Dilmaç ve Sağlam Spor Kulüpleri ile Bir Araya Geldi

08-10-2021 1505 Yorum yok. Yorum Ekle

Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam ile bir araya geldi.


AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç’ın ev sahipliğinde Kavacık’ta ki ilçe merkezinde gerçekleşen toplantıya Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği(BİSK) Başkanı Asım Özdemir ve Spor Kulüpleri’nin temsilcileri katılım gösterdi.


Toplantı başlamadan önce AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’a Milli Takım forması armağan eden BİSK Başkanı Asım Özdemir, Norveç karşılaşmasında Milli takıma başarılar diledi.


Toplantının açılış konuşmasını AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç yaptı. Dilmaç, toplantı davetlerini kırmayarak katılım sağlayan tüm spor kulübü temsilcilerine BİSK Başkanı Asım Özdemir şahsında teşekkür ederek konuşmasına başladı.


Başkan Dilmaç konuşmasının devamında, Beykoz’da ki spor kulüpleri ile pandemi sürecinde online olarak bir araya geldikten sonra tekrar yüz yüze görüşmenin mutluluğunu yaşadığını, Beykoz’da ki spor kulüplerinin sorunlarını bizzat Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam ile birlikte dinleyerek karşılıklı görüş alışverişi ile çözüm arayacaklarını belirtip sözü BİSK Başkanı Asım Özdemir’e verdi.


Özdemir toplantı için teşekkür ederek, Spor Kulübü Temsilcileri’nin tek tek söz alarak kulüpleri ile ilgili sorunları aktarmalarını isteyerek, sözü toplantıya katılan Spor Kulübü Temsilcilerine verdi.


Toplantıya katılan Spor Kulübü Başkanları ve Başkanvekilleri, kulüplerinin sorunlarını tek tek söz alarak İlçe Başkanı Dilmaç ve Belediye Başkan Yardımcısı Sağlam’a aktardılar. Toplantının sonunda kapanış konuşması yapan BİSK Başkanı Asım Özdemir, genel olarak Spor Kulüpleri’nin sorunlarından oluşan bir dosya hazırladıklarını söyleyerek dosyayı Hanefi Dilmaç ve Fatih Sağlam’a takdim etti.


BİSK Başkanı Asım Özdemir’in konuşmasının ardından 3 saate yakın süren toplantının sonunda AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç spor kulüpleri ile bir araya gelmekten, sorunlarına anında çözüm arayışı içerisinde olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek sık sık bir araya geleceklerinin altını çizdi.

Toplantının kapanış konuşmasını Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam yaptı. Sağlam, spor kulüplerinin Beykoz Belediyesi tarafından sorunlarını daima takip ederek çözüm üretme çabası içerisinde olduklarını, spor kulüplerinin sorunlarını tek tek not aldığını ilerleyen süreçte bizzat kendisinin konu ile ilgili kulüplere bilgi vereceğini belirterek, geçtiğimiz günlerde spor kamuoyunu meşgul eden pankart konusuna açıklık getirdi. Sağlam, Beykoz Belediyesi olarak spor kulüplerinin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayarak bu kulüplerde spor alanlarının vatandaşlara ücretsiz olarak sunulması gibi bir çalışma içerisinde olduklarını, aktararak ilerleyen günlerde daha detaylı bir bilgilendirme yapılacağını söyledi.

İlçe yerel basınından sadece Doğuş Haber’in katıldığı ve yaklaşık 3 saat süren bu tür toplantıların sık sık yapılması kararı alınarak toplantı sonlandırıldı. 

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam’dan BİSK’in talep ettiği konular şu şekilde:

-         Bildiğiniz üzere Spor Kulüplerimiz gönüllülük esasına göre faaliyet gösteren ve çogu zaman çocuklarımızın sporun içinde olmaları için yöneticilerin kendi ceplerinden oluşturdukları bütçelerle ayakta durmaya çalışmaktadır. Pandemi dolayısı ile maddi ve manevi sıkıntılarımız artmıştır. İlgili kurumların bu özverili çalışmaları desteklediğini görmek en doğal beklentimizdir. İlçemizin en önemli STK sı olan Beykoz Amatör Kulüpleri Destekleme derneği  ilçemizde bulunan kulüplerimizin taleplerini iletmek üzere makamınıza gelmiştir.

-         Pandemi nedeni ile Sporun içinde olan Antrenörlerimiz ve sporcularımızın yardıma ihtiyaçları olup İhtiyaç sahibi kişilerin kulüpler tarafından tespit edilerek yardımların düzenlenmesi gereklidir.

-         İlçemizde bulunan Kadınların spora teşvik edilmesi ve desteklenmesi gerekmektedir. İlçemizde sadece Rüzgarlıbahçe Kulübümüzde kadın futbol takımı mevcut olup kadınların ve kız çocuklarımızın  spora yönlendirilmesi ve desteklenmesi için ilgili kurumlarla beraber program ve etkinlikler yapılmalıdır.

-         İlçemizde bulunan Marmara Üniversitesinin kaldırılması söz konusu olup bu durumun Beykozumuzun Ekonomisine, Sporuna. Kültüründe ve tarihinde önemli zararları olacaktır.. Böyle bir işlem yapılırsa Beykozumuzun sporcu yetiştirmesi de sıkıntılı olacaktır. Ayrıca Üniversitemiz Beykoz halkının rahatça spor yapabildiği bir yer olup halkımızın spor yapması için  kullanılan yerler azalmış olacaktır.

-         Amatör spor yapan kulüplerimizin ilçe dışı  şehir dışı  müsabakalarında araç tahsisi ve konaklamaları için destekğe ihtiyacı vardır.  (  Futbol ve Diğer Branşı olan kulüplerimize )

-         Malzeme Yardımı Yapılması (  Futbol ve Diğer Branşı olan kulüplerimize )

-         Spor yapan gençlerimizin teşvik edilmesi ve onların ödüllendirilmesi (  Futbol ve Diğer Branşı olan kulüplerimize )

-         Spor Kulüplerimizin çocuklarımızın spora teşvik edilmesinde önemli katkıları vardır. Unutulmamalıdır ki açılan her kulüp çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmaktadır. Sosyal, kendine güvenen, bilinçli, ekip çalışması yapabilen bireyler olmaktadırlar. Bu nedenle Kulüplerimizin tesisleşme çalışmalarının desteklenmesi sporun en ileri düzeylere ulaşması gerektiği malumlarınızdır.

-         Spor Kuküplerimizin tesislerinin bakım onarımlarının yapılması için ilgili birimlerle bilgi verilmesi gerekmektedir. Bildiğiniz üzere pandemiden çıkan kulüplerimizin maddi olanalları azalmış olup tesislerin onarılması için bütçe oluşturulamamktadır.

-         Amatör Kulüplerimizin spor tesislerinin  çevre aydınlatmalarının yapılarak aydınlatmaların şehir şebekesine bağlanması geceleri tesislerin etrafı karanlık olduğu için vatandaşlar için güvenlik riski oluşturmaktadır. 

-         Emmiyet Birimlerimizin kulüplerimizle ortaklaşa hareket ederek gerekli tedbirlerin alınması uygulamalar konusunda kuluplerimizin bilgilendirilmesi

-         İlçe Spor Müdürlüklerimizle koordineli olarak çalışılmalı, spor  kulüplerimizin isteklerinin karşılanması için çalışmalar yapılmalıdır.

-         Gençlerimizin spora yönlendirilmesi için okullarla koordineli çalışılmalıdır.

-         Okulların ve Üniversitelerin Spor alanlarının Kulüplerimizin kullanımına açılması için gereken girişimlerin yapılması gerekmektedir.Fotoğraf Galerisi


08-10-2021 1505 Yorum yok. Yorum Ekle
Sevcenur Özcan "Konuk Yazar"

Kıymetli Beykozlular,

27-11-2021 Yorum yok. 1360
Ozan Derviş

Merkezi ve Yerel Yönetimlerimizden Talebimdir

27-11-2021 Yorum yok. 1451
Neyir Erkan Şişman

Cep Delik

27-11-2021 Yorum yok. 1196
Arzu Gülcan "Konuk Yazar"

GERÇEK ERDEM NEDİR?

27-11-2021 Yorum yok. 713
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

HELALLEŞMEK.!!

27-11-2021 Yorum yok. 743
Osman Topuz

Ne Ektiysek O...

27-11-2021 Yorum yok. 636

VAKİT TASARRUF VAKDİ

27-11-2021 Yorum yok. 541
Cüneyt Pulant

DEĞERLİ BEYKOZLULAR

27-11-2021 Yorum yok. 955
Hacı Arıcı

İLLÂ EDEP, İLLÂ EDEP

27-11-2021 Yorum yok. 591
Yaprak Akın

YALAN, HIRS VE ALDANMA !!!

27-11-2021 Yorum yok. 665
Tuncay Ünde

KAYMAKAM OLMADAN ÖNCE "ADAM" OLABİLMEK!..

26-10-2021 Yorum yok. 776
Asiye Çakır

CÜMLENİN ÖZÜ ZANNEDİYORUM

26-10-2021 Yorum yok. 1240
Makbule İnaç

Sanatsal bir yakarış

27-06-2021 Yorum yok. 1195