YÜKSEKOKULUMUZUN İLÇEMİZE KAZANIMLARI

03-01-2012 2084 Yorum yok. Yorum Ekle

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, halkın 1. temsilcisi olan Beykoz Muhtarlarını " Mahallemizin Lideri Muhtarlarımız " ismini verdikleri seminer ile " akademik düzeyde" bilgilendirme yaparak, katılımcı köy ve mahalle muhtarlarına sertifika verdiler.

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, halkın 1. temsilcisi olan Beykoz Muhtarlarını " Mahallemizin Lideri Muhtarlarımız " ismini verdikleri seminer ile " akademik düzeyde" bilgilendirme yaparak, katılımcı köy ve mahalle muhtarlarına sertifika verdiler.İlçemizde açıldığı günden itibaren, Beykoz'un vizyonunun gelişmesine sayısız katkılar sunan Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Yönetimi, son olarak muhtarlarımız ile ilgili farklı bir organizasyon yaparak, ilçede bir yüksekokulun olmasının önemini tüm açıklığı ile ortaya koydu.

Yüksekokulda göreve başladıktan sonra okul içi eğitim çalışmalarının dışında Beykoz Sivil Toplum Kuruluşlarına olan yakınlığı ve bunun getirisinde direk halka yansıyan birçok organizasyonları ile sıkça gündeme gelen Yrd. Doç. Dr. Emine Koban'ın alt yapısını hazırladığı " Mahallemizin Lideri Muhtarlarımız" seminere Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Yüksel, Yüksek Okul Öğretim Görevlileri ve Yöneticileri ile Köy ve mahalle Muhtarları katıldı.

Seminerin protokol konuşmalarında ilk sözü Beykoz Muhtarlar Birliği Başkanı Cavit Gül aldı. Gül konuşmasında, mahalle ve köy muhtarları ile Muhtarlar Birliğinin ilçedeki konumunun önemine değindikten sonra, birliklerinin ilçedeki birçok kurum arasında köprüler oluşturduğunu ve bununda Beykoz için önemli bir kazanç olduğunu vurgulayıp, son olarak ta kendilerini okullarının olanaklarından yararlandıran Yüksekokul Yönetimine, proje destekçileri olan Beykoz Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığına teşekkür etti.

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Yüksel, Muhtarlık kimliğinin bilinen tarifini akademik bir dil ile anlatırken, muhtarların ülke için ne denli gerekli bir kurum olduğunu örnekleri ile dile getirdi. Prof. Dr. Yüksel konuşmasının sonunda projelerine katkı sunan ve birer eğitim gönüllüsü olarak belirlediği Beykoz Kaymakamı ve Belediye Başkanını okulunun rozetlerini taktı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'te okul müdürü gibi kendi gözlemiyle muhtarların genel tanımını yaparken muhtarların en yakın yardımcılarını olduğunu vurguladı. Çelikbilek ayrıca muhtarların seminer vasıtası ile alacakları eğitim çalışmalarına da önemli verim katacağını belirterek, Yüksekokul Yönetimini tebrik edip, kısa zaman içerisinde Yüksekokulun Üniversiteye dönüşmesi temennisinde bulundu.

Protokol konuşmalarının sonuncusunu yapan Kaymakam Aydın Ergün, muhtarların çağın gelişmelerine karşı kendilerini yenilemeleri gerektiğini, zaten muhtar kimliklerinin de buna müsait olduğunu çünkü her muhtar mahalle veya köyünde karizmatik yapısı sayesinde önde gelen tanınan ve sevilen insanlar oldukları için seçildiklerini belirterek, muhtarlarında halkın bu güvenine layık olabilmek için sürekli kendilerini geliştirme çabası içerisinde olmaları gerektiğini vurgulayıp, eğitim çalışması için emeği geçenleri tebrik etti.

Seminerin altyapısını hazırlayan, Yrd. Doç. Dr. Emine Koban'ın Yaşam boyu öğrenmenin muhtarlar ile ilişkisinden bahsedip, seminer hakkında ve konularına göre seminere katılacak öğretim görevlileri hakkında kısa bilgilendirme yaptıktan sonra muhtarlar için özel ve hızlandırılmış olarak hazırlanan "Mahallemizin Lideri Muhtarlarımız " konulu seminere geçildi.Öğretim Görevlisi Sevil Bektaş'ın "Temel İletişim Bilgisi, Kitle İletişim Araçları", Yrd. Doç. Dr. Nejla Karabulut'un "Sosyal Medya", Yrd. Doç. Dr. Pınar Seden Meral'ın da "Beden Dili ve Liderlik" derslerini işlerken muhtarlar ile kurdukları diyalog mükemmeldi. Branşlarının uzmanı olan eğitimcilerin verdiği bilgilerden etkilenen Muhtarlar kendileri ile kurulan interaktif ortam sayesinde dersler süresi içerisinde karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

Köy ve Mahalle Muhtarlığı olarak 45 kişi olan Beykoz Muhtarlarının neredeyse tamamının geldiği seminerde, seminerin gün boyu devam etmesi sebebiyle verilen aralarda ve ikram edilen öğle yemeği sonrasında katılım sayısında azalmaların olacağı tahmin edilirken, bunun gerçekleşmemesi muhtarların verilen bilgilerden oldukça mutlu olduklarını gösterdi.Seminer sonrasında Yüksekokul Yöneticilerinin de katılımıyla seminere katılan tüm muhtarlara günün anısına aldıkları eğitim ile ilgili sertifika verildi.


Videolar

Toplam 1 video bulundu.


03-01-2012 2084 Yorum yok. Yorum Ekle
Ozan Derviş

Ne Alaka Ozan Diyeceksiniz

16-04-2018 Yorum yok. 1538
Neyir Erkan Şişman

İP KÜTÜPHANESİ

16-04-2018 Yorum yok. 1113

DEĞERLERİMİZ NEREYE GİDİYOR

16-04-2018 Yorum yok. 1505
Makbule İnaç

Bahar Beykoz’a Gelince

16-04-2018 Yorum yok. 1367
Taner Mert "Mert Beykozlu"

Ateşle Suyun Aşkı

16-04-2018 Yorum yok. 893
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

İNSANIMIZA VE YAPILANLARA SAYGI

09-03-2018 Yorum yok. 856

SÜRÜCÜLER

06-03-2018 Yorum yok. 940
Asiye Çakır

TAKLİDİ YAPILAMAZ...

06-03-2018 Yorum yok. 1509
Yaprak Akın

BİZİM OKUL MACERALARIMIZ

06-03-2018 Yorum yok. 826
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

Rusya ne yapmak istiyor

06-03-2018 Yorum yok. 1108
İsmail Akyel

Gıda Terörü – İlaç Lobileri

25-01-2018 Yorum yok. 1710
Zeynep Küçük

Ahir Zaman

25-01-2018 Yorum yok. 2258
Füsun Sökmez "Al Yazmanın Sesi"

SEVGİLİYİ UĞURLARKEN

30-12-2017 Yorum yok. 2478
Gülay Demirel "Konuk Yazar"

ÇOCUKLAR HEPİMİZİN

20-12-2017 Yorum yok. 4149
Ergin Tüfekçi

Uzun bir aradan sonra

28-08-2017 Yorum yok. 3593
Cüneyt Pulant

ÜLKEM İÇİN YENİ BİR UMUT

28-08-2017 Yorum yok. 2792