Almanya Berlin’den Beykoz’a Müzik Yolculuğu

11-09-2021 1159 Yorum yok. Yorum Ekle

Beykoz Müzisyenler Derneği, kendilerine kayıt stüdyosu kazandıran Berlin Türk Alman Kadınlar Birliği(BETAK) ve Beykoz Eğitime Destek Derneği(BEDES) Başkanlarını konuk etti.Kurucu Dernek Başkanı Ayhan Aydın’ın İlçe Tapu Müdür Yardımcısı Aysun Öztürk’e derneğin bir kayıt stüdyosuna ihtiyacı olduğunu belirtmesi sonrasında, konunun zamanın Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, BEDES Başkanı Gülay Demirel, İlçe Nüfus Müdürü Nihade Kılıç’a bildirilmesi sonrası BEDES ve BETAK işbirliğinde Beykoz Müzisyenler Derneği kayıt stüdyosuna kavuştu.


Kayıt stüdyosunun ana sponsoru BETAK Almanya-Berlin’de dernekleri adına yaptıkları sosyal etkinliklerden elde edilen gelir ile Türkiye’de çeşitli farkındalıklı gruplara yardımcı olmaları münasebetiyle, Beykoz Müzisyenler Derneği’ne yaptıracakları kayıt stüdyosu öncesi bunun karşılığında Beykoz’da dezavantajlı özel kız çocuklarına terapi niteliğinde müzikle buluşturmalarını şart koşmuşlardı.


Yapılan protokol ile ilçemizdeki dezavantajlı kız çocukları öğretmenleri nezaretinde Müzisyenler Derneği’nde müzik buluşmalarına başladılar. Covid-19 pandemisinde vaka sayılarının artması ile STK çalışmaları durdurulmuş, bu çalışmalar sekteye uğramıştı.


İlerleyen süreçte, İlçe Nüfus Müdürü Nihade Kılıç’ın vasıtası ile derneğe kavuşturulan kamera sistemi ve yeni düzenlemelerden sonra, yapılacak yeni planlama ile müzik buluşmalarının yeniden oluşturulması düşünülmekte.


Pandemi sürecinin olumsuz koşulları sebebiyle sponsor oldukları kayıt stüdyosunu göremeyen Berlin Türk Alman Kadınlar Birliği Başkanı Hatice Selçuk yanında dernek yöneticileri ve ablası olan BEDES Başkanı Gülay Demirel ile gerçekleştirdikleri ziyarette kendilerini, Beykoz Müzisyenler Derneği Başkanı Ozan Derviş, Başkan Yardımcısı Orhan Önal, Yönetim Kurulu Üyesi Metin Örs ve Kemal Başaran ile Derneğin Onursal Başkanı geçmiş dönem Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, yeni emekli olan İlçe Tapu Müdür Yardımcısı Aysun Öztürk karşıladı.


Dernek Başkanı Ozan Derviş Derneğin genel çalışmaları hakkında bilgiler aktarıp, desteklerinden dolayı Berlin Türk Alman Kadınlar Birliği BETAK Başkanı Hatice Selçuk ve Yöneticilerine, Beykoz Eğitime Destek Derneği(BEDES) Başkanı Gülay Demirel ve Yönetimine, derneklerine kayıt stüdyosu kavuşturdukları için teşekkür ettikten sonra Başkan Yardımcısı Orhan Önal ise kayıt stüdyosunun nasıl işlediği ile ilgili yaptığı sunumunu uygulamalı olarak anlattı.


Başta BEDES Başkanı Gülay Demirel ve BETAK Başkanı Hatice Selçuk olmak üzere tüm konuklar Müzisyenler Derneği ile ilgili görüşlerini oldukça samimi bir şekilde dile getirdiler.

 

Son olarak kayıt stüdyosunun ana sponsoru BETAK Başkanı Hatice Selçuk, Beykoz Müzisyenler Derneği’nin 2021 yılı, yıllık dernek merkezi kira bedelinin ödenen kısmının haricinde kalan 7 bin TL’ye destek olacaklarını belirterek Beykoz Müzisyenler Derneği’ne önemli bir katkıda daha bulundu. 

Dernek salonunda ağırlanan konuklara Orhan Önal’ın piyanosu ile Derneğin Onursal Başkanı geçmiş dönem Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Yönetim Kurulu Üyesi Sanatçı Metin Örs kısa dinleti yaptılar.

 

Derneğin kayıt stüdyosu incelenirken, Dernek Başkan Yardımcısı ve Stüdyo Sorumlusu Orhan Önal konuklara stüdyonun işleyişiyle ilgili detaylı bilgi aktarması ve çekilen hatıra fotoğrafları sonrasında, stüdyo konusunu ilk olarak ilgililere aktaran İlçe Tapu Müdür Yardımcısı Aysun Öztürk Dernek adına kayıt stüdyosunun ana sponsoru BETAK Başkanı Hatice Selçuk’a bir buket çiçek takdim etti.

Beykoz Müzisyenler Derneği Başkanı Ozan Derviş’in Kayıt Stüdyosu’nun kazanılmasında emeği geçenlere bir kez daha teşekkür etmesinden sonra ziyaret sona erdi.

 

Beykoz Müzisyenler Derneği


Videolar

Toplam 1 video bulundu.

Fotoğraf Galerisi


11-09-2021 1159 Yorum yok. Yorum Ekle
Yaprak Akın

2022 YILINA DOĞRU

27-12-2021 Yorum yok. 662
Ozan Derviş

YENİ YILA KENDİME KISMİ FORMAT ATARAK GİRECEĞİM

21-12-2021 Yorum yok. 2008
Neyir Erkan Şişman

NORMALLEŞİYOR MUYUZ?

21-12-2021 Yorum yok. 1371
Tuncay Ünde

TANRI BİLE BATIRAMAZ!..

21-12-2021 Yorum yok. 929
Arzu Gülcan "Konuk Yazar"

ŞİDDETSİZ YARINLARA

21-12-2021 Yorum yok. 995
Osman Topuz

Umut...

21-12-2021 Yorum yok. 1195
Cüneyt Pulant

Olmaz Olsun

21-12-2021 Yorum yok. 1782
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

EN GÜZEL MESLEK…!

21-12-2021 Yorum yok. 1204
Hacı Arıcı

EN KIYMETLİ SERMAYE ÖMÜR

21-12-2021 Yorum yok. 1002
Asiye Çakır

Denge

21-12-2021 Yorum yok. 1287

VAKİT TASARRUF VAKDİ

27-11-2021 Yorum yok. 621
Makbule İnaç

Sanatsal bir yakarış

27-06-2021 Yorum yok. 1307