SP İl Divan Toplantısı Beykoz'da Yapıldı

19-04-2006 5384 Yorum yok. Yorum Ekle

Saadet Partisi İl Divanında, Beykoz İlçe Başkanı Salih Birinci Beykoz’u tanıttı; Birinci, Beykoz Belediye Başkanı’nın mahalle mahalle dolaşarak, kendisini milletvekilliği veya bakanlığa pazarlamaktan ve şov yapmaktan başka iş yapmadığını belirtmesi, salonda bomba etkisi yaptı.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı, Genel Merkez Kongresinden sonra uygulamaya koydukları, her ay başka bir ilçede divan toplantısı programını Beykoz’dan başlattılar.
Saadet Partisi Beykoz ilçe Başkanlığının ev sahipliği yaptığı İl Divan Toplantısı, Kavacık Salon Talia’da kahvaltıyla başladı. İstanbul’un tüm ilçelerinin iştirak ettiği divan toplantısı için sabah namazı sonrasında salona gelen divan üyeleri saat 08:00’a kadar kahvaltılarını gerçekleştirdiler. İl Başkanı Osman Yumakoğulları ve yöneticileri yerlerini alırken, divan toplantısını Pakistan’dan gelen siyasi parti ve talebe birliği temsilcileri de takip ettiler.
Toplantının, İlçe ve İl Başkanlarının konuşmalarından sonra basına kapalı olacağı açıklandıktan sonra oluşturulan divan Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Salih Birinci’yi kürsüye davet etti.Birinci konuşmasını, ilçemize unutulmaz bir gün yaşatıyorsunuz, il başkanıma ve divan üyelerine teşekkür ediyorum diyerek başlattı. Beykoz ile ilgili bilgiler aktaracağını söyleyerek; fabrikaların kapatıldığı, vatandaşın çatısını dahi yapamadığı, villaların her geçen gün çoğaldığı, yapılanmada ki çelişkinin, rantçılar ürettiği, yapılan planların eskisinden daha çok insanı mağdur edeceğinin bilinmesi, Beykoz halkını oldukça tedirgin etmektedir. Bütün bu sıkıntılar ile ilgili olarak, tüm resmi makamlara müracaatımız mevcuttur, çözüm önerilerimizi, siyasi rantın kendilerine ait olmak kaydıyla, en halisane duygular ile aktarmamıza ve her türlü desteği vereceğimizi bildirmemize karşılık, aldığımız cevap; kentsel dönüşüm planları kapsamında Beykozluya yaşama şansı tanımayan şekilde olup, çözüm adına hiçbir çalışma yapılmamıştır. Mevcut yönetimin bu denli tutarsız davranması, bizleri en üst seviyede üzmektedir. Davranışları da artık buraları terk edin, buraların gerçek sahipleri geliyor şeklinde algılanmaktadır.Bütün bunlar olurken Belediye Başkanımız önerilerimizi dikkate almazken, şov yapmaktan öteye hiçbir şey yapmadığı gibi kendisini pazarlamak için, mahalle mahalle dolaşıyor, belediye başkanlığından sonra belki milletvekili daha sonrada bakan olurum düşüncesiyle, ben kültür adamıyım diyerek hava atmaya devam ediyor diyen Salih Birinci, inandığımız medeniyetin dünyaya hakim olması için, bütün dünya insanlığının refahı, selameti ve saadeti için, birlik içerisinde çalışmaya devam edeceğiz diyerek, bir kez daha İl Başkanı ve Divan üyelerine teşekkür ederken, yerel basına da teşekkürü unutmadı.

Daha sonra söz alan, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Osman Yumakoğulları, İl Divanına ev sahipliği yapan Beykoz İlçe Başkanlığına teşekkür ettikten sonra, bir çok konuya değinen il başkanının en çarpıcı sözleri, partilerimiz kapatılırken amaç kökümüzü kazımaktı, sabah namazından sonra böyle bir salonu dolduran başka bir parti var mı, diyerek coşkusunu salon ile paylaştığında uzun süre alkış aldı.
Yumakoğulları’nın konuşmasının ardından, basın salondan ayrıldı.19-04-2006 5384 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

MASKE-MESAFE-TEMİZLİK VE VİCDAN MUHASEBESİ

24-11-2020 Yorum yok. 19
Neyir Erkan Şişman

Pasta Kaldı mı?

24-11-2020 Yorum yok. 17
Tuncay Ünde

Senden Önce ve Senden Sonra

27-10-2020 Yorum yok. 3277
Osman Topuz

İnsanlık Zamanı

24-11-2020 Yorum yok. 9
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

HADDİMİZİ BİLELİM…!!

24-11-2020 Yorum yok. 8
Cüneyt Pulant

Milletimizin Gücü

24-11-2020 Yorum yok. 9
Hacı Arıcı

BARBAR BUMERANG BATI

24-11-2020 Yorum yok. 27
Yaprak Akın

Merhabalar

27-10-2020 Yorum yok. 603
Asiye Çakır

HÂK SONUMUZU HAYR ETSİN...

27-10-2020 Yorum yok. 3819

COVİD-19’UN GÖLGESİNDE YAŞAMAK

27-10-2020 Yorum yok. 3147
Makbule İnaç

Gerçek dediğimiz şeyler aslında nedir?

27-09-2020 Yorum yok. 6053