağının sözünü verdi.


15 gün boyunca İstanbul’un yeni cazibe merkezi Karlıtepe Mesire Alanının en güzel noktalarından bir tanesi olan Seyir Terasında, Ayasofya-i Kebir Camisinden Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne İstanbul Boğazının adeta bir nehir gibi göründüğü noktada gerçekleşen konserler pandemi sürecine destek olmak üzere seyircisiz Mavi Karadeniz TV ve Beykoz Belediyesi Facebook, Youtube hesaplarından canlı olarak yayınlandı.


Yayınların tamamının sunumlarını gerçekleşen Doğuş Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ozan Derviş’in programın içerisinde olmasından dolayı etkinliği her gün takip ederek okuyucularımıza, 45 karelik birleştirilmiş fotoğraflardan ve 165 karelik foto galeriyi aktarıyoruz.
Fotoğraf Galerisi


25-07-2020 3657 Yorum yok. Yorum Ekle
Tuncay Ünde

"GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER"

30-05-2021 Yorum yok. 668
Ozan Derviş

ALLAH VE CAN KORKUSU OLMAYANLAR DEVAM ETSİN

08-05-2021 Yorum yok. 1014
Neyir Erkan Şişman

KAPALIYIZ

08-05-2021 Yorum yok. 717
Osman Topuz

Yaşama İnat

08-05-2021 Yorum yok. 504

İYİ AİLE OLABİLMEK

08-05-2021 Yorum yok. 683
Yaprak Akın

YENİ NESİL BAYRAMLAR

08-05-2021 Yorum yok. 392
Cüneyt Pulant

Gülümsemeyi Hiç Unutmayalım

08-05-2021 Yorum yok. 1308
Makbule İnaç

HIZIR GÜNLERİ - SABUN KOKULU BAYRAMLAR

08-05-2021 Yorum yok. 818
Asiye Çakır

NEREDE ESKİ BAYRAMLAR

08-05-2021 Yorum yok. 1523
Hacı Arıcı

RAMAZANDAKİ İBADETLERİMİZİ BİR ÖMRE AKTARALIM

08-05-2021 Yorum yok. 1041
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

NELER OLUYOR…

08-05-2021 Yorum yok. 667