ALTYAPI ÜZERİNE…

26-07-2020 1125 Yorum yok. Yorum Ekle

Sevgili okurlarımız,

Ülke insanımızın hemen her konuda bir fikri var ve onu her yerde dillendirmekten de hiç çekinmez..!

Bazen büyük ve vahim sonuçlara varabilen tartışmaların başlamasına sebep olan fikirlerdir bunlar. Çok bilinmeyen değil, bilakis bilinen iki konudan bahsediyorum..

1-Siyaset

2- Futbol

Malumunuz, Bengütürk TV’de ‘’Hayata Dair’’ diye bir program hazırlayıp sunuyorum. Aslında iki programdı. Biri tamamen spor ile ilgili ve ‘’Dünyanın Sporu’’ idi, bunda bir konukla beraber ben yorumcu idim. sunucu ise bir Kadındı...

Yaşadığımız Covid-19 pandemi sürecinde iki programa da ara vermek zorunda kaldım. Yeni dönem ile birlikte öncelikle Hayata Dair ile tekrar yayınlarıma başladım.

Hayata Dair’de Eğitim, Sağlık, Beslenme, Kültür, Sanat ve Spor dışında, sosyal sorumluluk projelerinin en başındaki Otizm ve Engelli bireylerimize yer veriyorum. Anlayacağınız ’’Hayata Dair” her şeyin olduğu program.

Aldığım kararla, her şeyi bu programda yaşatmaya başladım. Ve hepimizin en çok ve iyi bildiğimizi sandığımız ‘’FUTBOL’da, ALTYAPI’yı” gündemde tutmaya karar verdim.

Hepimizin malumu. Üç beş kulübümüz hariç tüm kulüpler iflasın eşiğinde ve UEFA’nın finansal Fair play takibinde ve denetleniyor. Bunların tamamına transfer yasağı geldiği malumunuz.

Ve onlarca televizyon kanalları spor programlarında ,sanki bütün bunlar bir yılda olmuş gibi yalan, yanlış, yanlı ve sansasyonel popülist açıklamalarla program yaparken, yıllarca ihmal edildiğini iddia ettikleri ALTYAPI’nın yokluğundan bahsedip, TEĞET geçiyorlar ve dillerinde yine milyon avroluk topçular.

Oysa alt liglerde oynayan tüm futbolcular bir şekilde yok denilen altyapılardan çıkıyorlar. Sabırsız ve tahammülsüz taraftar kitlelerine kulak veren ANLIK başarıyı hedefleyip, o başarı!! ile boyadıkları gözlerden Trilyonları kaçırıyorlardı…

Asıl sorun, altyapısı olmayan bir altyapımızın olması…

Var olan altyapıyı geliştirebilecek yöneticilerin olmayışı…

Ve de kulüpleri öz sermayeleri ile ayakta tutacak üst akılların olmaması yüzünden Futbol, OYUN olmaktan çıkıp, OYUNCAK oldu ülkemizde… Maalesef…

Ve Ben,, programımda, TÜRK FUTBOLUNDA ALTYAPI ve SORUNLARI adı altında programımı dizi haline getirip, her hafta Futbolun mutfağından, idealist genç, yaşlı Teknik Adam ve Antrenörlerin görüş ve düşüncelerini, örnekleri ile siz izleyicilerimize aktarmaya çalışacağız.

Bu konu da en büyük görev Ailelere düşüyor..!! Her zaman olduğu gibi… Hep inandığım bir gerçek var ki, o da Eğitim Aileden başlar...

Küçük yaşlarda futbol okullarına veya Altyapılara giden çocuklarımıza, Futbolculuğun Meslek olduğunu, çok para kazanmanın yanında, insan olmayı, Arkadaşlarına, Rakiplerine saygıda kusur etmemelerini, Başarı yolunun Çalıştırıcılara duyacağı sevgi ve saygıdan geçtiğini, tüm kötü alışkanlıkların panzehrinin spor olduğunu anlatmanın yanı sıra..

Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün ‘’Ben sporcunun, zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’’ sözünü ve hatta her işi başarabileceğini de, ‘Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kan da mevcuttur.’’u hatırlatmalı…

Biz hatırlatacağız, hem de fazlasını,,

Takipte olun…

Sevgi ve saygılarımla…

Ozan Derviş

HÜZÜN VE YENİ BEKLENTİLER

26-07-2020 Yorum yok. 1493
Neyir Erkan Şişman

Virüsle Mücadele

26-07-2020 Yorum yok. 1340
Cüneyt Pulant

BEYKOZDA BEYKOZLU OLMAK

26-07-2020 Yorum yok. 1323
Makbule İnaç

ÇİÇEKLERİ YEŞERTİN

26-07-2020 Yorum yok. 1243
Osman Topuz

İnsanlık ve Kutuplaşma

26-07-2020 Yorum yok. 1155
Hacı Arıcı

NİYE KURBAN?

26-07-2020 Yorum yok. 1506
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

ALTYAPI ÜZERİNE…

26-07-2020 Yorum yok. 1126
Yaprak Akın

SABIR VE SABIR

26-07-2020 Yorum yok. 1182
Tuncay Ünde

SEVECEKSENİZ BENİ…

25-06-2020 Yorum yok. 6337
Bilal Karabacak

Özledim

01-05-2020 Yorum yok. 924
Asiye Çakır

SİZ BİR DAHİSİNİZ...

25-06-2020 Yorum yok. 7554