BELİRSİZLİK…

20-06-2019 1387 Yorum yok. Yorum Ekle

Bazı toplar tehlikeli, saçma, anlamsız ve gereksiz….

Hepsi hakkında bir fikrim var ama girmiyorum. Girmemek için mücadele veriyorum. Lakin, öyle bir an veya zamanda öyle bir olay yaşıyoruz ki susamıyoruz… susamıyorum…

Ortalık, etkisiz, yetkisiz, ilkesiz ve omurgasız insanlarla dolu… Yaptıkları hiçbir işte sistem ve prensipleri olmadığı gibi üretkenlikleri de yok..!!

60’lı yılları bilmiyorum, çocuktum. Sonrasında varım. Şimdi birçoğu rahmetli oldu. Hepsi iyi kötü eserler bıraktılar. Elbette herkesi her kesimi memnun etmek mümkün değil. Ama hemen hepsi, arkalarından birilerini yetiştirip geriye bıraktılar.

En çokta Rahmetli Necmettin Erbakan...

Bazıları, sansasyonlarla lider gömleğini giyip ülke yönetimine talip oldular.

Her şey yasak, hatta bulunmazken, dünyanın sahip olduklarını evlerine işyerlerine taşıma imkanlarını sağlayan Turgut Özal siyasi konjonktürde başka evreye geçmesine rağmen, herkesce sevilemedi.

Konu eleştirmek olunca, mutlaka bir kulp bulunuyor. Bence en büyük hatası, Cumhurbaşkanı olmasıydı.

Erbakan, öldükten sonra kıymete bindi…!!

Erdal İnönü, bir siyasetçi için olmayacak kadar nezaket sahibi, Avrupai ve Dolu dolu idi.

Bana göre en büyük hatası, Meclise girmek için, terör destekli grupla iş birliği yapması idi. Süleyman Demirel, Türkiye Cumhuriyeti’ne en çok damga vuran, nüktedan ve Balans ayarını iyi bilen bir liderdi. Çiller gibi, göründüğünden farklı bir Kadına yönetim teslim etmesi anlaşılmazdı.

Ve Karaoğlan, Bülent Ecevit… Gösteriş ve şatafattan uzak, ama bunun yanı sıra, makam görüntüsü konusunda kafaları karıştıracak kadar ‘’basit’’ düşünen… Halk Lideriydi. Ve Hizipleri ile ünlü, hiç Makama oturmadan, siyaset emeklisi olan, Deniz Baykal…

Milliyetçiliğin simgesi, Alpaslan Türkeş ve Partisi ardından bu bayrağı taşıyan Devlet Bahçeli…

Mevcut iktidarın hep yanında ve destekçisi. Akşener’e rağmen parti birliğini muhafaza eden ve koruyan lider. Pek tabi ki Kemal Kılıçdaroğlu, girdiği tüm seçimleri kaybeden, öncesinde vaatler, söylemlerde bulunup kaybettikten sonra üç maymunu oynayan, parti içi rakiplerini bir şekilde geçen ve ipleri hep elinde tutan Kılıçdaroğlu. Her ne hikmetse, seçimlerde Cumhurbaşkanlığı için kendi yarışmak yerine, seçim sonrası yok olacak adayları öne sürmesi ve de namus, haysiyet, şeref, hak hukuk adalet söylemleri ve eylemleri dışında, elle tutulur proje veya projeler üretemeyen kalıcı..!!! Muhalif Lider…

Ve Recep Tayyip Erdoğan…

Gençliğinden seçildiği güne kadar, MTTB başta olmak üzere siyasetin bahçesinden, mutfağına oradan sofrasına kadar her kademede çalışarak, planlı bir şekilde, önce İstanbul’a Belediye Başkanı ki; öncesinde halkın yaka silktiği Belediyecilik yönetim ve çalışma şeklini tarihe gömen Başkandı. Yokluk ve kirlilik, ulaşılmaz yollar, akmayan çeşmeler ve dahası yanında, Dinsel çıkışları ile bazılarının endişe odağı idi.

Türkiye’nin nabzını ve Halkın yaşam biçimini ne kadar iyi bildiğini ve etüt ettiğini zaman bizlere gösterdi. Bazı şeyleri hayata geçirdikten sonra, tekraren gündeme getirmesi eksiğiydi…

Ektiğini öyle biçmeye başlamıştı ki Halk birçok hata ve U dönüşlerine rağmen onu ve partisini yıllardır iktidarda tutuyor. Tüm seçimlerde ve önemli kararlarda tutum çıkardı.

Onca bilgi birikim, tecrübeye rağmen o da hatalar yapıyor...!! Neler mi?

Tabi bana göre ;

Öncelikle Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanıp, Başkan olmasına rağmen, Partisinin Genel Başkanı olarak kalması, ardından gelecek bir Lider eksikliğini işaret ediyor bana.

Oysa şimdiden, gelecekte ülke yönetimine işaret edeceği kişiyi, Partide Genel Başkan koltuğuna getirebilirlerdi.

Öncelikle Ülkemizin geleceği için. Bu eksiklik tüm partilerde var. Birinci adamlar belli. Devamı belli değil. Ben bu belirsizliğe dikkat çekmeyi Vatandaşlık görevi saydım. Naçizane..

Zira gözü dönmüş, gözü doymaz, geçmişten bugüne kuyruk acısı olan Birçok ülke Dünyada, Ortasından Deniz geçen tek Ülke olan Vatanımızın huzurunu ve Bütünlüğünü bozmak için başta terör olmak üzere, Ekonomik ve Biyolojik saldırılarının dozunu arttırdığı şu günlerde, taktir etmek gerekir ki olağanüstü mücadele vermekteyiz.

Geçmişten günümüze, siyaseten yapılan hataların son bulması hepimizin arzusu.

Millet olarak tek vücut olmaya her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğuna inanıyorum.

Siyasetten anlamam ve de sevemedim...

Ama gidişatı değerlendirme kabiliyetim var.

Net …

Sevgi ve saygılarımla

Tuncay Ünde

"GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER"

30-05-2021 Yorum yok. 675
Ozan Derviş

ALLAH VE CAN KORKUSU OLMAYANLAR DEVAM ETSİN

08-05-2021 Yorum yok. 1017
Neyir Erkan Şişman

KAPALIYIZ

08-05-2021 Yorum yok. 718
Osman Topuz

Yaşama İnat

08-05-2021 Yorum yok. 506

İYİ AİLE OLABİLMEK

08-05-2021 Yorum yok. 684
Yaprak Akın

YENİ NESİL BAYRAMLAR

08-05-2021 Yorum yok. 393
Cüneyt Pulant

Gülümsemeyi Hiç Unutmayalım

08-05-2021 Yorum yok. 1310
Makbule İnaç

HIZIR GÜNLERİ - SABUN KOKULU BAYRAMLAR

08-05-2021 Yorum yok. 820
Asiye Çakır

NEREDE ESKİ BAYRAMLAR

08-05-2021 Yorum yok. 1524
Hacı Arıcı

RAMAZANDAKİ İBADETLERİMİZİ BİR ÖMRE AKTARALIM

08-05-2021 Yorum yok. 1042
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

NELER OLUYOR…

08-05-2021 Yorum yok. 668