ENGELLİ DÜNYASINDAN İLGİNİZİ ÇEKMEYİN İYİLİK BİRGÜN SİZEDE BULAŞABİLİR

01-12-2021 1401 Yorum yok. Yorum Ekle

Engelsiz Umutlar Sosyal ve Kültürel Yaşam Derneği, İyilik Bulaşıcıdır Platformu’nun sponsorluğunda, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesi sabah kahvaltısında Beykoz Engelli Ailelerini bir araya getirdi.

 

Koordineli çalışmalarıyla ilçe genelinde ses getiren projelere imza atan Engelsiz Umutlar Sosyal ve Kültürel Yaşam Derneği Başkanı Dilek Bülbül ve İyilik Bulaşıcıdır Platformu sorumlusu Melek Candan Kahraman, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesi, ilçede gerçekleşecek programlarla çakışmaması için 1 Aralık günü bir etkinlik düzenledi.

 

Etkinliğe Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, önceki dönem Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinatörlerinden Kazım Bozbay, Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Süleyman Erdoğdu, SGK Beykoz İlçe Müdürü Ferda Özkalender, Beykoz İlçe Nüfus Müdürü Nihade Kılıç, Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Mamur ve Müdür Yardımcısı Kayhan Yenipınar, Beykoz Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Selim Safi,  Beykoz Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nevin Çalışkan, önceki dönem Beykoz İlçe Tapu Müdür Yardımcısı Aysun Öztürk, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu, Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği Başkanı Asım Özdemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, Bende Varım Derneği Başkanı Aşkım Maden Ataselim, Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Okul Aile Birliği Başkanı Osman Topuz, Yardım Seli Derneği Başkanı Yasemin Bayraktar ve Yönetim Kurulu Üyeleri katılım gösterdi.


Etkinliğin sunumunu Engelsiz Umutlar Sosyal ve Kültürel Yaşam Derneği’nin Başkan Yardımcısı Ozan Derviş yaptı. Bir başka programa yetişmek üzere etkinlikten erken ayrılmak zorunda olan Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli etkinliğin açılış konuşmasını yaptı. Çiçekli, Beykoz’da göreve başladığı günden itibaren Engelsiz Umutlar Sosyal ve Kültürel Yaşam Derneği’nin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek, Beykoz’da engellerin kalkması için ellerinden gelen gayreti her zaman gösterildiğine bizzat şahit olduğunu vurgulayarak, bu vesileyle Engelsiz Umutlar Derneği Başkanı Dilek Bülbül ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle, bu özel güne de katkı koyan İyilik Bulaşıcıdır Platformu Melek Candan Kahraman ve çalışma arkadaşlarına özellikle teşekkür etmeyi ihmal etmedi.


Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli’ye açılış konuşması sonrası Engelsiz Umutlar Derneği Başkanı Dilek Bülbül, dernekte eğitim alan öğrencilerin hazırladığı anlamlı bir tablo armağan etti.


Kaymakam Çiçekli’nin ardından Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Mamur, önceki dönem Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay’da birer selamlama konuşması yaptı.


Engelsiz Umutlar Sosyal ve Kültürel Yaşam Derneği Başkanı Dilek Bülbül ise etkinliklerine desteklerini hiç esirgemeyen hayırseverlere ve etkinliğe katılan konuklara teşekkür ettikten sonra, bir teşekkürü de çalışmaları sürecinde kendilerini hiç yalnız bırakmayan ve bu güzel kahvaltının sponsorluğunu üstlendiğini belirttiği, İyilik Bulaşıcıdır Platformu’na teşekkür etti.


İyilik Bulaşıcıdır Platformu sorumlusu Melek Candan Kahraman’da Engelsiz Umutlar Derneği ile birçok etkinlik ve programda birlikte olduklarını, çalışmalarının yerinde ve öz veriyle olması kendilerini otomatikman bu derneğe çektiğini belirtti.


Konuşmalar sonrası Engelsiz Umutlar Derneği’nde eğitim gören öğrencilerin hazırladığı tablolar, Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Mamur ve etkinliğin müzik bölümünü üstlenen Beykoz Müzisyenler Derneği Başkanı Ozan Derviş ile Yönetimine hediye edilirken, etkinliğin sponsoru İyilik Bulaşıcıdır Platformu Sorumlusu Melek Candan Kahraman’a plaket takdim edildi.


Türkiye Amatör Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Asım Özdemir aynı zamanda Başkanlığını Yaptığı Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği BİSK Yönetim Kurulu Üyeleri İlker Güner ve Mustafa Kaya ile birlikte, Beykoz’un uyum içerisinde başarılı çalışmalarını sürdüren ve kahvaltıya katılan Engelsiz Umutlar Derneği Başkanı Dilek Bülbül’e, Türkiye Omurilik Felçleler Derneği Beykoz Şubesi Başkanı Saniye Efe’ye, Bende Varım Derneği Başkanı Aşkım Maden Ateselim’e ve Beykoz Otistik Çocuklar ve Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Bülent Taştan adına Sevim Horasan’a salonun yoğun alkışları arasında Türk Milli Takımı Formasını hediye ettiler.  


Plaket töreni sonrası Engelsiz Umutlar Sosyal ve Kültürel Yaşam Derneği Yönetim Kurulu, Dernek Başkanları Dilek Bülbül’ün doğum gününü kutladı. Doğum günü kutlamasından haberi olmayan Başkan Dilek Bülbül şaşkınlığını gizleyemeyerek duygu dolu anlar yaşadı.


Doğum günü kutlaması sonrası, Beykoz Müzisyenler Derneği Üyesi Orhan Önal, Kemal Lokmacı’nın saz heyetini oluşturduğu, Müzisyenler Derneği Kurucu Başkanı Ayhan Aydın ve Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Başaran’ın solist olduğu muhteşem müzik dinletisine geçildi.  Güne özel hazırladıkları repertuarları ile Ayhan Aydın ve Kemal Başaran katılımcıları coşturdu.


Konser sonrası, geçmiş dönem Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve STK gönüllüsü Aysun Öztürk okudukları birer şarkı ve türküyü Dünya Engelliler Günü münasebetiyle tüm katılımcılara armağan ettiler.


Kahvaltı sonrası, Sanatçıların Programı ile Beykoz’un özel çocukları, aileleri ve davetlileri coşkularını büyük bir keyifle yaşamalarının sonrasında, etkinlik Beykoz Engelsiz Umutlar Derneği İşaret Dili Kursiyeri Mustafa Tüter’in mükemmel gösterisiyle son buldu. 
Videolar

Toplam 1 video bulundu.

Fotoğraf Galerisi


01-12-2021 1401 Yorum yok. Yorum Ekle
Yaprak Akın

2022 YILINA DOĞRU

27-12-2021 Yorum yok. 662
Ozan Derviş

YENİ YILA KENDİME KISMİ FORMAT ATARAK GİRECEĞİM

21-12-2021 Yorum yok. 2008
Neyir Erkan Şişman

NORMALLEŞİYOR MUYUZ?

21-12-2021 Yorum yok. 1371
Tuncay Ünde

TANRI BİLE BATIRAMAZ!..

21-12-2021 Yorum yok. 929
Arzu Gülcan "Konuk Yazar"

ŞİDDETSİZ YARINLARA

21-12-2021 Yorum yok. 995
Osman Topuz

Umut...

21-12-2021 Yorum yok. 1195
Cüneyt Pulant

Olmaz Olsun

21-12-2021 Yorum yok. 1782
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

EN GÜZEL MESLEK…!

21-12-2021 Yorum yok. 1204
Hacı Arıcı

EN KIYMETLİ SERMAYE ÖMÜR

21-12-2021 Yorum yok. 1002
Asiye Çakır

Denge

21-12-2021 Yorum yok. 1287

VAKİT TASARRUF VAKDİ

27-11-2021 Yorum yok. 621
Makbule İnaç

Sanatsal bir yakarış

27-06-2021 Yorum yok. 1307