BEYKOZ’DA SPOR ÇALIŞTAYI OLMADAN SIKINTILAR BİTMEZ

08-11-2020 3243 Yorum yok. Yorum Ekle

Özellikle Türk Futbol tarihinin Ulu Çınarı 112 yıllık geçmişi olan, Beykoz Spor Kulübü ve diğer Spor Kulüplerimizin sıkıntılarının bir bütün içerisinde ele alınmasının önemine dikkat çeken bir yazı kaleme aldım.

Hükümetimizin en etkin organları ve özellikle ilgili bakanlıklar, merkezi ve yerel yönetimler, tüm kamu kurumları ile bütün özel teşebbüsler ve sivil toplum kuruluşları, özellikle Beykoz’u Türkiye ve Dünya’ya tanıtan markalar bünyesinde, hizmet veren kurumlara yardımcı olmayı öncelikli saymalıdır.

Maalesef ülkemizde her seçim döneminden sonra, yönetim erkini elinde bulunduran ve muhalefet görevi üstlenen siyasi yapılanmaların, halka indirdikleri hizmetler zaman zaman problemler oluşturmakta.

Oysaki seçim bittikten sonra göreve gelenler ile onların daha verimli çalışması için muhalefet görevinde olanlar, unutmamalıdırlar ki verecekleri hizmet anlayışında, hiçbir ayrım yapma haklarına sahip değiller.

Bu anlamda geçmişte yaşanmışlıklardan dolayı Beykoz’da zaman zaman sıkıntı çeken kurumlar konusunda yüzlerce örnekler gösterilebilir. Ve bu bilinen geçmiş içerisinde yıllardır kronik olmuş ve artık ümit kesilmiş bazı konularında, sanki sihirli değnek değmişcesine bir anda çözüme kavuşturulduğu da, yine örnekleri ile çoğaltılabilir.

Bu konuda iki önemli örnek verip, geride kalan örnekleri gündeme getirmenin gereksiz olduğuna, sizlerin de karar verebileceğinizi düşünüyorum.

Hepimiz Tarihi Küçüksu Çayırını biliriz. Bu istisna yerde geçmişte yaşanan güzellikler artık tarih kitaplarında okutulmakta. Hal böyleyken İstanbul trafiği için zaruri olan boğaz köprülerimizin inşaat sahası, bu güzelim mesire alanında yapıldı. Başlarken mesire alanını köprü inşaatı bitsin eski haline getirilecek denmesine rağmen, bir diğer köprünün inşaat sahası da bu alan oldu. Yıllarca Beykoz’un utanç abidesi olarak kalan Küçüksu Çayırı öncelikle A. Hisarı Muhtarlığı ve Sivil Toplum Kuruluşları ile Beykoz genelinde dillendirilince, konudan zaten haberdar olduğu tahmin edilen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Beykoz’a geldiği bir gün bu alan ile ilgili verdiği talimat çok kısa zamanda uygulandı ve Tarihi Küçüksu Çayırı büyük ölçüde eski özelliğine kavuştu.

Anadoluhisarı’nda yakın zamanda yaşanan bu güzellik için bırakın Beykoz’u tüm İstanbul Halkı mutlu oldu. Küçüksu çayırının yeni kazanımları ile ilgili bir anket yapılsa, yaşanılan güzellikleri halkımız anlatmakla bitiremez.

Son olarak vereceğimiz örnek ise yıllardır yılan hikâyesine dönen Riva Deresinin kirliliği ile geçen uzun yıllar. Konu adeta temcit pilavı gibi ısıtılıp ısıtılıp kamuoyuna servis edilmesine rağmen, günümüze kadar somut bir adım ortaya çıkmamıştı. Veya atılan adımlar, yapılan çalışmalar rafta kalmıştı.

Konu günümüzde öyle bir dillendi ki, bu dillendirme de emeği geçenlerden Allah Razı olsun. Taş tam gediğine oturdu. Ortada bir ara sert rüzgarlar esip, benim görevim değil falanca kurumun görevi dense de, gelinen noktada, başta İlçe, Büyükşehir Belediyelerimiz ve Bakanlıkların devreye girmesiyle oldukça hızlı giden bir çalışma halen devam etmekte. Yapılan çalışma gösteriyor ki, yakın zaman sonra Riva Deresindeki kirlilik tarihe karışacak gibi.

Yani istendiği zaman veya yeterli kamuoyu desteği iyi bir planlamayla gerçekleştirildiğinde, iktidar muhalefet veya ilçe, il belediyeleri fark etmeksizin ortak hizmet sağlayabiliyormuş.

Burada gerekli kamuoyu oluşumunu eksik veya fazla sağlayanlar, artık kendilerine çeki düzen verip, ilgili kurumlardan beklenen hizmeti net olarak ortaya koymaları için oluşan kamuoyu desteğini de yanlarına alıp başlayan hizmetin bir an evvel hayata geçirilmesini takip etmelidirler.

O halde Hükümetimizin ve Yerel Yönetimlerimizin en etkin organlarıyla, tüm kamu ve özel kuruluşlar ile iş insanlarımızın ortak bir anlayış ile Türk Futbol Tarihinin 112 yıllık Ulu Çınarı olan BEYKOZ SPOR KULÜBÜMÜZE, bu ortak akılın, anlatmaya çalıştığım iki örnek doğrultusunda, somut destek sağlayıp Profesyonel Liglerde oynayabilmesi için alt yapı oluşturmalarına katkı koymaları gerektiğine inanıyorum.

Artık kronikleşen ve özellikle kronikleşmeyi büyütmek için çaba sarf edenlerin, çok olduğu bir ortamda, konuya destek olacak kurumların kulaktan dolma ve eksik bilgilendirmelerden arınabilmek için hep savunduğum önerimi aktarmak istiyorum.

Öncelikle İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız ile Spor Yöneticilerimizin de bulunduğu bir heyetin önünde, oturumu yönetecek bir moderatörün eşliğinde bir Beykoz Spor Çalıştayı yapılmalıdır.

Bu çalıştay da ilçemizin Spor Akademisyenleri ve Spor Adamları Beykoz Spor Kulübümüzün geldiği noktayı ortaya koyarsa, ortaya çıkan tabloya çözüm yollarının daha kolay bulunabileceği kanaatindeyim.

Ve en önemlisi ortaya çıkan sonucu çok çok dillendirip, tıpkı Tarihi Küçüksu Çayırı Mesire Alanı ve Riva Deresi Çalışmalarında olduğu gibi ilçemiz dışından da konuya katkı koyacak ilgililerin duymasına vesile olmalıyız.

Kaldı ki, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, partisinin kongresi için Recep Şahin Köktürk Spor Kompleksine geldiğinde, katılımcıların hatırlayacağı gibi, Beykoz Spor Kulübünün Başkanı mevcut sıkıntıyı kendisine dosya halinde vermişti.

Sıkıntılar o zamanki ölçeğinden maalesef ki büyüdü, aslında sıkıntının büyüklüğü değil de, ilgili makamlara ve Cumhurbaşkanımıza doğru şekilde ve doğru zamanda aktarabilmenin önemli olduğu gerçeğidir.

İlçemizde, Kaymakamlığımız, Belediye Başkanlığımız, Spor Otoriteleri, Siyasetçilerimiz, Kamu ve Özel Kurumlarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarımız, Muhtarlarımız ve Spor Camiası çözüm noktasın da birleşirlerse, öncelikle Tarihi Çınar olan Beykoz Spor Kulübü ve Diğer Spor Kulüplerimizin mevcut durumlarında köklü iyileşme olabilir.

Anahtar Kelimeler : Beykoz,Beykoz Doğuş Haber,Beykoz Spor,Ozan Derviş,Beykoz Spor Çalıştayı08-11-2020 3243 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

SAĞLIK DEYİP GEÇMEYELİM

23-09-2021 Yorum yok. 740
Neyir Erkan Şişman

Çocuklarımız için...

23-09-2021 Yorum yok. 584
Cüneyt Pulant

GÜNAYDIN !

23-09-2021 Yorum yok. 562
Hacı Arıcı

KENDİMİZ OLABİLMEK

23-09-2021 Yorum yok. 442
Tuncay Ünde

"GÜNAYDIN"

23-09-2021 Yorum yok. 548
Asiye Çakır

KENDİNE ZAMAN AYIRMAK

23-09-2021 Yorum yok. 330
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

SÖYLEMLER VE EYLEMLER

23-09-2021 Yorum yok. 420
Yaprak Akın

HAYAT YOLU

23-09-2021 Yorum yok. 331
Osman Topuz

AMAN UZAKLAŞMAYALIM

25-08-2021 Yorum yok. 563
Makbule İnaç

Sanatsal bir yakarış

27-06-2021 Yorum yok. 983

İYİ AİLE OLABİLMEK

08-05-2021 Yorum yok. 900