Aramızda Kalsın Kimseye Söylemeyin

23-04-2021 1211 Yorum yok. Yorum Ekle

Yaklaşık 30-35 yıl önce çekilmiş bir fotoğrafımı görmenin mutluluğunu yaşayarak bu ay ki köşe yazımı kaleme aldım.

Kayınbiraderimin düğününde, Nevzat Öztürk Ağabeyimin büyük destek ve repertuvar çalıştırmasıyla ilk kez mikrofon tuttuğumda sahneye, sakladığım damatlık elbisem ile çıkmıştım.

Müzik dünyasından başta Cemil Yılmaz ve Nevzat Öztürk Ağabeylerim ile Necip Aydın Hocam müzik yaptıklarında istisna dışında hep yanlarında oldum.

Köklü bir çalışma yapmadan zaman zaman sesime uyduğuna emin olduğum türküleri onlar prova yaparken bende okumaya çalışırdım. Ve sonrasında Beykoz sahnelerinde fırtına gibi esen Cemil Yılmaz Ağabeyimin ekstra sahne programları, zaman zaman çakıştığı veya iş yerindeki vardiya sisteminin uymadığı zamanlar da sıkıntı yaratmaya başlamıştı. İşte o zamanlardan birinde Cemil ve Nevzat ağabeyler bana öyle bir gaz verdiler ki ben kendimi Cemil ağabeyimin çakışan veya iş vardiyasının uymadığı sahne programlarına çıkmaya başladım.

Bu gelişme Necip Aydın hocam ve Nevzat Ağabey ile çok zor şartlarda anı kurtaracak küçük çaplı bir repertuvar yapma zaruriyeti oluşturdu.

35 yılda toplasanız 35 defa sahneye çıkmışlığım yoktur. Ama müzik yaşamının içerisinden hiç kopmadım. Bu müzik zevkim beni radyo programcılığına kadar götürdüğünde, artık tam anlamıyla müziğin tamamen içerisinde olduğumu hissetmeye başladım.

Günümüze kadarki süreçte iletişimde olduğum tüm müzisyen arkadaşlarımın iyi ve kötü günlerinde yanlarında oldum.

Kuruluş çalışmaları yıllar öncesine dayanan ve çok büyük emekler sarf edilen, çeşitli handikaplar sebebiyle platformdan öte gidemeyen Beykoz Müzisyenler Derneği’nin yasallaşması çalışmalarında Kurucu Başkan Ayhan Aydın’dan dernek çalışmalarına yardımcı olmamı ve hatta başkan olarak da son noktayı koymam teklif ettiğinde, başkanlık konusunun olamayacağını yönetimde olmamın da önemli olmadığını belirtmeme rağmen derneğin kurucu yöneticisi oldum. Ve kuruluşundan sonraki gelişmelerde ise çok önemli desteklerim oldu.

Ve Kurucu Başkan Ayhan Aydın’ın önemli mazereti sebebiyle, Kurucular Kurulu Genel Kurulunda görev almayacağını belirtmesi sonrasında, tüm arkadaşlarımın teveccühü ile 35 sene önce müzik adına aralıklı zamanlarda elime aldığım mikrofon bugün beni Beykoz Müzisyenler Derneği Başkanlığına getirdi.

Pandemi sürecinin hayırlısıyla rahatlayacağı sürece kadar başkanlıktan ziyade bir ağabeylik yapmak üzere kabul ettiğim görevimi, anlattığım süreç hasıl olduğunda güncel olarak aktif bir arkadaşıma devredeceğim.

Yaşanan genel kurulda beni duygulandıran ve bu görevi tevdi eden derneğimizin üyelerine teşekkür ediyorum. Geçmişte yapmış oldukları müzik icraatı ile yaşamımızın her aşamasında olan müzik emekçilerine Merkezi ve Yerel Yönetimlerimiz başta olmak üzere tüm Beykozluların bu sıkıntılı dönem öncesinde olduğu gibi destek olacağına yürekten inanıyorum.

Ozan Derviş

ALLAH VE CAN KORKUSU OLMAYANLAR DEVAM ETSİN

08-05-2021 Yorum yok. 890
Neyir Erkan Şişman

KAPALIYIZ

08-05-2021 Yorum yok. 640
Osman Topuz

Yaşama İnat

08-05-2021 Yorum yok. 426

İYİ AİLE OLABİLMEK

08-05-2021 Yorum yok. 589
Yaprak Akın

YENİ NESİL BAYRAMLAR

08-05-2021 Yorum yok. 308
Cüneyt Pulant

Gülümsemeyi Hiç Unutmayalım

08-05-2021 Yorum yok. 1220
Makbule İnaç

HIZIR GÜNLERİ - SABUN KOKULU BAYRAMLAR

08-05-2021 Yorum yok. 737
Tuncay Ünde

Beykoz'a Kaşıkla Verip Kepçeyle mi Alınıyor...

08-05-2021 Yorum yok. 410
Asiye Çakır

NEREDE ESKİ BAYRAMLAR

08-05-2021 Yorum yok. 1418
Hacı Arıcı

RAMAZANDAKİ İBADETLERİMİZİ BİR ÖMRE AKTARALIM

08-05-2021 Yorum yok. 915
Tekin Toklucu "Ters Köşe"

NELER OLUYOR…

08-05-2021 Yorum yok. 583