HAYAT BAYRAM OLSA…

25-12-2018 1751 Yorum yok. Yorum Ekle

Yeni yılın bu ilk günlerinden sonuna kadar önce sağlık, huzur, sevgi, saygı ve bereket dileklerimle birlikte…

Hadi…

Bugün dünyayı istediğiniz renge boyayın, rengarenk batan günü alın karşınıza, bir renkte bizler katalım, mesela... Çocuklar gibi saf temiz ve berrak. Kapatıp gözlerimizi bir hikaye yaratalım..

Üstat Can Yücel’den bir alıntı…

İlk soruları duyar gibiyim, Mümkün mü…diye…

Ne mümkün... bu şartlarda imkansız..!!

Ne umut kaldı ne de mecal, nereye elimizi atsak, boşa çıkıyor her yol...

Kim gerçek, kim sahte, hatta yalan bilemez olduk… Lakin, yaşamakta gerek, öyle değil mi...

Ama insanca, omurgalı yaşamak…

Omurgalı demişken, tamda yerel seçimler öncesi ‘’ CUK ‘’ oturmadı mı…? Ne hesaplar, planlar dönüyordur kapılar ardında...!

Hiçbir plan projenin esamesi okunmuyor… Hiçbir partide, partilide, delege ve adaylarında ‘’İLKE’’ denen karakter unsuru YOK…! Nüfuzlu ve seçmene yakın görünümlü isimler ön planda.

Birçoğu, aday olduğu parti kitapçığına uygun değil. Tek hedef var… ‘’VURGUN’’

Asıl garip olan da ne biliyor musunuz? DOYMUYORLAR… İnsanın insana saygısının, sevgisinin olmadığı  yerde bütün bunlar normal değil mi?

Geçenlerde bir cafe de kahvaltıya gittim. Yan masaya, çocuklu bir çift geldi. Yanlarında da konuşmalardan anladığım kadarı ile 12 yaşlarındaki kız çocuğunun Anneannesi.

Mekanda sevimli, sevimsiz kediler var. Kız ve ebeveynleri onlara şefkatle yaklaşıyorlar. Tabaklarından bir şeyler de ikram etmeyi ihmal etmiyorlar. Hatta çocuk bir ara alıp sevdi…’’çok güzel ve normal’’

Lakin, dikkatimi çeken, kız çocuğu belli ki ergen, anne babası ile çoğu konuşmalarında ters düşüyor. Bana ne, diyemedim. Zira aynı çocuğun Anneannesi ile konuşma biçimi ve ses tonu, vurguları çok ama çok üzücüydü... O yaşlı ve pamuk gibi kadın, belli ki görmüş geçirmiş, her şeye rağmen çok nazik ve şirinliğini koruyordu…

Asıl sorun burada, ebeveynlerin çocuğun büyüğüne tavrı ve davranışı karşısında suskunluğu...

Hayvana gösterdiği ilgi ve şefkati, varlık sebeplerinden biri olan ebeveynlerine göstermemesiydi. Zaten, toplum olarak neyi dozunda yapıp tadında bırakıyoruz ki; Herkeste bir aşırılık, bir marka tutkusu, bir özenti.

Demişken; Zamanımızın sorunu, Hayvanlara gösterdiğimiz sevgi ve ilgiyi insanlara göstermeyişimiz..!!

Diye bir saptama ile devam ediyor ve yolunuz bahar la birlikte Fenerbahçe veya Kalamış parkına düşer de, çocuğunuz ile koşup yuvarlanmak isterseniz ,ne demek istediğimi çok ama çok iyi anlarsınız.!!!

Artık o parklar, insanlar sayesinde, doğal hayatlarını unutup, tamamen insanlara ve onların isteklerine bağımlı halde yaşam savaşı veren sevimli dostlarımızla dolu. Mutlaka sevmeliyiz. Allahın yarattığı her canlı bunu hak ediyor..

Lakin bizler dozunu iyi ayarlayamıyoruz. (ayarlayan ve hakkını verenleri tenzih ederim)… Böyle tanıdıklarım da var... Hatta benimde dünya güzeli Kontes’im var. Sonuç olarak, yaşadığımız evrende, aldığımız her nefesin hesabını iyi yapıp her canlıya sevmesek te saygılı davranmayı Şiar edinmeliyiz.

Son paragraf Fenerbahçe olsun mu..??

Tarihinin en kötü sezonunu yaşayan, bir o kadar da Başkanı ile Türk Futboluna sakinliğin geleceğine inandığımız Fenerbahçe buradan çıkıp, bir yıl sonra Şampiyon olursa da şaşırmayalım.

Gönül isterdi ki, seyirci aklı selim davranıp, yeni yönetimin Aykut Kocaman ile yollarını ayırmasına karşı çıksaydı…(bilakis ısrarla istediler)

Ve takımın OMURGASI, bozulmasaydı... Volkan-kaijer-joseph-gulliano…

Düzelir, ama zamanla, Cocu yanlışından geç te olsa dönüldü… Kendi ekibi ile gelmeyen teknik direktörden ne beklene bilinirdi ki olmadı da..

Ersun Yanal iki üç takviye ile ve aflarla yukarılara tırmandıracaktır. Lakin burada benim asıl tavsiyem, Trabzon örneğinden (Uğurcan, Mustafa, Yusuf, Abdülkadir)yola çıkarak, hem halkın dikkatinden kaçan ve ilgisinin azaldığı Milli takımın Bekası hem de kulüplerimizin maddi manevi geleceğinin sağlığı açısından, her takım en az 3 genç futbolcuyu oynatmaya mecbur tutulsun. Böylece her takım aynı zamanda ‘’Alt yapılara’’ daha çok önem vereceklerdir.

Tıpkı haber bülteni gibi kapanışı SPOR haberleri ile yaptım sanırım.

Esen kalın.

Tespit...’’Anneler Babalar, çocuğunuz sefa sürsün istiyorsanız; ‘’Ya bir partide çalıştırın Ya da top peşinde koşturun’’

Cüneyt Pulant

Bir Hastalık Yıktı Geçti!

28-06-2020 Yorum yok. 2882
Ozan Derviş

ÇILDIRMIŞIZ…

25-06-2020 Yorum yok. 3476
Neyir Erkan Şişman

Nasıl Bir Yıl Geçiriyoruz Böyle?

25-06-2020 Yorum yok. 3153
Hacı Arıcı

KÜFÜR MİKROBU VİRÜS MİKROBU!

25-06-2020 Yorum yok. 3199
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

BİLİN İSTEDİM..!

25-06-2020 Yorum yok. 3081
Yaprak Akın

Beykoz Tapu İşlemleri Neden Sakin!

25-06-2020 Yorum yok. 2884
Tuncay Ünde

SEVECEKSENİZ BENİ…

25-06-2020 Yorum yok. 3135
Asiye Çakır

SİZ BİR DAHİSİNİZ...

25-06-2020 Yorum yok. 4410
Makbule İnaç

65 YAŞ ve üzeri mi dediniz... ?

25-05-2020 Yorum yok. 6393
Osman Topuz

Ümidimizi Yitirmeyelim

25-05-2020 Yorum yok. 6409
Bilal Karabacak

Özledim

01-05-2020 Yorum yok. 836

YENİ DÜNYA DÜZENİ

26-04-2020 Yorum yok. 7443
Adem Öztürk "Beykoz Sevdalısı"

İki Akrep Arasında Türkiye

27-02-2020 Yorum yok. 10992
Çiğdem Topatan

Kyzikos...

28-10-2019 Yorum yok. 1727
Zeynep Küçük

Spor ve Çocuk

05-08-2019 1 yorum. 14443