Beykoz Boğaziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne BEDES eli değdi

06-11-2020 3678 Yorum yok. Yorum Ekle

Okul Müdürlüğünü Mehmet Şensoy’un yaptığı Beykoz Boğaziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ortaçeşme’de bulunan okullarının depreme dayanıksız olması sebebiyle Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesine kurulan prefabrik okula taşındı ve okul bahçesi düzenlemesi, teknoloji sınıfı, giyim atölyesi ve kütüphane olmak üzere bir dizi yenilikleri hayata geçirmeye çalışıyor.


Ortaçeşme’de bulunan okul binasının yıkım kararının çıkmasından sonra yeni yerlerinde eğitimlerini devam ettiren Beykoz Boğaziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul bahçesinde gördüğümüz hummalı çalışmayı öğrenmek için okula girdiğimizde planlamışı yapılan bir dizi hizmet ağının işletildiğini gördük.


Geride bırakılan dönemlerde tadilata giren veya yıkılıp yeniden yapılan okulların geçici olarak eğitimlerini sürdürdükleri yeni mekanda hizmetlerini sürdüren Beykoz Boğaziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mehmet Şensoy’dan aldığımız bilgiye göre, okullarının yeniden yapılana kadar veya tam teşekkülü ile yeni bir mekanda hizmet vermeleri sağlanana kadar burada eğitimlerinin devam edeceğini belirtti.


Okul Müdürü Şensoy sözlerinin devamında, Bakanlığın yükünü azaltmak üzere ihtiyaçlarına yönelik hayırsever bulma konusunda ki çabaları kendilerini Beykoz ve İBB Belediye Meclis Üyesi ve Beykoz Eğitime Destek Derneği Başkanı Gülay Demirel’e ulaştırdığını ifade etti.


Gülay Demirel’in girişimleriyle, okulun bahçe düzenlemesi İBB ekipleri tarafından hazırlanmakta ve yine Gülay Demirel’in girişimleriyle bulunan sponsorlar vasıtası ile okullarına 30 Bilgisayarlık Teknoloji Sınıfı, Giysi Atölyesi ve Kütüphane yapılması hazırlıkları devam etmekte.


Okul Müdürü Mehmet Şensoy konuşmasının sonunda, halen yapımı devam eden çalışmalar bittiğinde, gerçekleştirdikleri açılış ile kurdela keserek yeni kazanım alanlarının hizmete gireceğini belirtti.


Okul ihtiyaçlarının giderilmesi için ulaşılan İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi ayrıca Beykoz Eğitime Destek Derneği(BEDES) Başkanı Gülay Demirel ile kurduğumuz iletişimde Demirel “BEDES’in eski öğrencilerinden Günay Kulak’ın Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Beykoz Boğaziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Rehber Öğretmen olması, okulun sıkıntılarını BEDES çalışma planlamasını çok iyi bilen birisi olarak derneğimize bildirmesiyle, hemen hizmet planlaması yapıp harekete geçtik.

BEDES olarak kız çocuklarımızın ve Meslek Liselerimizin eğitimine verdiğimiz önem bilinmekte. Bu kapsamda eski öğrencimiz Günay Kulak Öğretmen vasıtasıyla okul idaresi ile geçtiğimiz iletişimde okulun bahçe düzenlemesi, teknoloji sınıfı, giyim atölyesi ve kütüphane ihtiyaçlarını hemen dikkate alarak çalışmalara başladık. Yakında sona erecek hizmetimiz öğrencilerimizle buluşacak. Ayrıca okulun ihtiyacı olan çeşitli atölye ihtiyaçları için yardımcı olmayı planlıyoruz.

Gülay Demirel son olarak Beykoz’da ve Beykoz dışında birçok öğrencimizin çeşitli sektörlerin önemli noktalarında çalışmalarından ve kendilerine rastladıklarında memnun olduklarının altını çizdi.

Anahtar Kelimeler : Beykoz,Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü,Beykoz Eğitime Destek Derneği,Beykoz Boğaziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,Kazım Bozbay


Fotoğraf Galerisi


06-11-2020 3678 Yorum yok. Yorum Ekle
Tuncay Ünde

"GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER"

30-05-2021 Yorum yok. 668
Ozan Derviş

ALLAH VE CAN KORKUSU OLMAYANLAR DEVAM ETSİN

08-05-2021 Yorum yok. 1014
Neyir Erkan Şişman

KAPALIYIZ

08-05-2021 Yorum yok. 717
Osman Topuz

Yaşama İnat

08-05-2021 Yorum yok. 504

İYİ AİLE OLABİLMEK

08-05-2021 Yorum yok. 683
Yaprak Akın

YENİ NESİL BAYRAMLAR

08-05-2021 Yorum yok. 392
Cüneyt Pulant

Gülümsemeyi Hiç Unutmayalım

08-05-2021 Yorum yok. 1308
Makbule İnaç

HIZIR GÜNLERİ - SABUN KOKULU BAYRAMLAR

08-05-2021 Yorum yok. 818
Asiye Çakır

NEREDE ESKİ BAYRAMLAR

08-05-2021 Yorum yok. 1523
Hacı Arıcı

RAMAZANDAKİ İBADETLERİMİZİ BİR ÖMRE AKTARALIM

08-05-2021 Yorum yok. 1041
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

NELER OLUYOR…

08-05-2021 Yorum yok. 667